Alitalia Uçak Bileti

Alitalia Hakkında

Alitalia

Alitalia

Alitalia, İtalya'nın resmi havayolu şirketidir. Şirketin merkez ofisi Fiumicino, Roma, İtalya'da bulunuyor. Onun ana merkezi Milano'da bulunan Milano Linate Havaalanı ve Roma'da ikinci bir Leonardo da Vinci-Fiumicino Havalimanı'dır. Diğer odak noktaları Catania-Fontanarossa Havaalanı, Milano-Malpensa Havaalanı, Palermo Havaalanı, Turin Havaalanı ve Venedik Marco Polo Havaalanı'dır. Tiran Havaalanı, İtalya'nın dışında kalan tek odak noktası. 30 Eylül 2014'te, Alitalia'nın bütçe kuruluşu Air One, uçuş operasyonlarını durdurdu. 2014'te Avrupa'daki onbirinci en büyük hattıydı.

"Alitalia" ismi ali (kanatlar) ve Italia (İtalya) kelimelerinin bir portmantosu. 2013 yılının sonlarında iflas, büyük bir yakıt tedarikçisinin kaybı ve İtalya'nın sivil havacılık otoritesi tarafından muhtemel bir topraklama yapılması nedeniyle, havayolu, İtalyan devlete ait posta operatörü tarafından 75 milyon € yatırım içeren 500 milyon avroluk bir kurtarma paketi açıkladı.

1 Ağustos 2014'te, Abu Dhabi merkezli BAE ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, Alitalia ile İtalyan havayolunun% 49'luk hissesini almayı kabul ettiğini doğruladı. Bu anlaşma 8 Ağustos 2014'te imzalanmış ve 1 Ocak 2015'te yürürlüğe girmiştir.


Hizmetler

Kabin

Alitalia'nın dört sınıf hizmet vardır:

Classica Alitalia'nın ekonomi sınıfıdır. Kısa ve orta mesafeli uçuşlarda, yolculara uçuş süresine bağlı olarak ücretsiz bir içki ve aperitif veya hafif yemek servisi sunulmaktadır. Eğlence için kişisel TV ekranları, bazı Airbus A320 ve A319 uçaklarında her koltukta bulunur. Uzun mesafeli uçuşlarda, yolculara eğlence için kişisel yemek tarifeleri yanı sıra ücretsiz yemek servisi veriliyor.
  • Classica Plus, bazı uzun mesafeli uçuşlar için geçerli olan Alitalia Premium Economy'dir. Ekonomi ile aynı hizmet, ancak yolcular ekstra bacak odası, ayrılmış check-in masaları ve daha yüksek bir bagaj hakkı gibi ekstra avantajlar elde ediyor.
  • Ottima, Alitalia'nın ekonomiye kıyasla iyileştirilmiş ikram hizmeti ve bagaj hakkı olan kısa ve orta boy iş sınıfının yanı sıra özel bir check-in masası ve V.I.P'ye erişimdir.
  • Magnifica, Alitalia'nın uzun zamandır devam eden iş sınıfıdır ve son yükseltmeden bu yana özel yararlar sağlamaktadır:
  • Yeni catering (bölgesel odaklı, aylık olarak değişiyor ve İtalyan Sommelier Derneği ile işbirliği içinde hazırlanan yeni bir şarap seçimi ve "spumante" değişiklikler)
  • Yeni battaniyeler, yorganlar, minderler, nevresimler ve tatlılık setleri.
  • Alitalia Airbus A330-200 ve 777 uçaklarında yeni flat-bed Magnifica Class koltuklar.
Tüm Airbus A320 uçaklarının 2010 yılında yeni "ince" deri Recaro koltukları takıldı. Eğlencelikler için Seatback TV ekranları bazı uçaklara kuruldu. Aralık 2015 ile Nisan 2016 arasında, tüm Airbus A320 uçakları, havayolunun yenilenen kurumsal marka bilinci oluşturma çalışmalarının bir parçası olarak, Business Class için bej başlıklar ve Ekonomi Sınıfı için kırmızı olan yeni siyah deri koltuklara sahip olacaklar.

Sık uçan broşür programı

Havayolu şirketinin sık uçuş programı "MilleMiglia" (bin mil) olarak adlandırılmış ve SkyTeam ittifak programının bir parçası olarak yolcuların mil kazanabilmesini ve tüm ittifak boyunca ücretsiz biletlerle yollamasını sağlıyor.

Aynı zamanda, bir yıl içinde toplanan mil sayısına bağlı olarak Club'a bağlı çeşitli avantajlar ile Alitalia Privilege kulüplerine, Ulisse, Freccia Alata'ya ve Freccia Alata Plus'a erişim izni verir. Bu kulüpler, SkyTeam Elite (Ulisse) ve SkyTeam Elite + (Freccia Alata, Freccia Alata plus) erişimine izin verir.

3 Şubat 2015 tarihi itibarıyla Etihad Airways, Alitalia'nın kalan% 25 hissesini elinde bulunduran Alitalia'nın MilleMiglia'nın sahibi ve işleticisi Alitalia Loyalty S.p.'de% 75 hisseye sahip. Alitalia Loyalty, şimdi teknoloji ve arka ofis sinerjileri sürerken Etihad Airways ve ortaklarının küresel sadakat pazarını daha etkili bir şekilde hedeflemelerine imkân tanıyan bir sadakat ve yaşam tarzı şirketi olan Global Loyalty Company'nin (GLC) bir parçasıdır. GLC, aynı zamanda Etihad Airways'in Etihad Guest'den, airberlin'in topbonusundan ve Jet Airways'in JetPrivilege programlarından oluşuyor. Etihad Guest, topbonus, JetPrivilege ve MilleMiglia'nın birlikte toplam 14 milyon üyesi var.