Kuşadası - Samos Feribot Bileti

Kuşadası - Samos
20.09.2020

Kuşadası - Samos YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Kuşadası - Samos Meander Travel Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 31 36 47
Çocuk 21 26 37
Bebek (0-2) 0 0 0

Kuşadası - Samos Barel Travel Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 31 36 47
Çocuk 21 26 37
Bebek (0-2) 0 0 0

Kuşadası - Samos Hakkında

kuşadası - samos

Samos Adası
, Osmanlı Devleti’ nin en son elinden çıkardığı adadır. Samos Adası Türkiye’ de daha çok Sisam Adası olarak bilinir. Bu isim Osmanlı Devleti’nden kalmıştır. Ancak günümüzde Samos Adası, Yunanlıların 12 Adası içerisinde yer alır.

Samos Adası’ nda Gezilecek Yerler

Samos Adası gezilecek yerlerin başında Pythagoras Köyü gelir. Ünlü matematikçi ve filozof olan Pythagoras bu adada dünyaya gelmiştir. Matematik dünyasında daha çok Pisagor adı ile bilinir. Samos Adası’ nın simgesi de burada bulunan Pythagoras heykelidir. Bu heykel bronzdan yapılmıştır. Oldukça büyük ve gösterişlidir.

Samos Adası’nda aynı bölgede Pythagoras Mağarası da bulunur. Anlatılan hikâyeye göre dönemin ünlü ismi Pythagoras, oldukça sivri dilli bir filozoftur. Bu durum da yöneticileri oldukça rahatsız etmiştir. Bu nedenle Pythagoras’ ı yargılamak isterler. Ancak Pythagoras, daha önce ünlü bir filozof olan Sokrates’ in de bu şekilde öldürüldüğünü bilir. Bu nedenle de yöneticilerin elinden kaçarak bir mağarada saklanır. Samos Adası halkı Pythagoras’ ın saklandığı mağaranın bu olduğunu söylerler. Pythagoras mağarası bölgeye gelenlerin oldukça ilgisini çeker.

Samos Adası küçük bir ada olmasına rağmen pek çok gezilecek alana ev sahipliği yapar. Ada içerisinde bulunan arkeoloji müzesi de turistler tarafından son derece beğenilir. Ayrıca Samos Adası’ nın ünlü su kemerleri de gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Samos Adası Festivalleri

Samos Adası pek çok festivale ev sahipliği yapar. Bunların en önemlisi; Meryem Ana’ nın göğe yükseliş törenidir. 15 Ağustos’ ta düzenlenen bu törenin mutlaka izlenmesi gerekir. Bunun dışında yine ağustos ayında şarap festivali düzenlenir. Oldukça renkli görüntülerin oluştuğu bu festivale; Yunan müzikleri de eşlik eder.

Samos Adası’ na Ulaşım

Samos Adası, Kuşadası ile oldukça yakındır. Bu nedenle Kuşadası’ ndan her gün Ertürk Lines firması feribot seferleri düzenler. Bu feribot yolculukları oldukça kolay ve hızlıdır. Dilerseniz aynı gün tekrar Kuşadası’ na dönebilirsiniz.

Samos Adası’ nda kapıda vize uygulaması vardır. Bu nedenle feribota binmek için bilet almanız ve pasaportunuzun olması yeterlidir. Biletler, bilet.com adresinden temin edilebilir. Bu sayede kolay yoldan Samos Adası’ nın muhteşem güzelliğini görme şansı yakalayabilirsiniz.
 

Kuşadası - Samos YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Samos Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  24°C
 • açık
  Pzt
  açık
  21°C
 • açık
  Sal
  açık
  21°C
 • açık
  Çar
  açık
  23°C
 • açık
  Per
  açık
  23°C

Haritada Samos

Kuşadası Samos Sefer Saatleri ve Fiyatlar