Zagrosjet Bilet, Ucuz Uçak Biletleri

Zagrosjet Hakkında

Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil merkezli Zagrosjet, 1 uçağa sahiptir. Onur Air’den kiralanan uçak modeli 206 kişilik Airbus A321-231’dir. Ekim 2205’te kurulan havayolları, uluslararası uçuşlar gerçekleştirir. 2013 yılında ismini Zagros Havayolları ile karışmaması adına Zagrosjet olarak değiştirmiştir. Zagrosjet, ismini Irak’ta bulunan Zargos dağlarından almaktadır. Firma uçaklarında Promo, Standart, Comfort ve Flexible olmak üzere 4 sınıf bulunur.

Zagrosjet Rota ve Seferler

Zagrosjet, Türkiye’de  Ankara Esenboğa Uluslararası Havaalanı ve İstanbul Havalimanı’na seferler düzenler. Firmanın yurt içi uçuşları Bağdat Havaalanı ve Erbil Uluslararası Havaalanı’na gerçekleşmektedir.  Bununla birlikte firmanın 2015’ten beri uçuş yaptığı 3 ülke aşağıda sıralandığı gibidir.
Asya
  1. Azerbaycan
  • Bakü: Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı
Avrupa
  1. Norveç
  • Oslo: Oslo Havaalanı
  1. Hollanda
  • Amsterdam: Amsterdam Schiphol Havalimanı


Check-in İşlemleri

Zagrosjet yolcuları online check in seçeneğine sahip değildir. Check in işlemleri ve bagaj teslimi havaalanlarındaki kontuarlardan tamamlanabilir. Yolcular, uçuş saatinden en az 3 saat önce havaalanında olmalıdır. Ayrıca sefer vaktinden 30 dakika önce uçak kapısında yolcular, tüm işlemlerini tamamlanmış olarak hazır bulunmalıdırlar.


Bagaj Hakkı Kuralları

Bagaj hakları, yolcuların sınıflarına ve uçuş rotasında göre değişiklik gösterir. Promo biletli yetişkin yolcular için bagaj limiti 20 kg, çocuklar için 20 kg ve bebekler için 10 kilogramdır. Standart uçuş sınıfındaki yetişkinler en fazla 30 kilogramlık bagaj hakkına sahiptirler. Çocuklar için sınır 30 kg iken bebekler için 10 kilogramdır. Comfort sınıfı yetişkinler ve çocuklar maksimum 30 kg,  bebekler ise 10 kg bagaja sahip olabilirler. Flexible class yolcularından yetişkinler ve çocuklar 40 kg’lık bagaj hakkına sahipken bebekler için sınır 10 kg’dır. Bagaj limitini aşan yolcular yurt içi uçuşlarda kilo başına 1 dolar, Türkiye uçuşlarında 7 dolar ve Avrupa uçuşlarında her kilo için 7 Euro öderler.


Zagrosjet İkramlıkları

Uçak içi yiyecek ve içecekler, bilete dahil değildir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı olarak ücretlendirilirler. Zagrosjet  ikramlık alternatifleri arasında soğuk sandviç, sıcak yemek, atıştırmalıklar ve sıcak & soğuk içecekler bulunur.


Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi önceden yapılamaz ve havaalanındaki kontuar check ini sırasında yolcular, özel olarak oturmak istedikleri yerleri belirtebilirler. Pencere kenarı ya da acil çıkış sırası koltukları ücretlidir. 18 yaşından küçük yolcular acil çıkış sırasına oturamaz. Fiyatlar, iç hat ve dış hat uçuşlarında destinasyona göre farklılık gösterir.


Zagrosjet Özel Programları

  • Z Mile
Z Mile, Zagrosjet yolcularının uçtukça mil kazandıkları programdır. Yolcular, sahip oldukları millere göre Silver, Gold ya da Business statüye sahip olabilirler. Biriken puanlar, bir sonraki uçak bileti alımında indirim sağlayabilir ya da yeterli seviyeye ulaştıklarında uçak biletinin ücretsiz temini sağlanabilir. Aynı zamanda Z Mile’daki miller, koltuk seçimi, ekstra bagaj hakkı, özel check in imkanı ya da ikramlıklarda kullanılabilir.
  • VIP Lounge
Havalimanında konforlu vakit geçirmek isteyen yolcular, Zagrosjet VIP Lounge hizmetinden yararlanabilir. VIP Lounge’larda ücretsiz wifi, yiyecek ve içecek alternatifleri, mini bar, dergi ve gazete gibi farklı hizmetler yer alır. Sessiz ve huzurlu bir ortamın hakim olduğu Zagrosjet VIP Lounge hizmeti, yolcuları ayrıcalıklı hissettirir. Z Mile’da biriken puanlar ile VIP Lounge’a ücretsiz giriş hakkı temin edilebilir. Yolcular, havalimanlarındaki lounge bilgileri için check in sırasında kontuar görevlilerine danışabilir.


İletişim

Web sitesi: zagrosjet.com
Email adresi: info@zagrosjet.com
 

Zagrosjet Uçtuğu Havaalanları

Zagrosjet Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok