KLM Uçak Bileti

KLM Hakkında

KLM

KLM, Hollanda'nın resmi havayoludur. KLM'nin merkezi  Amsterdam Havaalanı Schiphol'da bulunuyor. Air France-KLM grubunun bir parçasıdır ve SkyTeam hava yolu ittifakının üyesidir. KLM 1919'da kuruldu; Dünyadaki en eski havayolu halen özgün adı altında faaliyet göstermektedir ve 2013 itibarıyla 32.505 çalışanı bulunmaktadır.
KLM, yaklaşık 130 varış noktasına tarifeli yolcu ve kargo hizmetleri vermektedir. Yolcu uçakları, Ekonomi Sınıfı, Ekonomi Konforu, Ekonomi Sınıfı dahil olmak üzere üç sınıf bir düzende yapılandırılmıştır. KLM, dünyanın en güvenli havayollarından biri olarak ünlenmektedir. Sık uçan uçuş programına Uçan Mavi adı verilir ve hem SkyTeam üyeleri hem de üyesi olmayan diğer havayollarıyla kod paylaşımı anlaşmaları yapılmıştır.


Kabin

KLM'nin uluslararası uzun yol rotaları için üç kabin sınıfı vardır; Dünya Ekonomi Sınıfı, Ekonomi Konforu ve Ekonomisi. Tüm uzun mesafeli uçaklardaki tüm kabinlerde isteğe bağlı sesli video, kişisel uydu ekranları, uydu telefonu, SMS ve e-posta hizmetleri sunulmaktadır. Avrupa kısa mesafeli ve orta mesafeli uçuşlar için arka koltukta Ekonomi koltukları, Ekonomik Konfor ve Avrupa Ticareti ön kabinde.


Avrupa Ticaret Sınıfı

Avrupa Business Class, KLM'lerin ve KLM Cityhopper'in kısa mesafeli iş sınıfı ürünüdür. Avrupa Business Class koltuklar 43 cm genişliğinde ve ortalama 84 cm uzunluğa sahiptir. Üç sıradaki orta koltuklar, yolcuların kişisel alanlarını artırmak için engellendi. Avrupa Business Class koltukları, ekstra bacak aralıklarına sahiptir ve düzenli Economy Class koltuklarından daha geriye yaslanabilmektedir. Koltuk içi güç, tüm Boeing 737 uçaklarında mevcuttur. Avrupa Business Class'ın kişisel eğlencesi yoktur. Oturma, Boeing 737 uçakta bloke edilen orta koltuk ile 3-3, orta koltuğu Fokker 70 uçakta bloke edilen 3-2 ara düzeniyle ve Embraer 190 uçakta 2-2 aralıklarla düzenlenmiştir.


Ekonomi sınıfı

Uzun mesafeli uçuşlardaki Ekonomi Sınıfı koltukları 79-81 cm'lik bir zemine sahip olup 44 cm genişliğindedir. Tüm koltuklar, ayarlanabilir kanatlı koltuk başlıkları, AVOD ile 23 cm PTV ve bir kredi kartıyla kullanılabilen kişisel ahize uydu telefonu ile donatılmıştır. Airbus A330-300 uçaklarındaki Ekonomi Sınıfı koltuklar aynı zamanda koltuk güçüyle de donatılmıştır. Kısa mesafeli uçuşlardaki Ekonomi Sınıfı koltukları 76-79 cm genişliğindedir ve 43 cm genişliğindedir. Kısa menzilli uçuşlarda bulunan Ekonomi Sınıfı koltukları kişisel eğlenceleri içermez. Uzun mesafeli Ekonomi Sınıfı oturma alanı, Boeing 747-400 ve Boeing 777-300ER uçaklarında 3-4-3 aralıklarla, Boeing 777-200ER uçaklarında 3-4-3 aralıklarla, 2 Airbus A330 uçağında düzen. Kısa mesafeli Ekonomi Sınıfı oturma alanı, Boeing 737 uçağında 3-3 aralıklarla, Fokker 70 uçaklarında 3-2 aralıklı bir düzenleme ve Embraer 190 uçağında 2-2 aralıklı bir düzenleme içeriyor.


Hizmetler

Uçak içi eğlence

KLM'nin uçak içi eğlence sistemi tüm geniş uçlu uçakların tüm sınıflarında mevcuttur; Tüm yolculara Audio / Video On Demand (AVOD) sağlar. Sistem filmler, televizyon programları, müzik, oyunlar ve dil kursları gibi etkileşimli eğlenceleri içerir. Birkaç dilde son yayınlar, klasikler ve dünya sineması da dahil olmak üzere yaklaşık 80 film bulunmaktadır. Seçim her ay değiştirilir. Uçuş esnasındaki eğlence sistemi, SMS kısa mesajlar ve e-postalar göndermek için kullanılabilir. Panasonic 3000i sistemi, Boeing 747-400, Boeing 777-200ER ve Airbus A330-200 uçaklarının çoğunda kurulmuştur. Tüm Airbus A330-300 ve Boeing 777-300ER uçakları ve bazı Airbus A330-200 uçakları Panasonic eX2 uçak içi eğlence sistemiyle donatılmıştır.


yemek servisi

World Business Class yolcularına üçlü yemekler sunulur. Her yıl KLM, uçakta servis edilen yemekleri geliştirmek için önde gelen bir Hollanda şefiyle ortaklık kuruyor. Avrupa Business Class'taki yolculara, uçuş süresine bağlı olarak soğuk bir yemek, sıcak bir ana yemek ya da üçlü yemek sunulmaktadır. Dünya ve Avrupa İş Sınıfında sunulan tüm tavuk, Hollandalı Beter Leven Keurmerk'in (Better Life Quality Mark) standartlarını karşılıyor. KLM, Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders ile Dünya ve Avrupa İş Dünyası Sınıfının sofra takımlarını tasarlamak için ortaklık kurdu.