Van Uçak Bileti

En Ucuz Van Uçak Biletleri

Van Hakkında

Van Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük ili olan Van, İran sınırında bulunmaktadır. Oldukça verimli topraklara sahip olan Van, tarım ve hayvancılık açısından gelişmiş bir bölgedir.

Yapılan kazılarda Kalkolitik döneme ait buluntular ortaya çıkmış ve eski bir yerleşim bölgesi olduğu tespit edilmiştir. Van şehrinin kedisi dünyaca ünlüdür ve oldukça meşhurdur. Ülkemizin birçok yerinde Van kahvaltısı verilmektedir ve oldukça zengin bir kahvaltı seçeneğidir. Van ilimizin tarihi açıdan da oldukça önemli bir değeri vardır ve cami ve kiliseleri ile oldukça dikkat çekici bir kültür kentidir.

Van evleri, Van kedisi, Van Kahvaltısı ve hemen hemen her yeriyle bir tarih kenti olan Van’a karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Her zaman ekonomik bilet bulma imkanı olmayan Van için en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür.


Van Turistik Değerler

Tarihi ve arkeolojik açıdan değerlendirildiğinde Kaleler Kenti olarak anılan Van, kaleleri, Tendürek dağları ve birbirinden renkli gölleri ile tablolardaki güzel doğa resimlerini andırır.

Van için en uygun uçak bileti kampanyalarını takip ederek yaz kış keyifli bir gezi için yol açabilirsiniz. Yazın az yağışlı ve sıcak olan Van, kış aylarında oldukça soğuktur. Her mevsim renkli bir görünüme sahip olan ve görülmeye değer olan Van’da birçok ada vardır. Bu adalar arasında en büyüğü olan Ahtamar adasındaki kilise, 900 yılından kalmıştır.

Ortaçağ ve sonrasından kalan kaleler, oldukça önemli bir tarih mirasıdır. Van kalesi, şehir merkezine 5 km uzaklıktadır ve M.Ö. 9. yüzyılda yaptırılmıştır. Ayrıca eski şehir kalıntıları ve birbirinden özel tarihi binaları ile Van, kültürel mirasın en iyi şekilde görülebileceği şehirlerdendir.

Ferit Melen Havalimanı Hakkında

2009 yılında uluslararası uçuşlara açılmış olan Van Ferit Melen havalimanı, 140 araçlık bir otoparka sahiptir. İlk uyduyla inişin gerçekleştiği havalimanında, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana uçuşları gerçekleşmektedir.

Yıllık 1 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan havalimanı, 1943 yılında hizmete açılmıştır. Havalimanında sivil işletme vardır ve şehir merkezine uzaklığı 7 km’dir. Van havalimanı, Edremit bölgesi yakınındadır ve İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana dışındaki bölgelere aktarmalı uçuşlar gerçekleşmektedir.

Havalimanına şehre yakın konumda olduğu için, kısa sürede istenilen her yere ulaşım sağlanmaktadır. Turistik olarak Van şehrini tercih edenler, havalimanına yakın otellerde konaklamayı tercih ederek, kiralık araçlar ya da turistik gezi araçlarından yararlanarak bölgeyi gezmektedir.

Tur firmaları bu bölgelerde gezi düzenlemek istediği zaman, kiralık otobüs seçeneğini değerlendirmektedir.

Havalimanına yakın oteller ;
  • Doubletree by Hilton Van,
  • Elmalı Otel,
  • Onecity Otel,
  • Elite Word Van,
  • Akdamar Otel,
  • Backpackers Hostel.

Ferit Melen Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine uzaklık 7 km olduğu için kısa sürede toplu taşıma, kiralık araç ve taksi ile ulaşım mümkün olmaktadır. İlde trafik sıkışıklığı gibi sorunlar yaşanmamaktadır. 15 dakikada şehir merkezine ulaşmak mümkündür.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminal binasının önünden 24 saat boyunca taksi ile  ulaşım sağlanmaktadır. Taksi hizmeti, km başına ücretlendirilmektedir.


Toplu Taşıma

Terminal binasının 300 m ilerisinde bulunan duraktan her 20 geçe ve 50 geçe halk otobüsleri kalkmaktadır. Aynı zamanda daha ileride minibüslere binilebilir. Servis seçenekleri de Yüksekova ve Erciş arasında yapılmaktadır.


Araç Kiralama

24 saat araç kiralamak mümkün olabilmektedir. İsterseniz şoförlü araç da kiralayabilirsiniz. 0432 212 43 53 numarasından şoförlü ya da şoförsüz araç kiralayabilir, transfer hizmeti alabilirsiniz. 

En Uygun Van Uçak Biletleri

Van Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Konya - Van 722,37 TL
Pegasus Adana - Van 765,19 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Van 810,74 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Van 886,08 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Van 949,19 TL
Anadolu Jet İstanbul - Van 998,39 TL
Anadolu Jet Ankara - Van 1.051,4 TL
Anadolu Jet Iğdır - Van 1.407,38 TL
Anadolu Jet Bursa - Van 1.432,16 TL
Anadolu Jet Şanlıurfa - Van 1.460,38 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Van 1.581,21 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Van 1.583,97 TL
Anadolu Jet Hatay - Van 1.587,58 TL
Pegasus Dalaman - Van 1.651,35 TL
Anadolu Jet Adıyaman - Van 1.661,78 TL

Van Yönüne Uçan Havayolları