British Airways Uçak Bileti

British Airways Hakkında

British Airways

ingiliz Havayolları

BA'ya kısaltılmış olan British Airways, filo büyüklüğüne dayalı olarak Birleşik Krallık'taki resmi ve en büyük havayolu şirketidir. Taşınan yolcular tarafından ölçüldüğünde, easyJet'in arkasında Birleşik Krallık'ta ikinci sırada yer almaktadır.

Uzun zamandır devam eden Boeing müşterisi British Airways, Ağustos 1998'de 59 Airbus A320 aile tipi uçak sipariş etti. 2007'de, 12Airbus A380 ve 24 Boeing 787 Dreamliner satın alarak, uzun mesafeli filo değişiminin başlangıcını işaretledi. Havayolunun uzun mesafeli filosunun en önemli parçası, Boeing 777 filosunda 58'dir. British Airways, Boeing 747-400'ün dünyanın en büyük operatörü ve 51'i havayoluna kayıtlı.


Varış Yerler

British Airways, altı yerli yer de dahil olmak üzere 160'tan fazla varış noktasına hizmet veriyor. Air China, Delta Air Lines, Emirates, Etihad Havayolları, Kore Hava, Qantas, Qatar Airways, Singapur Havayolları, Güney Afrika Hava Yolları, United Airlines ve Air Canada ile birlikte, kalıcı olarak ikamet edilen altı kıtaya uçmak için birkaç havayolu şirketinden biridir. .


Kabin ve Servisler

Kısa mesafe
Ekonomi sınıfı
Euro Traveller, İngiltere'den Avrupa'ya yapılan uçuşlar için British Airways'in ekonomi sınıfıdır. Heathrow merkezli uçuşlar, Airbus A320 serisi uçak ve Boeing 767-300ER uçak tarafından işletilmektedir. Gatwick merkezli uçuşlar, Airbus A320 serisi uçaklar tarafından işletilmektedir. Standart koltuk sırası, uçak tipine ve koltuk yerine bağlı olarak 73 cm ila 86 cm arasında değişir. Ücretsiz içecekler ve atıştırmalıklar sunulmaktadır ve uçuşun uzunluğuna ve günün saatine göre değişir. Heathrow'dan üç saatlik daha uzun servisler genellikle sıcak bir yemek servisine sahiptir.

Mid-haul


Ekonomi

Bu uçuşlarda ücretsiz içecekler, yiyecekler ve bireysel IFE ekranları ile "Dünya Seyahatcisi" hizmeti de sunuluyor. Uçaktaki tüm koltuklar Thales i5000 veya Rockwell Collins uçak içi eğlence sistemiyle donatılmıştır.
Uzun mesafe


Ekonomi

World Traveler, Avrupa dışındaki destinasyonlara yapılan uluslararası uçuşlarda sunulan uzun vadeli ekonomi sınıfıdır. Koltuk arkalığı eğlencesi, ücretsiz içecekler ve yemekler sunmaktadır. AVOD, tüm A380'lerde, 747'lerde, uzun mesafeli 767'lerde ve 777'lerin ve 787'lerin hepsinde sunuluyor. Her koltuk sırasında Airbus A380, Boeing 787, Boeing 777-300ER ve yenilenmiş 777-200 uçaklarda, AC güç prizleri ve USB fişi uçları bulunmaktadır. Satış mağazaları İngiltere ve ABD fişlerini kabul etmektedir. World Traveller'daki çıkışlar her koltuk arasında bulunur.