Avec Carfleet Central Goldcar Greenmotion Rentgo Windycar Euronet Air Çizgi Nissa Turmobil Global Otocar

Popüler Lokasyonlar

Araç Kiralama Firmaları

Araç Kiralama Kampanyaları

İlgili Blog Yazıları

Araç Kiralama SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Direkt olarak araç kiralama firmaları ile entegre çalışan bilet.com ile araç kiralamalar ve ödeme yöntemleri tam güvenlik altındadır. Bu sebeple güvenilir bir şekilde araç kiralama yapabilir ve bunun yanında tüm firmaları görüntüleyerek, en ucuz araç kiralama fiyatını bulabilmektesiniz.
Genelde araç kiralama şirketleri günlük, haftalık ve aylık olarak hizmet sunmaktadır. Ancak kurumsal hizmetlerde yıllık ve daha fazlası hizmet alınabilmektedir.
Araç kiralama şirketleri, kiralayanın geçerli bir sürücü belgesini ve kimlik belgesini istemektedir. Bazı şirketler ayrıca kiralayanın kredi kartı bilgilerini de istemektedir.
Araç kiralama şirketi aracın ve kendi güvenliği için kredi kartınıza belirli bir miktar provizyon işlemi uygulamaktadır. Kaza, vb. durumlarda ve yakıtı eksik getirilmesi gibi durumlarda bu tutarken düşülmektedir. Aracı belirtilen kurallar çerçevesinde geri getirdiğinizde, provizyon uygulanan miktarın tamamı iade edilmektedir.
Araç kiralama şirketleri genellikle kiralanan araçlar için zorunlu trafik sigortası sunmaktadır. Bu sigorta genellikle kazalar, çalıntı veya hasar gibi durumları için geçerlidir. Ancak bazı şirketler ek sigortalar sunabilirler, bu nedenle kiralama sırasında sigorta seçeneklerini sorabilirsiniz.
Genelde araç kiralama şirketleri tamamen dolu ya da belirli bir miktarda benzin ile teslim etmektedir. Bu miktarı geri teslim alırken kontrol ederler ve aynı miktarı isterler. Eksik miktar tutarı provizyondan düşülerek teslim edilir.
Araç kiralama işlemini gerçekleştireceğiniz lokasyon bilgisini, kiralama işleminin başında seçeneklerden seçmektesiniz. Seçeneklerde olmayan bir bölgeden teslim alamazsınız.
Teslim aldığınız yerde ya da kiralama işlemi yaparken teslim edilecek lokasyon bilgisi seçeneklerinden hangi bölgeyi seçtiyseniz oradan teslim edebilirsiniz. Bu bilgileri tarafınıza gelen sms, mail içerisindeki bilgilerde ve teslim aldığınızdaki evrak üzerinde görebilirsiniz.

Araç Kiralama Hakkında

İş dünyasında olduğu kadar diğer sebeplerle de araç kullanmak zorunlu hale gelmiştir. Araç sahibi olmamanız veya farklı bir şehirde olmanız aracınızın olmaması anlamına gelmez. Araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede toplu taşıma veya taksi kullanmak yerine kendi aracınızla işlemleri yapmış olursunuz. Birçok insanın nasıl bir hizmet olduğunu bilmemesinden kaynaklanan bir eksiklik yaşanır. Tamamen yasal ve oldukça da konfor sunan bir hizmet olduğunu bilmelisiniz. Dünyanın her yerinde size ait bir araç varmışçasına rahatlık sağlar. Her bütçeye göre seçenek olması da bir başka yönüdür.

araç kirala

Araç Kiralama Hizmeti Nedir?

İş için bir yere gitmeniz gerektiğinde veya aniden herhangi bir sebepten dolayı araç ihtiyacı doğduğunda araç kirala. Araç kiralama hizmeti sözleşmeye ve tamamen yasalara bağlı bir şekilde yapılan hizmettir. Aracı belli şartlar karşılığında ve teminatla alarak kiraladığınız süre içerisinde sözleşmeye uygun olarak kullanabilirsiniz. İşiniz bittikten ve süreniz dolduktan sonra da teslimat işlemi yapılır. Kurumsal olarak uzun süreli kiralama imkanınız da olur. Sermayenizi araç almaya harcamak yerine kiralama işlemi yaparak bütçenizi de rahatlatmış olursunuz.

Araç Kiralama Hizmeti Neleri Kapsar?

Araç kiralama hizmetinin kapsamı alacağınız paketlerle genişletilebilir bir şekilde düzenlenir. Kiralama temelde seçilen aracın anlaşılan süre sonuna kadar kullanılmasını kapsar. Ek olarak aracın trafik sigortası ve kaskosu da vardır. Talep etmeniz halinde ek sigortalar da eklenebilir. Bebek koltuğu tarzında talepleriniz de değerlendirmeye alınır. Kilometre olarak belirlenen bazı hizmetler de vardır.

Aracı kiraladığınızda anlaştığınız günlük veya aylık km çerçevesinde kullanmanız sağlanır. Fazladan gidilen km için ek ödeme yapmanız istenir. Temelde aracın kiralanması ve kullanım süresi sonunda iade edilmesi olarak görülse de arıza, ek paket, sigorta, km, donanım veya diğer hizmetler ile sürekli gelişen kapsamlar sunulur. Müşterinin talep ettiği hizmeti belirleme şansı da doğmuş olur.

Araba Kiralama Avantajları

Araç kiralamak son derece avantajlı bir durumdur. Hiç bilmediğiniz bir şehirde olduğunuzu var saydığınızda toplu taşıma veya taksi tarzı sorunlarla uğraşmanız gerekmez. Oldukça konforludur. İstediğiniz aracı seçme imkanınız olur. Tamamen yasaldır. Araç almak yerine araba kiralama daha ekonomik olmasını da beraberinde getirir. Hijyenik ve kişiye özel bir hizmettir. Kendi aracınız olduğunda bile km artışı veya yıpranma durumu olmaması adına daha üst konfor sunan araçları tercih edebilirsiniz.

Online Nasıl Araç Kiralanır?

Araç kiralamak isteyen kişi seçeceği aracın şartlarını yerine getirmelidir. Yaşı ve ehliyet yaşı, sınıfı uygun olmalıdır. Aracınızı seçtikten sonra online olarak gün ve zaman aralığını da belirtirsiniz. Alacağınız ve teslim edeceğiniz yeri de bildirmelisiniz. Ardından araç rezervasyonu sekmesine gelirsiniz. Bu sekme kartınızdan ödeme de isteyebilir. Buna göre ön ödeme de yapabilirsiniz. Belirtilen zamanda aracınızı istediğiniz yerden sözleşme ile teslim alabilirsiniz.