Arjantin Uçak Bileti

Arjantin Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Argentina

TRANSLATOR

Dil

İspanyolca

Para birimi

Argentine Peso

Telefon kodu

54

Başkent

Buenos Aires

Arjantin

Arjantin Hakkında

Arjantin yüzyıllardır gezginlerin odak noktasıdır, bunun en önemli sebepleri ise tango, biftek, gaucho (atlı çobanlar), futbol, Patagonia ve And dağlarıdır. Tüm bunların birleştiği klasik bir gezi rotasıdır Arjantin.  

Doğal Güzellikler  

Yarı tropik kuzey bölgesinde Büyüleyici Iguazú Şelaleleri ve güneyinde Glaciar Perito Moreno buzulları olan Arjantin müthiş doğal güzelliklere sahiptir. Ülkenin en yüksek noktasında And dağları vardır. And dağları Brezilya’nın ünlü Pantanal dağlarına rakip dağ sırasıdır ve And dağları pastel tonları, kaktüslerle bezeli çölleri, devasa buzul alanları, Patagonia’nın çorak toprakları, Valdivian ormanları, Andean tuz gölleri, Göller Yöresi, penguenleri, flamingoları, kapibara domuzları ve çok daha fazlası ile görenleri büyüler. Tüm bunlar Arjantin’de sizi bekliyor.

Arjantin’i neden seviyorum?

Yazar: Sandra Bao
Arjantin doğduğum ve büyüdüğüm yer, ailem Amerika’ya göç edene kadar Arjantin’de yaşadım. Çocukluğumdan bu yana Arjantin çok değişti ama buranın en sevdiğim yanı Arjantin halkıydı. Arjantin halkı yaratıcı, uyumlu ve hem iyi günde hem kötü günde yanınızda olacak oldukça iyi insanlardır, Arjantin halkı geleneklerine önem verirler, onlar için mizah yeteneği ve onur çok önemli özelliklerdir. Bu büyüleyici ülkeye ne zaman gelsem ve Arjantin halkı ile kaynaşsam çok mutlu olurum, bu ülkeye gelmek bir ayrıcalıktır.   

Şehir Hayatı  

Buenos Aires’e ulaştığınızda kendinizi hız trenine binmiş gibi hissedebilirsiniz. Bindiğiniz taksinin camından modern şehir hayatını izlerken, karşınıza kafeler, (baharda) cadde kenarlarında yeşermiş mor jakaranda çiçekleri, farklı renklerde giyinmiş Buenos Aires halkı (portenos) ve 20. Yüzyılın başından kalma gibi görünen taş binalar çıkar. Tüm bunları sadece Buenos Aires’de değil aynı zamanda, Cordoba, Salta, Mendoza ve Bariloche şehirlerinde de görürüsünüz, benzersiz özelliklerin bir araya geldiği Arjantin size unutulmaz anlar yaşatacak.

Yiyecek  &  İçecek

Arjantin’in neresine giderseniz gidin kusursuz şekilde pişmiş, lezzetli baharatlarla tatlandırılmış sulu bifteklerin tadına bakabilirsiniz. Et yiyebileceğiniz restoranları (parillas) her yerde görebilirsiniz ve bu restoranlarda her çeşit etin tadabilirsiniz. Eğer pizza ve makarna tutkunu iseniz, İtalyan restoranları da Arjantin’de sıkça karşınıza çıkacak bir başka seçenektir. Dahası var – Buenos Aires’te etnik tatların da tadına bakabilir, Güneydoğu, Orta Doğu hatta İskandinav mutfağından farklı yemekler yiyebilirsiniz. Yemeklerin yanında ünlü Arjantin şaraplarından içmeyi unutmayın ve yediklerinizin ardından kemerinizi açıp biraz rahatlayın.   

Arjantin Kültürü  

Tango Arjantin’i dış dünyaya tanıtan en önemli şeylerden biridir ve aşkın sembolü olarak görülen bu dans türü Arjantin kökenlidir. Peki ya futbol? Arjantinlilerin en sevdiği spor kesinlikle futboldur, eğer futbol fanıysanız maça gidip eğlenebilirsiniz. Ayrıca Arjantin edebiyatı, filmleri, müziği ve sanatı da Arjantin kültürünün en önemli parçalarıdır –Latin Amerika ve Avrupa kültürlerinin karışı olan Arjantin kültürüne aşık olmaktan kendinizi alamayacaksınız. 

Arjantin Yönüne Uçan Havayolları

AV Avianca
CM Copa Airlines
AR Aerolineas Argentinas
4M Lanargentina
H2 Sky Airline
5Q Best Aviation
8R Sol Lineas Aereas
JJ Tam Linhas Aereas
CU Cubana De Aviacion
V0 Conviasa
OY Andes Lineas Aereas
G3 Gol Transportes Aereos
PZ Tam Mercosur