Emirates Uçak Bileti

Emirates Hakkında

Emirates Havayolları

Emirates, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan bir havayoludur. Havayolu, Dubai'nin Dubai Yatırım Şirketi hükümetinin tamamına sahip olduğu Emirates Group'un bir yan kuruluşudur. Ortadoğu'daki en büyük havayolu, Dubai Uluslararası Havalimanı'ndaki merkezden haftada 3.600 uçuşla altı kıtada 81 ülkedeki 154 şehirden fazla faaliyet gösteriyor. Kargo faaliyetleri Emirates SkyCargo tarafından gerçekleştirilir.

Emirates, planlanan ciroda yolcu kilometrelerinde uçuş yapılan uluslararası dördüncü büyük havayolu şirketidir; uluslararası yolcu taşımacılığında dördüncü ve navlun için yaklaşık 2.800 kilometre taşıdı. Emirates, 1 Mart 2016'da Dubai'den Auckland'a en uzun süreli ticari uçuş başlattı.


Varış Yerler

Emirates, Dubai'deki altı kıtada 70'in üzerinde ülkedeki 160'dan fazla varış noktası ağı üzerinden her hafta 3.000 uçuş gerçekleştiriyor. Her yıl birkaç yeni varış noktası ekleniyor.


Hizmetler

Kabin

Ekonomi sınıfı


Emirates Economy sınıfı, Airbus uçaklarında 79-81 santimetre uzunluğunda (31-32 inç), Boeing uçaklarında 86 cm (34 inç) ve standart koltuk genişliği (Boeing 777 filosu hariç) sunmaktadır. Emirates'in Boeing 777 filosunda her seferinde on koltuk var. Koltuk, ayarlanabilir başlıklar, 600-1000 kanal ICE In-Flight-Entertainment ve eski uçaklardaki mutfakta yeni uçak ve dizüstü bilgisayar şarj tesislerinde koltuk içi dizüstü güç prizlerine sahiptir. A380 Ekonomi sınıfı koltuklar için ek dayanım var.
A380 ve daha yeni 777 uçaklardaki kabin aydınlatması tamamen LED ışıklı ortam aydınlatmasıyla sağlanır. Kabin aydınlatması kapalı olunca gece, tavan arasında iki farklı parlaklığa sahip birkaç parlak beyaz LED vardır: Gökyüzü gibi görünüyor ve Büyük Ayı ve Küçük Ayı ve diğerleri gibi gerçek takımyıldızı tasvir ediyor.