Ankara Mersin Otobüs Bileti

Ankara - Mersin Otobüs Seferleri

 • Mersin Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  12:55
  MERSIN (İÇEL)
  19:00
  300,00 TL
 • Özkaymak
  ANKARA (AŞTI)
  08:00
  ANAMUR
  18:30
  350,00 TL
 • Villa Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  12:00
  MERSIN (İÇEL)
  18:30
  300,00 TL
 • As Adana Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  04:45
  MERSIN (İÇEL)
  12:15
  270,00 TL
 • Köksallar Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  09:30
  MERSIN (İÇEL)
  16:00
  300,00 TL
 • Lüks Mersin
  ANKARA (AŞTI)
  12:59
  MERSIN (İÇEL)
  19:24
  300,00 TL
 • Metro Turizm
  ANKARA
  04:00
  MERSIN
  09:30
  200,00 TL
 • Niğde Vip Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  05:10
  MERSIN (İÇEL)
  12:00
  300,00 TL
 • Şimşek Seyahat
  ANKARA (AŞTI)
  12:30
  MERSIN (İÇEL)
  18:30
  300,00 TL
 • Mersin Nur Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  18:00
  MERSIN (İÇEL)
  00:30
  300,00 TL
 • Niğde İnan Turizm
  ANKARA (AŞTI)
  01:00
  MERSIN (İÇEL)
  06:29
  300,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Ankara - Mersin Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adana Villa Turizm
As Adana Seyahat
As Mersin Turizm
Efe Tur
Köksallar Seyahat
Köksallar
Lüks Mersin
Mersin Nur Turizm
Mersin Seyahat
Mersin Travel Turizm
Mersin Vif Turizm
Mersin Villa Turizm

Ankara - Mersin Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Ankara Mersin arası genellikle 6 saat 5 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Ankara Mersin arasında sefer yapan otobüs firmaları Adana Villa Turizm, As Adana Seyahat, As Mersin Turizm, Efe Tur, Köksallar Seyahat, Köksallar, Lüks Mersin, Mersin Nur Turizm, Mersin Seyahat, Mersin Travel Turizm, Mersin Vif Turizm, Mersin Villa Turizm firmalarıdır.
Ankara Mersin otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 300 TL kadardır.
En ucuz Ankara Mersin otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin merkezinde bulunan bir kenttir. En kalabalık ikinci şehir olan Ankara, 5 milyon 270 bin kişilik nüfusuyla, devlet erkanının, üniversitelilerinin ve memurların kenti olmuştur.

Başkent olmasından itibaren sürekli gelişen ve sanayi anlamında yatırım kendi olan Ankara, coğrafi olarak büyük bir yüzölçümüne sahiptir. Nüfusun üçte ikisi, hizmet sektöründe çalışmaktadır. Türkiye’de en önemli üniversiteler Ankara’da bulunmaktadır ve dünya çapında başarıya sahip olan ODTÜ de bu şehirde yer almaktadır.

Ankara tavası, Kızılcahamam ve Beypazarı maden suyu, Kavaklıdere ve Kalecik Karası dünya çağında tanınmaktadır. Ayrıca Ankara kedisi ve Ankara tavşanı da oldukça ünlüdür. Ülkenin merkezi olan başkent Ankara’da Beypazarı evleri, festivaller ve müzeler oldukça önemlidir. Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Mersin Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin

Mersin limanına yakın olan ve Akdeniz merkezde yer alan MEŞTİ, her yere kolay bir şekilde ulaşımın sağlandığı bir alandır.


Birçok şehirde olduğu gibi Mersin’de de toplu taşımada pratik bir çözüm olan kent kart kullanılır. Kent kartı her yerde bulmanız mümkündür. Otogar, kent kart satış noktaları ve durak gibi alanlarda kent kart satın alınabilir ve birçok otomattan da dolum yapılabilir.

En ekonomik koşullarda seyahat etmek için toplu ulaşımı tercih edebileceğiniz gibi, otobüs firmalarının servisleri, taksiler ve dolmuşlarla da istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0324) 232 15 77 numaralarından çağrılabilmektedir. Akdeniz merkeze yürüyerek ya da otogar durağından taksi çağırarak gitmek istediğiniz yere taksi ile ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri oldukça ekonomiktir ve gece tarifesi yoktur. Ancak uzak bir ilçe ya da
köye gidecekseniz şoförle görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

101 ve 102 numaralı otobüsler her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Bu araçlarla kent kart kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogardan da her 15 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. En son otobüs 23:30 civarında kalkmaktadır ve kısa sürede gideceğiniz yere ulaşmanız ferah trafik sayesinde oldukça kolaydır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı firmalar Mersin ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu nedenle seyahat ettiğiniz firmalardan servis hizmeti konusunda bilgi edinerek güzergah ve saatler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ve dolmuş hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi, otogardan çıktıktan sonra da kısa sürede bir dolmuş bulabilirsiniz. Kent kartınız yoksa dolmuşlarla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Minibüsler çeşitli güzergahlara yolcu taşıma hizmetleri vermektedir

En Popüler Ankara - Mersin Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Mersin Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  9°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  8°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  7°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  5°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  4°C

Haritada Mersin

Mersin Hakkında

Nüfus
1.745.221
Plaka
33
Telefon Kodu
324