Kaliningrad Moskova Uçak Bileti

Kaliningrad - Moskova Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Kaliningrad - Moskova Uçak Biletleri

Kaliningrad - Moskova Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Kaliningrad - Moskova Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
S7 Airlines Kaliningrad - Moskova 10 Kasım 2022 1.064,48 TL
S7 Airlines Kaliningrad - Moskova 11 Kasım 2022 1.975,25 TL
S7 Airlines Kaliningrad - Moskova 12 Kasım 2022 1.975,25 TL

Kalinindgrad Hakkında

Kalinindgrad, Rusya’ya hiç sınırı olmayan ancak bir Rus Toprağı olan şehir Polonya ve Litvanya arasında kalan kısımda ve Baltık Denizi kenarında bulunmaktadır. Geçmiş tarih incelendiğinde konumu itibari ile Rusya’nın en önemli şehri olmaktadır. Nüfusunun büyük çoğunluğunu Ruslar oluşturmakta ve azınlık olarak Ukraynalılar, Polonyalılar, Ermenilerde şehir içerisinde yer almaktadır. Avrupa’da süren savaşların en kritik noktası olmuştur. İkinci dünya savaşında oldukça fazla tahrip olan kent Sovyetler Birliğine kalmıştır. Ticari açıdan oldukça canlı ve dinamik bir merkez olan şehir oldukça zengin bir kent olmaktadır. Lmanuel Kant’ın mezarı da bu şehirde bulunmaktadır. Gezilip görülebilecek yerleri arasında Koningsberg katedrali, Sovyetler’in Evi, Köningsberg surları ve müzeleri sayılabilir.

Moskova Hakkinda

Moskova, Rusya’nı başkenti olmakta ve içerisinde aynı adlı nehir geçmesinin yanında dünyanın en kalabalık metrosuna da ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça zengin bir ülke olmakta ve milyarderleri ile adı sık sık gündeme gelmektedir. Bilim ve eğitim alanında oldukça önemli kurumlara sahip olan şehir, dünya genelinde yapılan araştırmalara göre en pahalı şehir ünvanını da almaktadır. Balşoy tiyatrosu, Lenin Mozolesi ve Kızıl meydanı en önemli mekânları arasında yer alan Moskova, etnik yapısına bakıldığında Ruslar çoğunlukta olsa bile Ukrayna, tatar, ermeni, Azeri, Yahudi, Gürcü gibi pek çok milleti de barındırmaktadır. İklim olarak karasal bir iklime sahip şehirde kış aylarda don vakaları görüldüğü gibi, yaz aylarında da kavurucu sıcaklar görülebilmektedir.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1090 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 saat

Moskova Yerel Saat

05:01

Moskova Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  -5°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  -8°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  -9°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  -9°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  -6°C

Haritada Moskova