Girne Feribot Bileti

- Girne
30.09.2022

Girne Feribot Bileti ve Seferleri - Girne Hakkında

Girne Feribot Limanı

Girne, Kuzey Kıbrıs’ta yer alan antik liman kentidir. Günümüzde, restoran ve marinaların süslediği ve ziyaretçilerine eşsiz bir zaman geçirme hizmeti sunan Girne limanı, şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezine bu kadar yakın bir konumda yer aldığı için, ziyaretçilerine lokanta, alışveriş merkezi ve park açısından pek çok hizmet sunan Girne limanı görsel açıdan bir tabloyu andırmaktadır.


Şehir Merkezinden Girne Limanına Gidiş

Girne limanı, Girne’nin şehir merkezinde yer aldığı için ulaşım çok kolay bir şekilde sağlanacaktır. Yürüyerek limana ulaşabileceğiniz gibi, kiraladığınız bir araç ya da taksi ile de limana ulaşım sağlayabilirsiniz. Mesafe çok yakın olduğu için pek çok kişi Girne şehir merkezinden yürüyerek Girne limanına ulaşım sağlamaktadır. Eğer araç kiralayarak ya da taksiye binerek Girne şehir merkezi tarafından limana gidecekseniz, Girne çevreyolundan Lefkoşa - Girne anayoluna girin ve dümdüz ilerleyin. Kavşağa geldiğinizde Semih Sancar Caddesi’ne girin ve bu caddeyi yol boyunca takip edin. Kavşağa geldiğinizde Dr. Fazıl Küçük caddesine girin. Bu caddeyi takip ettiğinizde karşınıza Girne limanı çıkacaktır. Şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunan limana, araç ya da taksiyle gidiş yaklaşık olarak 10 dakika sürecektir.


Girne Limanı'ndan Şehir Merkezine Gidiş

Limandan çıktığınızda Dr. Fazıl Küçük caddesinde ilerleyin. Dr. Fazıl Küçük caddesinden, Mersin caddesine dönün. Mersin caddesinden de Mustafa Çağatay caddesine dönün ve dümdüz ilerleyin. Karşınıza Girne otobüs istasyonu çıkacaktır. Bu otobüs istasyonundan şehrin istediğiniz bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.  Bu otobüs durağına ulaşım için 2 km yol kat etmek gerekir; bu araçla 5 dakika; yürüyerek 15 - 20 dakika sürecektir. Aynı şekilde, Dr. Fazıl Küçük caddesini takip edip kavşaktan Semih Sancar caddesine döner ve buradan da Lefkoşa - Girne anayoluna girerseniz; karşınıza Girne şehir merkezi çıkacaktır. Girne şehir merkezine ulaşmak ise yaklaşık olarak 10 dakikanızı alacaktır.


Akgünler Denizcilik Girne Limanı İletişim

Akgünler Girne iletişim için, Akgünler Denizcilik Yeni Liman Girne KKTC adresinden, +90 392 81 56002 numaralı telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz. 


Girne Feribot Seferleri ve Saatleri

 • Girne - Mersin
 • Mersin - Girne
 • Girne - Taşucu
 • Taşucu - Girne
Girne'den düzenli olarak Akgünler Denizcilik tarafından seferler düzenlenmektedir.Girne'den Türkiye'nin Mersin ve Taşucu limanlarına düzenli seferler yapılmaktadır. Girne'den Mersin'e haftanın 2 - 3 günü sefer yapılmaktadır. Sefer sorgulamak ve bilet almak için sitemizden arama yapabilir sefer saatlerini görüntüeyebilirsiniz.

Girne Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Firma Kalkış Varış Fiyat

Girne Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  24°C
 • açık
  Cmt
  açık
  22°C
 • açık
  Paz
  açık
  22°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  21°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  21°C

Haritada Girne

Girne Yönüne Seferler