Ankara Uçak Bileti Al

Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Ankara Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Ankara arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Ankara uçak bileti fiyatı 396,99 TL kadardır.
Esenboğa havalimanı Ankara uçuşlarında kullanılır.

Ankara Hakkında

Ankara Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesinin ve Türkiye’nin merkezi olan Ankara, başkent konumunda olduğu için oldukça önemli bir şehirdir. 5 milyonu geçen nüfusuyla, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir.

Önceleri tarım ve hayvancılığa dayalı olan ekonomi, sonraki yıllarda sanayi ve ticarete ağırlık vermiş, ulusal ve uluslararası alanda önemli bir merkez halini almıştır. Yatırımların artması, bu şehri büyükşehir haline getirmiştir. Nüfusun neredeyse dörtte üçü memuriyet hizmetinde çalıştığı için, memur ve öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Savunma ve metal sektörünün merkezi haline gelen Ankara’ya Türkiye’nin her yerinden uçakla seyahat etmek mümkündür. Karayolu ve demir yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Her mevsim ekonomik ve en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür, çünkü birçok hava yolu şirketi bu bölgeye uçmaktadır.


Ankara Turistik Değerler

Tarihi ve arkeolojik sitlere ilgi duyan kişiler için birçok ilki görebilecekleri Anadolu Medeniyetleri Müzesi, canlı bir tarih belgesidir. Ayrıca Etnografya Müzesi, Ankara kalesi, Anıtkabir, Eski TBMM, Kızılcahamam, Beypazarı ve Tuluntaş mağarası da oldukça önemli tarihi alanlar arasındadır.

Ankara’ya en uygun uçak bileti kampanyalarını takip ederek gelen birçok kişi yaz kış bu kenti kültür turları için tercih etmektedir. Ankara’da Türkiye ve dünya çapında ünlü birçok üniversite vardır ve bu üniversiteler ülkemizi dünya çapında temsil eden başarılı buluşlara imza atmaktadır. Her açıdan oldukça önemli imkanları olan başkent Ankara, Genelkurmay Başkanlığı ve TBMM’nin de merkezidir.

Ankara’nın turistik yerlerini gezmek isteyen kişiler Anıtkabir’e mutlaka uğramaktadır. Anıtkabir, her yıl 4 – 5 milyon turistin ziyaretine uğramaktadır ve bu turistlerin yüzde 7’lik kısmı, yabancılardan oluşur.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

İlk olarak 1955 yılında hizmete giren Eseboğa havalimanı, şehir merkezine 28 km uzaklıktadır. Türkiye’nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havayolu şirketidir. Ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır.

Esenboğa havalimanında yıllık 10 milyon yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Çubuk ilçesinin sınırları içinde yer alan hava limanı 24 saat yurtiçi ve yurtdışı uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. VIP ve CIP binaları, her damak zevkine hitap eden yiyecek ve içecek alanları, kozmetik, Duty-free ve alışveriş alanları ile bir AVM’den farksız olan Esenboğa havalimanında, her türlü imkan vardır.

Havalimanına yakın oteller ;

  • İbis Airport Otel,

  • Büyük Anadolu Termal Otel,

  • Etlik My House Apart,

  • Aymini Otel,

  • Nobel Otel,

  • Asmin Otel,

  • Sergah Otel.

Esenboğa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Esenboğa şehir merkezine 28 km uzaklıkta olmasına rağmen, birçok ulaşım aracının 24 saat aktif olması nedeniyle ulaşım sorunu olmayan bir havalimanıdır.

Başkent olmasının avantajlarının yaşanabildiği havalimanına ulaşım konusunda en ekonomik olarak toplu taşıma ile ulaşım gerçekleştirilmekte, transfer hizmetlerinden de yararlanılabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bir taksiciler kooperatifi olduğu için, her zaman taksi bulmak mümkündür. 24 saat yararlanabileceğiniz taksi hizmetine iç ve dış hatlar çıkışlarında ulaşabilirsiniz.


Toplu Taşıma

Havalimanından şehir merkezine birçok otobüs seferi düzenlenmektedir. İç ve dış hatlara ulaşım sağlayan bu otobüsler, 24 saat hizmet vermektedir. Her yarım saatte bir sefer düzenleyen havalimanı otobüsleri, en ekonomik ulaşım yollar arasındadır.


Araç Kiralama

İç hatlar gelen yolcu bölümünde Sixt ve Avis firmalarından kiralık araç temin edebilirsiniz. İletişim numaraları sırasıyla; 0312 398 2190 ve 0312 398 0315’tir.


Servis Hizmetleri

Havaş firmasının taşıma hizmetinin durdurulması nedeniyle servis hizmetinin olmadığı havalimanında bazı hava yolu şirketleri, ücretsiz servislerle şehir dışına yolcu taşımaktadır. 

En Uygun Ankara Uçak Biletleri

Ankara Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Pegasus İstanbul - Ankara 396,99 TL
Pegasus Çorlu - Ankara 486,99 TL
Anadolu Jet Bingöl - Ankara 527 TL
Anadolu Jet Gaziantep - Ankara 586 TL
Pegasus İstanbul - Ankara 594,54 TL
Anadolu Jet Van - Ankara 692 TL
Anadolu Jet Şırnak - Ankara 793,76 TL
Anadolu Jet Trabzon - Ankara 841,99 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Ankara 922,22 TL
Türk Hava Yolları Adıyaman - Ankara 925,8 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Ankara 926,85 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Ankara 926,85 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Ankara 955,99 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Ankara 969,03 TL
Türk Hava Yolları Alanya - Ankara 1.043,58 TL

Ankara Yönüne Uçan Havayolları