İstanbul Uçak Bileti Al

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile İstanbul arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti fiyatı 3 TL kadardır.
Atatürk, İstanbul, Sabiha Gökçen havalimanı İstanbul uçuşlarında kullanılır.

İstanbul Hakkında

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Hakkında

Atatürk Havalimanı Avrupa’nın en iyileri arasına girmiş  ve en yoğun olan on birinci havalimanıdır. Yılda 70 milyona yakın yolcu taşıyan ve birçok aktarmalı uçuşun da durağı olan Atatürk Havalimanı, Dünyanın en büyük on altıncı Duty – free mağaza işletmesine sahiptir.

Havaalanında bir çok restoran ve kafe bulunur. Bunlar uluslararası kahve ve fast food zincirleri başta olmak üzere, farklı ülkelerin mutfakları da bulunmaktadır. Geniş bir yeme içme alanı bulunan Atatürk havalimanında, sigara içmek için de ayrı bir teras bulunmaktadır.

Havalimanına yakın birçok kongre merkezi ve yaşam alanı vardır. Bunlar ; Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM, Flyinn AVM ve birçok otel bulunmaktadır. Ayrıca 7 bin 76 araçlık bir otoparkı bulunmaktadır.

Havalimanına en yakın oteller;
 • Tav Airport Hotel,
 • WOW Airport Hotel,
 • Titanic Port Bakırköy,
 • Hyatt Regency İstanbul,
 • Sheraton İstanbul. 

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında

Anadolu Yakasının Pendik ilçesinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanında, yılda 25 milyon yolcu kapasitesi bulunmaktadır.

Yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar aynı yerde yapılmaktadır ve 4.718 araç ve 72 otobüs kapasiteli bir otoparkı bulunan havalimanında, kara ve havadan ayrı girişleri bulunan bir otel de vardır. 4500 metrekarelik duty free alanı yer almaktadır. 400 metrelik konferans salonu olan havalimanında, Anadolu ve Avrupa yakasının her noktasına kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanına en yakın oteller; 
 • Isg Airport oteli,
 • Boom Palace,
 • Ecorental House,
 • The Kanun-i,
 • Ekinci Residancedır.
Terminal binası giden yolcu katında, Grab&Fly out, Simit Sarayı, Center Point, Mc Donalds, Usta Dönerci, Mado, Starbucks, Karafırın, Simit ve Çay, Kıvanç Gökçe büfe, Puro Gusto gibi birçok farklı damak zevkine hitap eden restoran ve kafeler bulunmaktadır.
Aynı zamanda Duty free mağazalarında da alkol, sigara, çikolata gibi ürünler almak mümkün olmaktadır. 

Sabiha Gökçen Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Anadolu yakasının merkezlere uzak bir noktasında yer alan Sabiha Gökçen havalimanı, özellikle Avrupa yakasına geçecek olan kişiler için tercih edilmemelidir. Yoğun bir trafik nedeniyle Atatürk havalimanının tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Ancak Avrupa yakasına da servisler vardır.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu taşıma araçları arasında otobüs tercih edildiğinde, 4.levent, Kadıköy, Bostancı gibi merkezlere ulaşarak, Avrupa yakasına Kadıköy ve Üsküdar’dan deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı taksi çağırmak için 0216 588 12 35 numaraları telefonu kullanabilirsiniz. İstanbul taksi hizmetleri 24 saat aynı ücretlendirme ile hizmet vermektedir.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle birçok merkezi alana servislerle ulaşmak mümkün olmaktadır. Saat 01:00 ve 03:00 arasında servisler çalışmaz ama diğer saatlerde çalışmaktadır.


Araç Kiralama

Rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. Ara kiralamak için yararlanabileceğiniz bazı rent a car firmaları ;
 • Avis rent a car 0216 588 51 96,
 • Bostancı rent a car 0216 588 89 51,
 • Central rent a car 0216 588 52 99

En Uygun İstanbul Uçak Biletleri

İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Pegasus Adana - İstanbul 3 TL
Anadolu Jet Ankara - İstanbul 425 TL
Pegasus Erzincan - İstanbul 436,99 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - İstanbul 476 TL
Pegasus Antalya - İstanbul 480 TL
Pegasus Amasya - İstanbul 525,99 TL
Anadolu Jet İzmir - İstanbul 529 TL
Türk Hava Yolları Isparta - İstanbul 594,48 TL
Türk Hava Yolları Sivas - İstanbul 629,89 TL
Türk Hava Yolları Denizli - İstanbul 635,87 TL
Türk Hava Yolları Malatya - İstanbul 652,99 TL
Türk Hava Yolları Ağrı - İstanbul 671,89 TL
Türk Hava Yolları Edremit - İstanbul 680,39 TL
Pegasus Hatay - İstanbul 687,76 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - İstanbul 726,49 TL

İstanbul Yönüne Uçan Havayolları