28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ankara - İzmir Otobüs Bileti

Ankara - İzmir Otobüs Seferleri

 • Pamukkale
  ANKARA (AŞTI)
  00:30
  İZMIR
  08:20
  99 TL
 • Metro Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  00:30
  İZMIR
  08:20
  80 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  00:30
  İZMIR
  09:50
  50 TL
 • Fındıkkale Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  00:45
  İZMIR
  07:55
  71 TL
 • Anadolu Ulaşım
  ANKARA (AŞTI)
  01:00
  İZMIR
  08:20
  99 TL
 • Metro Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  02:00
  İZMIR
  08:50
  80 TL
 • Ağrı Ses Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  02:30
  İZMIR
  08:20
  60 TL
 • Metro Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  03:30
  İZMIR
  11:50
  80 TL
 • Anadolu Ulaşım
  ANKARA (AŞTI)
  06:00
  İZMIR
  13:35
  99 TL
 • Esadaş
  ANKARA (AŞTI)
  06:30
  İZMIR
  15:20
  80 TL
 • Pamukkale
  ANKARA (AŞTI)
  08:30
  İZMIR
  16:05
  99 TL
 • Anadolu Ulaşım
  ANKARA (AŞTI)
  09:30
  İZMIR
  17:20
  99 TL
Tümünü Göster

Ankara - İzmir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Kösedağı Turizm
Alaşehir Sarıkız Turizm
Ali Osman Ulusoy
Ankara As Turizm
As Bafra
Balıkesir Uludağ Turizm
Dadaş Turizm
Es Turizm
Esadaş
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
İzmir Turizm

Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin merkezinde bulunan bir kenttir. En kalabalık ikinci şehir olan Ankara, 5 milyon 270 bin kişilik nüfusuyla, devlet erkanının, üniversitelilerinin ve memurların kenti olmuştur.

Başkent olmasından itibaren sürekli gelişen ve sanayi anlamında yatırım kendi olan Ankara, coğrafi olarak büyük bir yüzölçümüne sahiptir. Nüfusun üçte ikisi, hizmet sektöründe çalışmaktadır. Türkiye’de en önemli üniversiteler Ankara’da bulunmaktadır ve dünya çapında başarıya sahip olan ODTÜ de bu şehirde yer almaktadır.

Ankara tavası, Kızılcahamam ve Beypazarı maden suyu, Kavaklıdere ve Kalecik Karası dünya çağında tanınmaktadır. Ayrıca Ankara kedisi ve Ankara tavşanı da oldukça ünlüdür. Ülkenin merkezi olan başkent Ankara’da Beypazarı evleri, festivaller ve müzeler oldukça önemlidir. Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir

Ülkenin en çok sefer düzenlenen otogarlarından olan İZOTAŞ, her zaman yoğun bir ulaşım imkanına sahiptir. En uygun otobüs bileti için İzmir kent  kart kullanarak toplu taşıma yapılabilir.


Servis, otobüs, minibüs ve taksiler otogarda kolay bir şekilde bulunabilir. Belediye otobüsleriyle sabah 06:30’dan akşam 23:20’ye kadar ulaşım imkanı bulunmaktadır. Özellikle Konak merkeze ulaşım oldukça sık ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Minibüs, taksi ve servislerle de ulaşım yapılmaktadır ve ulaşım ücretleri de ekonomik bir şekilde belirlenmiştir. Her zaman kolay bir şekilde ulaşım araçlarına erişebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0232) 472 06 69 numaralı telefondan çağırılabilir. Servislerin bölümünde otobüs, taksi ya da minibüslere ulaşabilirsiniz. İzmir’de taksi ücretleri, İstanbul’dan pahalıdır. Bu nedenle uzun mesafeler için daha pratik çözümler aradığınızda toplu taşıma tercih
ederek ekonomik seyahat edebilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan her 15 dakikada bir Konak merkeze ulaşım sağlanmaktadır. Konak merkezden de istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir’in Urla, Çeşme, Mordoğan gibi uzak ilçelerine otobüslerle ulaşabilirsiniz ve kent kart ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.
Kent kartları otogardan ve büfelerden temin edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir’in hemen hemen tüm ilçelerine otobüs firmaların ücretsiz servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı firmalar sadece Konak, Alsancak ve Karşıyaka servisi verse de, çoğu birçok ilçeye ücretsiz bir şekilde ulaşım sağlamaktadır.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs seyahat etmek isteyenler, Çay Mah, Buca, Gaziemir, Yeşilyurt, Cengizhan, Karşıyaka, Altındağ gibi ilçelere ulaşım sağlayabilirler. Gidilecek güzergahlara göre değişen dolmuş ücretleri çok pahalı değildir ve dolmuşlar da otobüsler gibi 23:00’e kadar çalışmaktadır. 

En Popüler Ankara - İzmir Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

İzmir Hava Durumu

 • açık
  Pzt
  açık
  16°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  15°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  17°C
 • açık
  Per
  açık
  14°C
 • açık
  Cum
  açık
  15°C

Haritada İzmir

İzmir Hakkında

Nüfus
4.168.415
Plaka
35
Telefon Kodu
232