İstanbul Brüksel Uçak Bileti

İstanbul - Brüksel Uçuşu

Min Fiyat 1.053 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Pegasus
En Çok Uçuş Yapan Firma Pegasus
Brüksel Yerel Saat 07:53
Yaklaşık Uçuş Süresi 3 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 2180 KM

İstanbul - Brüksel Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Brüksel Uçak Biletleri

İstanbul - Brüksel Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Brüksel Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Pegasus İstanbul - Brüksel 16 Haziran 2023 1.053 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 05 Nisan 2023 1.105 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 04 Nisan 2023 1.105 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 03 Nisan 2023 1.105 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 02 Nisan 2023 1.105 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 01 Nisan 2023 1.105 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 06 Nisan 2023 1.105 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 07 Nisan 2023 1.105 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 14 Şubat 2023 1.195 TL
Pegasus İstanbul - Brüksel 14 Şubat 2023 1.197 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Brüksel 20 Şubat 2023 1.291,22 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Brüksel 01 Mart 2023 1.344,55 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Brüksel 02 Mart 2023 1.344,55 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Brüksel 06 Mart 2023 1.344,55 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Brüksel 07 Mart 2023 1.344,55 TL

İstanbul - Brüksel Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - Brüksel arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - Brüksel arası uçak bileti en düşük 1.053 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - Brüksel arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2180 KM kadardır.
İstanbul ve Brüksel arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - Brüksel arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Pegasus, Turkish Airlines firmalarıdır.
İstanbul - Brüksel arasında Brussels , Brussels S Charleroi, Central Railway Stn, Brussels Midi Stn, Sabiha Gökçen, İstanbul havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Brüksel Hakkinda

İstanbul Brüksel uçak bileti Brüksel, birkaç yüzyıl öncesine kadar bataklık olan bir alan iken, yapılan ıslah çalışmaları sonucunda Belçika’nın en önemli şehri haline gelmiştir. Ülke içerisinde bulunan üç büyük eyaletten biri olan şehirde AB Komisyonu ve AB Bakanlar Konseyinin resmi kurumları da bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa Parlamentosu çalışmalarını da dönüşümlü olarak çalışmalarını bu şehirde sürdürmektedir. Ülke içerisinde genel olarak Fransızca konuşulmakta, bunun yanında ise azınlıklarca Flemenkçe de konuşulmaktadır. Gece- gündüz sürekli hareket halinde olan şehir içerisinde gezilip görülebilecek çok özel mekânlarda bulunmaktadır. Bunlar arasında Grand Place, Bürüksel Belediye Binası, Manneken Pis, Aromium, Mini Europe, Belçika kraliyet sarayı sayılabilir. Ayrıca kültürel ve sanatsal alanda da müzelere sahip olmaktadır.

Brüksel Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  10°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  8°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  5°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  5°C
 • açık
  Sal
  açık
  1°C

Haritada Brüksel