Fransa Uçak Bileti

Fransa Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Paris

TRANSLATOR

Dil

Fransızca

Para birimi

Euro

Telefon kodu

33

Başkent

Paris

Fransa

Fransa Hakkında

Fransa'ya gitmeye başlayacağınız aylara girmiş bulunuyoruz. Tatil tarihinizi kesinleştirdikten sonra uçak biletlerinizi almayı unutmayın. Bu sayede tatiliniz için ayıracağınız ulaşım problemi daha ekonomik olacaktır. Fransa'nın tarihi, iklimi, mutfağı ve gezilecek yerleri hakkında bilgilendirme yapacak olursak;


Resmi kayıtlara göre Fransa'nın adı Fransa Cumhuriyeti olarak geçiyor. Birçok ülkenin ismi bu şekilde olmasına rağmen Cumhuriyet kelimelerini genel olarak kullanmıyoruz. Fransa Cumhuriyeti, Batı Avrupa'da bulunuyor. Genellikle Fransızlar için Altıgen olarak ad takılır. Ülkenin toprak biçiminde dolayı bu takma ad kullanılıyor. Gelişmiş ülkeler statüsü baz alındığı zaman ekonomi alanında ülke 8. sırada yer almaktadır.  Dünya'da en çok ziyaret edilen ülkeler arasında bulunuyor. Yıllık olarak yaklaşık 82 milyon turist ağırladığı açıklanmıştır. Ülkenin para birimi, saat farkı, dini ve önemli şehirlerini not etmelisiniz.
 
Fransızların kendisine ait olan Fransızca dilini resmi olarak kullanmaktadır. Ülkenin büyük bir kısmı ortak dil olan İngilizce'ye hakimdir. Para birimi olarak Euro tercih edilmektedir. Lyon, Marsilya, Nantes, Bordo, Strasburg, Tulus, Monaco, Nice ve Cannes gibi önemli şehirlerini ziyaret etmelisiniz.

İklim
Ülkenin genelinde genellikle Akdeniz ve Okyanus iklimi hakimdir. İklim tipi bölgeden bölgeye aşırı farklılık göstermez. Bu nedenle Marsilya şehrinde yaşadığınız sıcaklık ile Monaca şehrinde ki sıcaklık hemen hemen aynıdır. Okyanus iklim tipinde yazları serin, kışları ılık ve yağış rejimi ise mevsimlere dağılmıştır. Sıcaklık genel olarak sıfır derecenin üstündedir.

Fransız Mutfağı
Fransa'nın mutfağı ise dünyada oldukça ünlüdür. Fransa'nın mutfağı denildiği zaman aklımıza 'Peynir' geliyor. Ülkede en çok tüketilen yemek ise bifteğin yanına kızartılmış patates tercih ediliyor. İkindi saatlerinde genellikle peynir ile üretilmiş aparatif tarzında yiyecekler tercih ediliyor. Akşam yemeğinden önce genellikle ordövr diye hitap ettikleri soğuk yiyecekler tüketiyorlar. Rus salatası, enginar, salam ve mayonezli balık tüketiyorlar. Ekmek çeşitleri ise oldukça geniş ve zengindir.

Fransa'da Gezilecek Yerler 
Fransa'da görmeniz gereken önemli yapılar bulunuyor. Eiffel Kulesi'ni hepimiz mağazin, gazate ve dergiler de görmüşüzdür. Yılda yaklaşık 6 milyon turist Eiffel Kulesi için Fransa'yı tercih ediyor. Şanzalize, Paris'in ünlü ve uzun caddelerinden bir tanesi. Restaurant ve mağazalar da gününüzü geçirebilirsiniz. Marsilya şehrinde bulunan Baden-Baden kaplıcalarını ziyaret etmelisiniz.

Fransa Yönüne Uçan Havayolları