Kars - İstanbul Uçak Bileti

Kars - İstanbul Arasında Uçan Havayolları

Kars Hakkında

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars; Erzurum, Ağrı, Ardahan, Iğdır illeri ve Ermenistan devleti ile komşudur. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olup adını İskitlerden almıştır. 


Ermenistan ülkesine komşu olan merkez ilçeye bağlı, 22 mahalle ve 70 köy bulunmaktadır. Ülkemizin başlıca kış turizm bölgelerinden biridir. Tarihi boyunca birçok kez işgale uğramış olan şehir, yine çok dramatik savaşlara tanıklık etmiştir. Bu yüzden çok mistik bir havaya sahip olduğu söylenebilir. “Doğunun Parisi” olarak adlandırılsa da kent kendine has bir mimari kültüre sahiptir.

Tarihi boyunca; Selçuklular, Karakoyunlular, Bizanslar, Gürcüler, son olarak  ve en uzun süre Ruslar tarafından işgal edilmiş olan şehir Serhad kenti olarak da anılır. Ruslar uzun işgal döneminde şehre katedraller ve birçok binalar inşa etmişlerdir. Şehrin tarihi cilalı taş devrine uzanmaktadır. Yaklaşık, 300.000 nüfusa sahiptir. Şehir göç veren illerimizdendir.

Şehir 1768 rakımdadır, Türkiye’nin en yüksek il merkezlerinden biridir, ve 2347 kilometre kare alandadır. Çeşitli etnisitelerin birlikte yaşadığı il merkezinde kültürel farklılıklardan ve zenginliklerden bahsedileceği gibi aynı zamanda kozmopolit bir yapı söz konusudur. Türkiye’nin Kafkasya bölgesine açılan kapısı konumundaki Kars, Kafkas Üniversitesi’nin açılmasıyla hızlı bir gelişme göstermiştir. Havalimanı sayesinde en ucuz uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.

Karasal iklime sahiptir. Sıradağların yaylaların bol olduğu şehrin kışları çok serttir. Bölgede karla kaplı gün sayısı ortalama 120 gündür.  Sarıkamış ilçesi Kars ilinin olmazsa olmazıdır. 1914 yılında Osmanlı ordusunun Ruslara yenildiği savaşın çok acı izleri bu ilçede hala hissedilir.

Bu büyük bozgunun en acı yanı Osmanlı askerlerinin birçoğunun ölümü düşman silahı ile değil, zorlu kış koşulları nedeniyle olmasıdır.


Kars Turistik Değerler

Bölgenin en eski yerleşkelerinden biri olan Kars tarihi ve coğrafi özellikleri ile görülmesi gereken illerimizdendir. Bölgeye gereken yatırımlar yapıldığında bir kış turizmi başkenti olma potansiyeline sahiptir.

Turistik değerleri oldukça fazla olan ilin göze çarpan eserleri şunlardır;  Katerina köşkü: Ruslar tarafından 1896 yılında yapılan bu köşk, yekpare ağaçtan ve çivi kullanılmadan inşa edilmiştir. Hala bu özelliğini koruyan bu nadide eser Sarıkamış ilçesindedir. Yine bu ilçede, Micingirt kalesi; Kızlar kalesi, Yedi kilise, Zivin kalesi, Köroğlu kalesi ve Zek köyü kalesi görülmeye değer turistik yerlerdir.

Kars merkez ilçede Kars kalesi, Kuyucaak kuş cenneti, Fethiye Cami, Hekim evi, Ani antik harabeleri, Kars müzesinin yanı sıra; TCDD doğu ekspresi. Anadolu’yu, doğu batı doğrultusunda baştan sona geçen tarihi ve nostaljik bir tren seferi hattı olan şimdilerde kısıtlanmış bu kokuyu aldıracak gar binası mutlaka görülmelidir. Bu şehre düzenlenecek gezi amaçlı en uygun uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.

Atatürk Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul

Atatürk havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça fazla alternatife sahiptir. Birçok farklı ulaşım yoluyla şehir merkezine gitmenizi mümkün kılan araç seçenekleri, ekonomik ve lüks seçenekler olarak tercih edilebilir.


Toplu Taşıma Seçenekleri

Toplu ulaşım olarak, havalimanına 24 saat ulaşım sağlayan belediye otobüsleri tercih edilirse, İstanbul Kart kullanmak gerekir ve İstanbul kart ile metrobüs, metro ve otobüslere binmek mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Atatürk Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanabilirsiniz. 24 saat aynı taksi fiyatlarının geçerli olduğu İstanbul’da, km başına ücretlendirme yapılır ve belirli bir açılış ücreti vardır.  


Metro ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına bağlantısı olan metro ile, Yenikapı’ya kadar gidebilirsiniz. Metro ile birçok farklı merkeze aktarma yaparak, Kabataş, Taksim gibi merkezi alanlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.


Servis

Havataş’a verilen ihale nedeniyle Havaş ile sorun yaşansa da, Havataş 30 TL karşılığında havalimanından merkezi noktalara yolcu taşımaktadır.


Araç Kiralama

Atatürk havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde 24 saat kesintisiz olarak araç kiralayabilirsiniz. 0212 465 45 50 numaradan iç ve dış hatlar için araç kiralayabilirsiniz. 

En Ucuz Kars - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Kars - İstanbul Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Kars - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet Kars - İstanbul 01 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 15 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 17 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 22 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 28 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 07 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 19 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 31 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 21 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 28 Aralık 2022 320 TL
Anadolu Jet Kars - İstanbul 31 Aralık 2022 320 TL
Türk Hava Yolları Kars - İstanbul 08 Aralık 2022 320,99 TL
Türk Hava Yolları Kars - İstanbul 06 Aralık 2022 320,99 TL
Türk Hava Yolları Kars - İstanbul 07 Aralık 2022 320,99 TL
Türk Hava Yolları Kars - İstanbul 09 Aralık 2022 320,99 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1180 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

2 saat

İstanbul Yerel Saat

13:28

İstanbul Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  25°C
 • açık
  Çar
  açık
  27°C
 • açık
  Per
  açık
  26°C
 • açık
  Cum
  açık
  26°C
 • açık
  Cmt
  açık
  24°C

Haritada İstanbul