Air France Uçak Bileti

Air France Hakkında

Air France

Air France

Air France, merkezi Fransa'nın Tremblay-en-France şehrinde (Paris'in kuzeyinde) bulunan resmi havayolu şirketidir. Air France-KLM Grubunun bir yan kuruluşudur ve SkyTeam küresel havayolu ittifakının kurucu üyesidir. 2013'ten itibaren Fransa'da 36 varış noktasına hizmet veren ve 93 ülkedeki (Fransa'nın deniz aşırı bölgeleri ve bölgeleri dahil olmak üzere) 168 varış noktasına tüm dünya çapında tarifeli yolcu ve yük hizmetleri sunmuştur. Ayrıca 2015 yılında 46.803.000 yolcu taşımıştır. Havayolunun küresel merkezi Charles de Gaulle'de Orly Havaalanı, Lyon-Saint Exupéry Havaalanı, Marsilya Provence Havaalanı, Toulouse Blagnac Havaalanı ve Nice Côte d'Azur Havaalanı ile ikincil hub olarak hizmet vermektedir.


Kabin

Air France, La Première (belirli uçak), Business, Premium Economy ve Economy özelliklerine sahip, uluslararası uzun mesafeli yolculuklar için üç ve dört kabin konfigürasyonunun bir karışımını sunmaktadır. Talep edilen sesli videoya sahip kişisel ekranlar, tüm uzun mesafeli uçakların tüm kabinlerinde mevcuttur. Avrupa kısa mesafeli ve orta mesafeli uçuşlar, Business, Premium Economy ve Economy ile üç kabin konfigürasyonuna sahiptir.


İş Dünyası

Business, Air France'ın uzun menzilli iş sınıfı ürünü, tüm uzun mesafeli uçaklarda mevcuttur. İşletme, iki metre uzunluğa yaslanmış, eğimli, yatan koltuklara sahiptir. Her koltuk, interaktif oyun ve AVOD, okuma lambası, kişisel telefon ve dizüstü bilgisayar güç bağlantı noktalarına sahip 10.4 "dokunmatik ekranlı bir TV monitörünü içerir. Yemek servisi, üçlü yemekler ve peynir servisi veya kalkıştan kısa süre sonra servis edilen ekspres menüsü sunar.


Ekonomi

Ekonomi, Air France'ın ekonomi sınıfı uzun menzilli ürün, 118 °'ye kadar yaslanabilen koltuklara sahiptir. Boeing 777-300ER modelinde piyasaya sunulan uzun mesafeli Ekonomi koltuğu, kanatlı koltuk başlıkları, kişisel telefon ve Air France'ın tüm uzun menzilli filosuna kurulmuş olan AVOD Interactive Entertainment System ile dokunmatik ekranlı bir TV monitörü içerir. Uzun mesafeli uçuşlarda bir menü iki öğün seçeneği ile sunulmaktadır. Kısa ve orta mesafe Ekonomi hizmetleri, farklı oturma düzenlemeleri olan Airbus A320 aile tipi uçak ile işletilmektedir. Air France, her iki sınıfın da orta ve kısa mesafeli uçaklara kanatlı kafalıklar sunan az sayıdaki havayolu şirketinden biridir. Kısa mesafeli uçuşlarda bir aperatif servis edilirken, orta mesafeli uçuşlarda üç farklı soğuk öğünde yemek sunulmaktadır. Ücretsiz alkollü içecekler, şampanya da dahil olmak üzere tüm uçuşlarda mevcuttur. Çoğu uçakta, Air France Seat Plus adlı ekonomide ilave bacak koltukları sunmaktadır. Bu koltuklar uçak sınıfına bağlı olarak ekonomi sınıfı çıkış hatları ve diğer sıralar ile 747'lerin üst güvertesindeki ekonomi koltuklarında bulunur ve en az 4 "daha fazla koltuk takımı (normal ekonomi koltuklarında 32" ye karşın 36 "daha) ), 747'lerin Seat Plus bölümü ekstra bir yarım inçlik koltuk genişliği sağlıyor. Seat Plus fiyatları, uçuş saatine göre değişiyor ancak tam ücretli bir ekonomi bileti olan seçkinler ve yolcular için ücretsiz.


Hizmetler

Uçuş esnasında catering
Air France'ın birinci sınıf menüsü La Première için Paris'teki bir Michelin üç yıldızlı restoran Le Grand Vefour'un şefi Guy Martin tarafından tasarlandı. Menü öğeleri, hamburger, petit fours ve tartlets içeren bir tatlı sepeti ile birlikte ordövr, entrées, ekmek sepeti ve peynir içerir. Air France ayrıca tüm sınıflarda yolculara ücretsiz şampanya servis etmektedir.


Uçak içi eğlence

Air France, tüm uzun mesafeli uçakların tüm kabinlerinde Audio Video on Demand (AVOD) sunmaktadır. Uçuş esnasındaki eğlence sistemi, birden fazla video, ses, müzik ve oyun kanalı içeriyor. Her koltuğa Air France Dergisi, havayolunun uçuş basımı yer alıyor ve kadınsı bir bakış açısıyla moda lüks bir dergisi olan Air France Madame, La Première'de ve Business kabinlerinde ve salonlarında yer alıyor. Tüm uçuşlarda, tüm filmler İngilizce, İspanyolca ve Fransızca olarak izlenebilir. Tüm uçuşlarda seçilen filmler Çince, Japonca, Hintçe ve Korece olarak da mevcuttur. Havayolu, uçak içi eğlence sistemi vasıtasıyla Berlitz Uluslararası dil kursları sunmaktadır.
29 Mayıs 2013'te, KLM ve Air France, havaalanı kablosuz ağını test etmek için bir pilot başlattı. Her iki havayolu şirketi de filosunun her birinin bir adet Boeing 777-300ER'i Wi-Fi ile donattı. Uçaktaki Wi-Fi'yi kullanarak yolcular Wi-Fi özellikli akıllı telefonları, dizüstü bilgisayarları veya tabletlerini kullanarak çevrimiçi kalabilirler. Uçuş 20.000 feet'e ulaştığında kablosuz servis başlayacaktır.