Air Canada Uçak Bileti

Air Canada Hakkında

Air Canada

Air Canada

Air Canada, Kanada'nın en büyük havayolu şirketidir. 1937'de kurulan havayolu, dünya çapında 182 varış noktasına yolcu ve kargo için tarifeli ve charter hava taşımacılığı hizmeti sunmaktadır. Filo büyüklüğüne göre dünyanın en büyük onuncu yolcu havayolu şirketi ve Star Alliance'ın kurucu üyesi. Air Canada'nın şirket merkezi Montreal, Quebec'te bulunuyor. Air Canada, 2015 yılında 13,8 milyar dolar yolcu geliri elde etti. Havayolunun bölgesel servisi Air Canada Express'tir.

Kanada'nın ulusal havayolu, 1938 yılında ilk kıtalararası uçuş rotalarını işletmeye başlamış olan Kanada federal hükümetinin 1936 yılında oluşturduğu Trans-Canada Airlines (TCA) kuruluşundan kaynaklanmıştır. 1965 yılında, TCA, hükümetin onayını takiben Air Canada olarak yeniden adlandırılmıştır. 1980'lerde Kanada havayolu pazarının serbestleştirilmesinden sonra havayolu şirketi 1988'de özelleştirildi. Air Canada, en büyük rakibi olan Canadian Airlines'ı 4 Ocak 2000'de satın aldı. 2003 yılında havayolu iflas koruması talebinde bulundu ve ertesi yıl ACE Havacılık Holding A.Ş. holding şirketi tarafından ortaya çıkarıldı ve yeniden düzenlendi. Havayolu 70. yıldönümünü kutladığı için 2006 yılında 34 milyon kişi Air Canada ile uçtu.

Air Canada, uzun mesafeli yollarda Airbus A330, Boeing 767, Boeing 777 ve Boeing 787 geniş gövdeli jetlinerlerden oluşan bir filoya sahiptir ve A319, A320 ve A321 varyasyonları ve Embraer E190 ailesi uçakları da dahil olmak üzere Airbus A320 aile uçaklarını kullanmaktadır. Kısa menzilli güzergahlarda. Operatörün faaliyet bölümleri arasında Air Canada Cargo, Air Canada Express ve Air Canada rouge bulunmaktadır. Onların iştiraki olan Air Canada Vacations, 90'ın üzerinde varış noktasına tatil paketleri sunmaktadır. Bölgesel ortaklarıyla birlikte, havayolu her gün ortalama 1,530 uçuş gerçekleştiriyor.


Varış Yerler

Air Canada, Asya, Amerika, Avrupa ve Okyanusya'da olmak üzere 21 yerli varış noktasına ve 81 uluslararası varış noktasına (İngiliz denizaşırı bölgeler, Hollanda Krallığı, Fransa'nın denizaşırı bölgeler ve bölgelerini ve ABD toprakları dahil) uçmaktadır. Bölgesel ortaklarıyla birlikte, dünya çapındaki altı kıtada 47 ülkede 182 varış noktasında hizmet veriyor.

Air Canada, sadece bir tanesi halen işletilmekte olan Santiago-Buenos Aires olmak üzere beşinci serbest yol güzergahı (iki Kanada dışındaki varış noktası arasında yolcu ve kargo hakları) taşıdı. Beşinci serbest yol, Honolulu-Sydney, Londra Heathrow-Düsseldorf, Paris-Cenevre, Paris-Münih, Paris-Berlin, Frankfurt-Zürich, Zürich-Zagreb, Zürich-Viyana, Zürih-Delhi, Lizbon-Madrid, Brüksel- Prag, Londra Heathrow-Delhi, Londra Heathrow-Nice, Londra Heathrow-Bombay-Singapur.


Hizmetler

Air Canada, İş, Premium Ekonomi ve Ekonomi olmak üzere üç hizmet sınıfına sahiptir. Uzun mesafeli uluslararası güzergahlarda, Uluslararası Ticari Sınıf ve Ekonomi Sınıfı sunulmaktadır; bazı uçuşlar ek olarak Premium Ekonomi Sınıfı sunmaktadır; Kısa mesafeli ve iç hatlarda İş Sınıfı ve Ekonomi Sınıfı bulunmaktadır. Tüm ana koltuklar, AVOD (İsteğe Bağlı Sesli Video) ve mood aydınlatma özelliğine sahiptir. Air Canada Express, CRJ705 ve Embraer 175 uçaklarında Business Class ve Economy Class'a sahiptir; Diğer tüm Air Canada Express uçaklarının bir sınıf ekonomi kabinleri vardır. Tüm narrowbody ana hat uçaklarının yanı sıra Air Canada Express Bombardier CRJ705 ve Embraer 175 uçakları, 2016 Sonbaharında başlayarak tüm geniş çaplı havayollarında da kurulacak olan yerleşik WiFi'ye sahiptir.
1987 ilkbaharında, Air Canada, Kanada ve New York arasında sınava girmek üzere sigara içilmez uçuşlar başlattı. Bir anket sonucunda yolcuların% 96'sının yasağı desteklediği bildirildi. Air Canada bu yasağı diğer uçuşlara da genişletti.


Kabinler

Ekonomi sınıfı

Ekonomi Sınıfında, koltuklar 0.79 - 0.86 m aralığında, 0.44 - 0.47 m genişlikte ve 0.11 - 0.15 m aralıklarla perçinlenir. Air Canada Rouge uçaklarında, koltuklar 0,44 ila 0,46 m genişlikte 0.76 ila 0.76 m arasında eğilir ve 0,076 m sıyırmaya başlar. Konfigürasyon Boeing 777'de 3-4-3, Boeing 787'de 3-3-3, Airbus A330'da 2-4-2, Boeing 767'de 2-3-2, Airbus dar beden uçaklarında 3-3, Ve Bombardier ve Embraer uçaklarında 2-2. Tüm Airbus, Boeing ve Embraer uçaklarının yanı sıra CRJ-705, kişisel AVOD (isteğe bağlı sesli video) ile donatılmıştır. Müzik, XM Satellite Radio tarafından sağlanır.

Kuzey Amerika dışındaki tüm uluslararası uçuşlarda ücretsiz yemek sunulmaktadır. Yerli, Kuzey Amerika, güneş varışlı ve Karayipler uçuşlarında, yiyecek ve alkollü içecekler Onboard Café'den satın alınabilir (GuestLogix satış noktası terminalleri kullanılır), alkolsüz içecekler ise ücretsizdir.

Tüm dar gövdeli uçaklarda, hava yastığının önünde birkaç sıra ve Tercih edilen koltuk bölümü bulunur ve bu sayede 0.10 m daha fazla koltuk değneği (genellikle en az 35 ") sağlayan ekonomi kabininden çıkış kanalları bulunur. Tüm Air Canada Rouge uçakları Rouge Plus Tercih Edilen Koltuklarla aynı olan, ancak 0,15 m daha fazla koltuk takımı (A319'larda 35 "ve 767'de 36") bulunan koltuklar ve ayrıca 0,051 m'lik ilave bir koltuk sırası.