Adana Uçak Bileti

En Ucuz Adana Uçak Biletleri

Adana Hakkında

Adana

Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehri olan Adana, bu bölgenin en önemli ve ekonomik açından en başarılı şehridir.

Ticaret limanları, sahili ve iklimi dolayısıyla çok verimli topraklara sahiptir. Adana - Mersin Büyükşehir alanı, önde gelen metropolitan alanlar arasındadır. Adana’nın merkezi, Mersin, Hatay ve Osmaniye alanlarını da kapsayan Çukurova’dır. Bu bölgede beş milyondan fazla kişi yaşar ve tarıma oldukça fazla elverişli alanlar vardır. Adana ilk sanayi kentlerinden biridir. Bu nedenle Seyhan barajının da inşa edilmesinden sonra, tarımsal olarak daha verimli bir hale gelmiştir.

Bu büyükşehrin alüvyonlu ve verimli toprakları, her zaman tarım açısından iyi sonuçlar ortaya çıkmasını sağlamıştır. Birçok farklı kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Adana, Şakirpaşa havalimanı sayesinde, en ucuz uçak bileti kampanyalarıyla ucuz bilet bulmak mümkün olmaktadır.

Şehre turistik olarak çok sık gelen Alman turistler, özellikle tarihi kalıntıları merak ederek incelemek istemektedir.


Adana Turistik Değerler

Şakirpaşa havalimanı sayesinde en uygun uçak bileti bulunduğunda, şehirde gezilecek oldukça zengin bir tarihi yapı, birbirinden güzel manzaralar bulunacaktır.

Özellikle Adana’ya kebap yemek için giden insanlar vardır ve meşhur olan kebap ve et ürünleri, yüzük çorbası, hırcıklı köfte, baharatlı ekmek, biryan kebabı, muammara, humus, şalgam ve aşlama yöresel mutfağın en leziz ürünleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca Adana, festivalleri ile de ünlü bir şehirdir. Altınkoza Film festivali, kiraz festivali, şeftali festivali gibi birçok farklı festival düzenlenmektedir. Her mevsim ılık olduğu için her zaman ziyaret edebileceğiniz bir şehirdir.

Adana arkeoloji müzesi, Etnografya müzesi, Atatürk müzesi ve Misis mozaik müzesi oldukça popüler gezi mekanları arasındadır. Anavarza ören yeri, Şarköy ören yeri oldukça popüler gezi mekanları arasındadır.

Birçok kervansaray, kilise, cami ve tarihi yapı bulunan Adana’da her mevsim zamanınızı en iyi şekilde geçirebilmeniz mümkün olabilmektedir.

Şakirpaşa Havalimanı Hakkında

Mersin ve Osmaniye gibi yerleşim bölgelerinin de ulaşım noktası olan Şakirpaşa havalimanı, 1937 yılından beri hizmet vermektedir.

Şehir merkezine 3.5 km uzaklığında olan havalimanına, birçok farklı ulaşım yöntemi bulunmaktadır. Havalimanında kapalı bir otopark yoktur. Bu nedenle birçok kişi tarafından eleştirilmektedir. 2 milyon 105 bin metrekare kurulu alanı olan havalimanı, tek bir piste sahiptir.

Havalimanından; İstanbul, Ankara, İzmir, Kıbrıs, Bodrum, Köln, Berlin, Trabzon, Van, Beyrut, Cidde ve Erbil bölgelerine ulaşım sağlanmaktadır. Yıllık yolcu taşıma kapasitesinin milyon olması nedeniyle oldukça yoğun olan bu havalimanı, şehir içi ve şehirlerarası taşımacılık yapmaktadır.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Golden Deluxe Otel,

  • Adana Garden,

  • Adana Yukselhan,

  • Masel Otel,

  • Adana Küçüksaat otel.

Şakirpaşa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden olan Adana için havayolu ile ulaşım tercih ettiğinizde birçok alternatife ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım için havalimanı taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Taksi çağırmak için 0322 435 15 88 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.


Araç Kiralama

Kiralık araç firmalarını havalimanından bulabilirsiniz. 0322 217 01 23 Adana havalimanı rent a car hizmetinden 24 saat yararlanabilirsiniz.


Servis

Havayolu şirketleri tarafından birçok servis hizmeti verilmektedir. THY, Atlas jet, Pegasus, Onur Air, Sun Express ve HAVAŞ servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 0541 402 33 00 ve 0322 256 3707 numaralardan saatleri öğrenebilirsiniz.


Toplu Taşıma

Toplu taşıma tercih edenler minibüs, ve otobüslerden yararlanabilir. İstediğiniz zaman uçak saatlerine uygun olarak düzenlenmiş olan otobüs ya da minibüs seferlerini takip edebilirsiniz.

En Uygun Adana Uçak Biletleri

Adana Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Trabzon - Adana 738,29 TL
Pegasus Antalya - Adana 839,5 TL
Pegasus İstanbul - Adana 902,98 TL
Anadolu Jet Ankara - Adana 1.051,4 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Adana 1.150,84 TL
Pegasus Erzincan - Adana 1.190,24 TL
Pegasus Ordu - Adana 1.204,02 TL
Türk Hava Yolları Hakkari - Adana 1.209,92 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Adana 1.210,4 TL
Pegasus Lefkoşe - Adana 1.216,76 TL
Pegasus Van - Adana 1.221 TL
Pegasus Edremit - Adana 1.246,43 TL
Türk Hava Yolları Sinop - Adana 1.297,74 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - Adana 1.316,4 TL
Türk Hava Yolları Kars - Adana 1.316,4 TL

Adana Yönüne Uçan Havayolları