Antalya Uçak Bileti Al

Antalya Uçak Bileti Fiyatları

Antalya Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Antalya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Antalya uçak bileti fiyatı 597,71 TL kadardır.
Antalya havalimanı Antalya uçuşlarında kullanılır.

Antalya Hakkında

Antalya Uçak Bileti

Yerli ve yabancı turistlerin her mevsim akın ettiği Antalya, dünyanın en yoğun 14. havalimanıdır. Türkiye’nin ise yolcu trafiği bakımından en yoğun üçüncü havalimanıdır.
 
Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan ve turizm cenneti konumunda olan Antalya, Türkiye’ye gelen yabancı turistlerinin yüzde kırkının uğrak noktasıdır. Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya, 2 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Likyalılar, Lidyalılar ve Romanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kent, batık şehirler ve antik kentler açısından en zengin tarihe sahiptir. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Antalya’da bulunmaktadır. Kuzeyinde Torosların bulunduğu Antalya, kara yolundansa uçak trafiğinin daha yoğun olduğu bir şehirdir. Özellikle balayına gidecek olan çiftlerin en fazla tercih ettiği ve en uygun uçak bileti aradıkları tatil merkezidir.


Antalya Turistik Değerler

En sıcak bölgelerden biri olan Antalya’da, tropik meyve ve sebzeleri oldukça fazla yetişmektedir. Birçok meyve ve sebze bu bölgede yetişmektedir.

Bölgede en çok gelir turizmden gelmektedir ve her mevsim binlerce turist Antalya bölgesinde yer almaktadır. Kaleiçi turizmin merkezidir ve Alanya Arkeoloji Müzesi ve Side Müzesi, ilk çağdan kalma eserlerin görülebileceği önemli merkezlerden biridir. Bölgenin güney kısımlarında deniz turizmi, diğer kesimlerde antik kalıntılar yer almaktadır. 

Aspendos antik kentinin tiyatrosu hala güzelliğini korumakta ve Myra gibi birçok kalıntı ziyaret edilebilmektedir. Arkeoloji ve tarihçilerin ilk duraklarından biri olan Antalya’ya, büyükşehirlerden kolay bir şekilde en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür.


Antalya’ya Kimler Uçar?

Antalya Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, iş adamlarının ve  öğrencilerin çok yoğun şekilde ziyaret ettiği bir şehirdir. 

Özellikle mevsimlik işçilerin de uğrak mekanlarından olan Antalya, farklı ırklardan insanların bir arada yaşadığı çok uluslu bir şehir olarak bilinmektedir. Nüfusun büyük bir kısmının okur yazarlık oranının yüksek olması, yerleşik halkın yabancı turistlerden de oluşması bu bölgeyi her mevsim kalabalık hale getirmiştir. 

Sanayi kuruluşlarının da yer aldığı Antalya, ticaret ve turizm açısından ülke ekonomisinde de büyük bir öneme sahiptir. 

Antalya Havalimanı Hakkında

Antalya Havaalanı Avrupa’nın en iyileri arasına girmiş olan bir havalimanıdır. Yıllık 30 milyondan fazla yolcu taşıyan ve uluslararası ödüller almış olan hava yolu şirketi, özellikle yurtdışı uçuşlarında her geçen gün daha fazla ülkeye direkt uçuş gerçekleştirmektedir. 

Sezonluk ve sürekli uçuşlarıyla, her geçen gün daha fazla alana uçuş gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezine 13 km mesafede olan havalimanın ulaşım açısından, Kemer’e 30 km, Kalkan’a 229 km ve Manavgat’a 65 km uzaklığındadır. 

Havalimanına en yakın oteller; 

•    IC Hotel,
•    Yin Yang Apartments,
•    Legocity Residance,
•    Han Otel,
•    Lara Orkide Homes
•    Ringa Homes

Antalya Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Yerli ve yabancı turistlerin genelde kiralık araçları tercih ettiği Antalya havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. 

Birçok farklı seçeneği olan havalimanı ulaşım hizmetleri, İstanbul ve Ankara’dan sonra en gelişmiş olan kent Antalya’dır. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya Havalimanı havalimanı taksi çağırmak için 0242 330 31 08 numaralı telefonları kullanabilirsiniz. Antalya’da taksi ücretleri, dolar ve Euro üzerinden sabit fiyat tarifeleri ile verilmektedir. Ancak Türk lirasıyla da pazarlıklı olarak seyahat edilmesi mümkün olmaktadır. 


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına hemen hemen tüm bölgelerden otobüs seferleri bulunmaktadır ve 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vermektedir. 


Transfer Seçenekleri

Taksi hizmetine de transfer hizmetleri gibi gideceğiniz bölgeye göre belirlenen fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Çeşitli merkezi yerlere 10 TL gibi fiyatlarla servis hizmeti verilmektedir. 


Araç Kiralama 

Antalya havalimanı rent a car hizmeti almak istediğinizde, her zaman daha ekonomik bir yol tercih etmiş olursunuz. Birbirinden farklı araç modelleri arasından istediğinizi kiralayabilirsiniz ve havalimanı iç ya da dış hatlardan teslim alabilirsiniz.   

En Uygun Antalya Uçak Biletleri

Antalya Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Pegasus Ankara - Antalya 597,71 TL
SunExpress Diyarbakır - Antalya 759,89 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Antalya 849,94 TL
Pegasus Trabzon - Antalya 917,18 TL
Türk Hava Yolları Van - Antalya 1.142,54 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Antalya 1.150,84 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Antalya 1.150,84 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Antalya 1.183,66 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Antalya 1.212,89 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Antalya 1.334,69 TL
Pegasus Konya - Antalya 1.416,44 TL
Anadolu Jet Ağrı - Antalya 1.473,02 TL
Türk Hava Yolları Bingöl - Antalya 1.541,54 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Antalya 1.545,16 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Antalya 1.633,05 TL

Antalya Yönüne Uçan Havayolları