Zagrosjet Zagrosjet Uçak Bileti

Genel Merkezi

Erbil, Iraq

Kuruluş Tarihi

2015

Uçtuğu Nokta Sayısı

8

Uçtuğu Ülke Sayısı

2

Toplam Uçak Sayısı

8

Satış Durumu

Aktif

Zagrosjet Hakkında

Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil merkezli Zagrosjet, 1 uçağa sahiptir. Onur Air’den kiralanan uçak modeli 206 kişilik Airbus A321-231’dir. Ekim 2205’te kurulan havayolları, uluslararası uçuşlar gerçekleştirir. 2013 yılında ismini Zagros Havayolları ile karışmaması adına Zagrosjet olarak değiştirmiştir. Zagrosjet, ismini Irak’ta bulunan Zargos dağlarından almaktadır. Firma uçaklarında Promo, Standart, Comfort ve Flexible olmak üzere 4 sınıf bulunur.

Zagrosjet Rota ve Seferler

Zagrosjet, Türkiye’de  Ankara Esenboğa Uluslararası Havaalanı ve İstanbul Havalimanı’na seferler düzenler. Firmanın yurt içi uçuşları Bağdat Havaalanı ve Erbil Uluslararası Havaalanı’na gerçekleşmektedir.  Bununla birlikte firmanın 2015’ten beri uçuş yaptığı 3 ülke aşağıda sıralandığı gibidir.
Asya
  1. Azerbaycan
  • Bakü: Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı
Avrupa
  1. Norveç
  • Oslo: Oslo Havaalanı
  1. Hollanda
  • Amsterdam: Amsterdam Schiphol Havalimanı


Check-in İşlemleri

Zagrosjet yolcuları online check in seçeneğine sahip değildir. Check in işlemleri ve bagaj teslimi havaalanlarındaki kontuarlardan tamamlanabilir. Yolcular, uçuş saatinden en az 3 saat önce havaalanında olmalıdır. Ayrıca sefer vaktinden 30 dakika önce uçak kapısında yolcular, tüm işlemlerini tamamlanmış olarak hazır bulunmalıdırlar.


Bagaj Hakkı Kuralları

Bagaj hakları, yolcuların sınıflarına ve uçuş rotasında göre değişiklik gösterir. Promo biletli yetişkin yolcular için bagaj limiti 20 kg, çocuklar için 20 kg ve bebekler için 10 kilogramdır. Standart uçuş sınıfındaki yetişkinler en fazla 30 kilogramlık bagaj hakkına sahiptirler. Çocuklar için sınır 30 kg iken bebekler için 10 kilogramdır. Comfort sınıfı yetişkinler ve çocuklar maksimum 30 kg,  bebekler ise 10 kg bagaja sahip olabilirler. Flexible class yolcularından yetişkinler ve çocuklar 40 kg’lık bagaj hakkına sahipken bebekler için sınır 10 kg’dır. Bagaj limitini aşan yolcular yurt içi uçuşlarda kilo başına 1 dolar, Türkiye uçuşlarında 7 dolar ve Avrupa uçuşlarında her kilo için 7 Euro öderler.


Zagrosjet İkramlıkları

Uçak içi yiyecek ve içecekler, bilete dahil değildir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı olarak ücretlendirilirler. Zagrosjet  ikramlık alternatifleri arasında soğuk sandviç, sıcak yemek, atıştırmalıklar ve sıcak & soğuk içecekler bulunur.


Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi önceden yapılamaz ve havaalanındaki kontuar check ini sırasında yolcular, özel olarak oturmak istedikleri yerleri belirtebilirler. Pencere kenarı ya da acil çıkış sırası koltukları ücretlidir. 18 yaşından küçük yolcular acil çıkış sırasına oturamaz. Fiyatlar, iç hat ve dış hat uçuşlarında destinasyona göre farklılık gösterir.


 

Zagrosjet Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Zagrosjet uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Zagrosjet uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Zagrosjet havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Zagrosjet müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Zagrosjet uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Zagrosjet uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Zagrosjet Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok