Hollanda Uçak Bileti Satın Al

Hollanda Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Amsterdam

TRANSLATOR

Dil

Hollandaca

Para birimi

Euro

Telefon kodu

31

Başkent

Amsterdam

En Ucuz Hollanda Uçak Biletleri


PC Pegasus 07 Ekim 2023
İstanbul Amsterdam 1.129 TL
Satın Al
U2 easyJet 04 Nisan 2023
Berlin Amsterdam 1.149 TL
Satın Al
PC Pegasus 27 Mart 2023
İstanbul Amsterdam 1.177 TL
Satın Al
XQ SunExpress 04 Nisan 2023
İzmir Amsterdam 1.392 TL
Satın Al
XQ SunExpress 06 Nisan 2023
İzmir Amsterdam 1.392 TL
Satın Al
XQ SunExpress 01 Nisan 2023
İzmir Amsterdam 1.400 TL
Satın Al
XQ SunExpress 28 Mart 2023
Kayseri Amsterdam 1.424 TL
Satın Al
XQ SunExpress 28 Mart 2023
Konya Amsterdam 1.431 TL
Satın Al
PC Pegasus 14 Şubat 2023
İstanbul Amsterdam 1.473 TL
Satın Al
PC Pegasus 27 Mayıs 2023
Kayseri Rotterdam 1.486 TL
Satın Al
PC Pegasus 03 Haziran 2023
Kayseri Rotterdam 1.486 TL
Satın Al
XQ SunExpress 13 Nisan 2023
İzmir Amsterdam 1.494 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Hollanda arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Hollanda uçak bileti fiyatı 1.129 TL kadardır.
Air Base, De Kooy, Eelde, Eindhoven, Gilze Rijen Ab, Lelystad, Maastricht, Rotterdam, Schiphol , Soesterberg, The Hague, Twenthe, Valkenburg, Volkel Ab, Woensdrecht, Woensdrecht Ab havalimanı Hollanda uçuşlarında kullanılır.
Hollanda Uçak Bileti

Hollanda Hakkında

Gelenek ve yenilik burada iç içe geçmiş vaziyette: sanatsal başyapıtlar, laleler ve mum ışığı cafeleri ezber bozan mimarisi, çağdaş tasarımı ve büyüleyici gece hayatı.

Neden Hollanda’yı Seviyorum

Catherine Le Nevez, Yazar

Öngörülü mimari, eskinin yeniyle buluştuğu moda ve iç kesimleri, şemsiye veya taze çiçek satan sokak marketleri, canal boyunca sıralanan cafelerde herring (çiğ balık), kremalı dondurmalı waffle ve peynir, ve borrel (içeçek)... Hepsi ve dahası Hollanda’yı sevmem için sebeplerdir. Fakat hepsinden ötesi bu ülkenin ruhunu seviyorum. Eğer bir şey yoksa Hollandalı onu tasarlar, yapar, üretir, dönüştürür, işler, çalıştırır (Hollanda dünyadaki en başarılı işi başlatma merkezlerinden biridir)ve onu gerçek yapar. Burada her şeyin mümkün olduğuna yönelik bir algı var (ve öyle de).

Sanat ve Mimari

Rembrandt, Vermeer, Van Gogh, Frans Hals, Hieronymus Bosch, Piet Mondrian ve MC Escher gibi Hollandalı ustaların mirasları Hollanda’nın dünyaca ünlü müzelerinde çağdaş Hollanda çalışmalarıyla birlikte sergilenmektedir.

Roma stilinden ve Gotik orta çağ başyapıtlarından Hollanda Rönesans kreasyonlarına kadar bin yıllık dönemin kirişlerinin yapımındaki Hollandalı nüfuzu, devrimci, Altın Çağ duvarlı evler ve kanalları da içeren mühendislik çabaları, neo-klasizm, Berlage ve Amsterdam Okulu, Fonksiyonalizm, modernizm, yapısalcılık, neo-rasyonelizm, postmodernizm ve neo-modernizm, çığır açan yapılar ile şehirlerde kendi izlerini bırakmıştır.

Manzaralar

Hollanda’nın simgesel manzaralarında coğrafya anahtar bir rol oynamaktadır.. Yarısından çoğu düz olan ülke deniz seviyesinin altındadır ve yüzde 20’si denizden elde edilmiştir. Hiç kesilmeyen Kuzey Denizi rüzgârları 13’üncü yüzyıldan beridir suyu bentlerin ötesine pompalayarak ve buğda öğüterek ve daha fazlası... Yeldeğirmenlerine güç vermektedir. Yüzey alanının 3’te 2’sinin bir kısmı lale çiftliklerinin de içinde olduğu zirai faaliyetlere ayrılmıştır.

Bisiklet Sürme

Hollanda’nın düz, müthiş şekilde doğal tabiatı bisiklet sürmeyi bir zevk haline getirmiştir.(Karşıdan esen rüzgâra rağmen). Bisiklet sürme hayatın ayrılmaz bir parçası ve yerel halk bisiklet üzerinde yaşıyor: Ülkede yapılan yolculukların 4’te 1’inden fazlası bisikletle yapılıyor ve bu durum büyük şehirlerde 3’te 1’e yaklaşıyor.

Bisiklet sürerken başınızın üzerinde hissettiğiniz meltem esintisi özgürlük olarak kabul ediliyor. Bisiklet kiralama yerleri ülkenin her tarafında yaygın ve otoyolları ve şehirlerarası yolları da içerecek şekilde ülkede yaklaşık 32,000 kilometrelik bisiklet yolu var. Bisikletini kap ve keşfetmeye başla.

Cafe Kültürü

Bir Hollandalı cafe derse, birahaneyi kastediyordur ve burada onlardan binlerce var. Sosyalleşmeye ve içmekten çok konuşmaya önem verilen bir ülkede cafeler düşünmek ve arkadaşlık etmek için tam da uygun yerler olacaktır. Çoğu cafenin yazın mükemmel olan ve kış mevsimlerinde üstü kapatılarak ısıtılan terasları vardır. Çoğunda yiyecek, soğuk yemek ve sıcak yemek hizmeti bulunmaktadır. En havalı olanı ise ismini yüzyıllar öncesinden nikotin lekesi anlamına gelen bruin cafedir (brown cafe) ve Hollandalıları başlıca eğlence yerlerinden biridir.

Hollanda Yönüne Uçan Havayolları