Kaş - Meis Feribot Bileti

Kaş - Meis
19.10.2021

Kaş - Meis YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Kaş - Meis Meis Express Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 25 25 30
Çocuk 15 15 17.5
Bebek (0-2) 0 0 0

Kaş - Meis Kahramanlar Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 23 23 30
Çocuk 10 10 15
Bebek (0-2) 0 0 0

Kaş - Meis Meis Ferry Lines Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 25 25 30
Çocuk 15 15 25
Bebek (0-2) 0 0 0

Kaş - Meis Hakkında

kaş - meis

Kaş, Antalya’ nın en güzel plajlarının ve doğal güzelliklerinin olduğu tatil beldelerinin başında gelir. Kaş her yıl çok fazla sayıda turisti ağırlar. Bu turistlerin büyük çoğunluğunu ise yabancı turistler oluşturur. Kaş’ a gelen turistler, tatillerine küçük kaçamaklar da eklemek ister. Bu nedenle de tam karşısında bulunan Meis Adası ilgilerini çeker. Meis Adası’ na düzenlenen feribotlar ile de gezilecek alternatif bir yer halini alır.

Meis Adası Hakkında Bilgi

Meis Adası, Kaş’ a oldukça yakın bir adadır. Kaş ile arasındaki mesafe sadece 2 kilometredir. Bu nedenle çok kısa bir sürede Kaş’ tan Meis Adası’ na ulaşmak mümkündür.

Meis Adası oldukça küçük bir Yunan Adası’dır. Adanın Türkçe adı Kızılhisar’dır. Bu ismi almasının nedeni bölgedeki kayaların kızıl olmasıdır. Meis Adası uzun yıllar Osmanlı’ nın himayesi altında kalmıştır. Bu nedenle Meis Adası’ nda Osmanlı Devleti’ nin etkilerini görmek mümkündür. Ada I. Dünya Savaşı sırasında Fransızların eline geçmiştir. Savaş sonucunda da İtalyanlara verilmiştir. Ancak II. Dünya Savaşı sonucunda Meis Adası diğer 12 Adalar ile birleştirilerek Yunanistan’ a bırakılmıştır.

Meis Adası’ na Ulaşım

Meis Adası’ na Türkiye’ den tek ulaşım Kaş’ tan kalkan feribotlar sağlamaktadır. Ertürk Lines firması her gün Kaş’ tan Meis Adası’ na sefer düzenlemektedir. Adada tek bir yerleşim yeri bulunmaktadır. Buraya Rodos üzerinden de sefer düzenlenir ancak bu seferler her gün değildir. Sadece Kaş üzerinden düzenli ulaşım sağlanmaktadır.

Meis Adası’ nı gezmek için bilet.com adresinden biletinizi satın almanız yeterlidir. Ayrıca kapıda vize uygulaması vardır. Bu nedenle pasaportunuz ile feribota binerek; vize işlemlerini Meis Adası’ nda halledebilirsiniz.

Meis Adası Gezilecek Yerler

Meis Adası gezilecek yerler çok fazla değildir. Çünkü ada son derece küçüktür. Ancak mutlaka görülmesi gereken bir adadır. Özellikle plajı oldukça beğenilir. Bu nedenle tüm plajda gezintiye çıkılabilir. Meis Adası’ ndaki en göze çarpan mekanlar evleridir. Meis evleri tüm turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Ayrıca ada içerisinde bir de Mavi Mağara vardır. Bu Mavi Mağara da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir.
 

Kaş - Meis YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Meis Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  20°C
 • açık
  Çar
  açık
  20°C
 • açık
  Per
  açık
  20°C
 • açık
  Cum
  açık
  19°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  19°C

Haritada Meis

Kaş Meis Sefer Saatleri ve Fiyatlar