Rusya Uçak Bileti

Rusya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Volgograd

TRANSLATOR

Dil

Russia - Yakut

Para birimi

Russian Ruble

Telefon kodu

70

Başkent

Moscow

Rusya

Rusya Hakkında

Dünyanın en büyük ülkesi tarihi şehirlerden ve cennet gibi kırsal kesimlerinden sanatsal zenginliklere ve destansı tren gezilerine ve votkayla dolu gece hayatına kadar hepsini gözler önüne sunuyor.

Ücra Yerler

Rusya’nın geniş coğrafik mesafeleri ve kültürel farklılıkları küçük ülkelerdeki gibi gezilecek yerler çek listesi tutamayacağınızı gösterir. Bunun yerine, her biri ayrı ilgiyi hak eden Rusya’nın belirgin bölgelerini koleksiyon halinde inceleyin.

Moskova’ya gitmek yerine, Irkutsk, Novosibirsk veya Yekaterinburg gibi doğrudan bölgesel bir merkeze gidip geziye oradan başlamayı dikkate alabilirsiniz. Trans-Siberian rotası boyunca bir çok batı tarzı pansiyon bulunması ve online tren ve uçak yeri ayırt edilebilmesi özellikleriyle bu tarz bir yolculuk hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Neden Rusya’yı Seviyorum

Simon Richmond, Yazar

Bir yolcunun Rusya ile ilişkisi hiç kolay olmamıştır. Fakat 20 yıldan fazla bir süredir bu çok karmaşık ülkeyi keşfeden biri olarak bundan yoruldum veya hayal kırıklığına uğradım. Başlıca şehirlerindeki en son dinamik ve liberal sanat sahnelerini keşfetmek heyecan verici ve ben özellikle favori bir yer olan Baykal Gölü gibi dingin kırsal bölgeleri beğeniyorum. Hepsinin ötesinde, yüksek eğitim görmüş ve misafirperver, sıcakkanlı Ruslarla karşılaşıp çok iyi diyaloglar yaşamam beni çok etkiledi.

Sanatsever ve Maceracı

İster büyük sanatçı ve yazarlardan ilham almak isteyen bir kültür aşığı, ister keşfetmek için yeni ufuklar arayan bir macera bağımlısı olun, Rusya’da ikisinden de bolca mevcut. Tolstoy ve Pushkin gibi edebiyatın önde gelenlerinin ayak izlerini kendi evlerinde takip edebilirsiniz. 2014 Sochi Kış Olimpiyatları için yeni düzenlenen Krasnaya Polyana’da kayak tatili planlayabilir, Altay dağlarında yürüyüş yapabilir, Kamçatka’daki aktif yanardağa bile tırmanabilirsiniz. Alternatifler başınızı döndürecek.

Tarihsel ve Çağdaş

Eğer tarihi duvarlarla çevrili kaleler, göz kamaştırıcı saraylar ve girdap gibi sivri kiliselerin peşindeyseniz Batı Rusya’ya odaklanmalısınız. İşte, göz kamaştıran ulusal hazinelerin, politik enerjilerin ve çağdaş üretim kabiliyetinin iki zengin kaynağı olan Moskova ve St. Petersburg mutlaka görmeniz gereken yerlerdir. Bu şehirlerin içinde kolay ulaşıma sahip Veliky Novgorod, Pskov ve Suzdal gibi büyüleyici tarihi kasaba ve köyler bulunmaktadır. Soğan kubbeler ve aşırı süslü kır evleri Rusya’nın kırsal kesiminin ihtiyaçlarına yetmektedir.

Çözmeye Değer Bir Bilmece

Yalan söylemeyeceğiz: Toleranslı bürokrasi, yolsuzluk ve büyüyen şehir merkezlerinden uzaklarda arada bir baş gösteren rahatsızlıklar Rus seyahat tecrübesinin ayrılmaz bir parçası olarak durmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bir parça sabretmeniz bolca ödüllendirilecek ve Rusya seyahatinizin en iyi hediyelerinden biri sınırsız misafirperverlik olacaktır.

Aleksandr Solzhenitsyn Rusya’nın tarihi, derin kökleri olan kendine özgü kültürü hakkında konuşurken bunu en iyi şekilde ortaya koymuştur. Bütün bilmeceler ve süprizler Batı düşüncesine göredir. Siz de Rusya’nın sanatının güzelliği ve insanlarının hayalperest doğaları tarafından kandırılacaksınız.

Rusya Yönüne Uçan Havayolları