İstanbulkart Dolum Talimatı

İletişim Bilgisi

Not: "Üye Ol" seçeneğini işaretleyerek üye olduğunuzda, şifreniz mail adresinize gönderilecektir.

Talimat bilgisi SMS ve e-postayla ücretsiz gönderilecektir.

Banka / Kredi Kartı

İstanbulkart SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Yükleme yapmak istediğiniz İstanbulkart numaranızı ve yüklenecek tutarı seçip, kredi veya banka kartı ile ödeme yaparak talimatınızı oluşturabilirsiniz.
İstanbulkartınızın önündeki 16 haneli numara kart aliası ve arkasındaki 04 ile başlayan 14 haneli numara kart seri numarasıdır. Her iki numara da dolum yapmak için kullanılabilir.
Hayır, talimatınız kartınıza henüz aktarılmadı. Yükleme talimatındaki parayı İstanbulkartınıza fiziksel olarak yüklemek için Metro/Metrobüs duraklarındaki kart dolum makinalarını (Biletmatik), akıllı duraklardaki kart okuyucularını, İstanbulkart bayilerindeki kart okuyucularını veya otobüslerdeki kart okuyucuları kullanabilirsiniz.
Metro ve metrobüsün içindeki kart okuyucular sadece ücret tahsil etmek için kullanılan offline okuyuculardır. Bu okuyuculardan "talimatı yükleme işlemi" yapılamamaktadır.
Bilet.com'da ilk yüklemede 10 TL kazanabilmeniz için ilk önce üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ilk yüklemenizde 10 TL puanınız hesabınıza aktarılacaktır.
Puanlarınızı İstanbulkartınıza aktarabilmeniz için hesabınızdaki puanların 20 TL'ye ulaşması gerekmektedir. Puanlarınız 20 TL'ye ulaştığında otomatik olarak kartınıza aktarılacaktır.
Bilet.com üzerinden üye girişi yaparak satın alacağınız her biletten aşağıdaki tutarlarda puan kazanırsınız.
  • Uçak Bileti 5 TL
  • Yunan Adaları ve Kıbrıs Feribot Bileti 5 TL
  • Araç Kiralama 3 TL
  • İDO Bileti 1 TL
  • Otobüs Bileti 1 TL
  • Etkinlik Bileti 1 TL
Şu anda abonman yüklemesi yapılamamaktadır.

İstanbulkart

Tüm yolculuklarınızda en büyük destekçiniz olan Bilet.com ile İstanbulkart dolum işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik ilk yüklemenize özel 10 TL puan hediye ediyoruz.

Şehir içi seyahatlerinizde de tercihiniz Bilet.com'dan yana olsun. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'da elbette dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Fakat Bilet.com ayrıcalığı ile her bir seyahatinizde puan kazanabilir ve bir sonraki yolculuğunuzda biriktirdiğiniz para puanları kullanabilirsiniz. 

İstanbulkart dolumu yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yapmanız gereken tek şey üye olup TL yüklemenizi gerçekleştirmek. Sonrasında yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. 

Bilet.com yolculuklarınızdan bile kâr etmenizi sağlar çünkü bizi tercih ederek yaptığınız tüm bilet alımlarında puan kazanmaya devam edersiniz. Uçak bileti 5 TL, Yunan Adaları ve Kıbrıs feribot bileti 5 TL, araç kiralama 3 TL, İDO bileti 1 TL, otobüs bileti 1 TL ve etkinlik bileti ile 1 TL puan kazandırıyoruz. Kazandığınız tüm bu puanları her 20 liralık birikiminizde İstanbulkart'ınıza aktarabilir, bedava yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. 

İstanbulkart'ınıza dilediğiniz miktarda bakiye yüklemesini yaptıktan sonra kart dolum makinelerine (Biletmatik), akıllı duraklardaki kart okuyucularına veya İstanbulkart bayilerindeki kart okuyucularına giderek kart doldurma işleminizin son adımını da gerçekleştirebilir, bakiyenizi kullanılabilir hale getirebilirsiniz. 

İstanbulkart'ınızı bahsettiğimiz okuyuculardan herhangi birine temas ettirip bakiyenizi sorgulayın, bekleyen yükleme talimatları kısmında yatırdığınız tutarın tümü sistem tarafından İstanbulkart'ınıza otomatik olarak yüklenecektir. 

Sizler de Bilet.com ayrıcalıklarından yararlanıp tüm yolculuk işlemlerinizi birkaç saniyede halletmek isterseniz üye olabilir, mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Bilet.com İlk Yukleme 10 TL Detaylar

Bilet.com'da İstanbulkart yüklemelerinizi artık yapabilirsiniz. İlk yüklemenize 10 TL hediye puan bilet.com hesabınıza yüklenecektir. Puanlarınız 20 TL'ye ulaştığında kartınıza aktarılacaktır.

Bilet.com üzerinden İstanbulkart İlk Dolumda 10 TL BiletPuan

  • Kullanıcıların Bilet.com üzerinde tanımlı İstanbulkart üzerinden yapacakları ilk dolum talimatında, 10 TL lik BiletPuan anında hesabında.
  • Her 20 TL ve üzeri BiletPuan bakiyesinde, varsayılan İstanbulkartına ücretsiz ve otomatik şekilde bakiyen yüklenecek.

Tüm kampanya şartları için tıklayınız.