Yunanistan Uçak Bileti Satın Al

Yunanistan Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Athens

TRANSLATOR

Dil

Yunanca

Para birimi

Euro

Telefon kodu

30

Başkent

Athens

En Ucuz Yunanistan Uçak Biletleri


A3 Aegean Airlines 08 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 05 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 06 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 07 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 12 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 13 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 14 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 15 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 17 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 18 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 19 Şubat 2023
Kos Atina 961 TL
Satın Al
PC Pegasus 10 Mayıs 2023
İstanbul Atina 1.107 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Yunanistan arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Yunanistan uçak bileti fiyatı 961,13 TL kadardır.
Aktion, Alex Papadiamantis, Andravida Ab, Apt, Araxos , Aristarchos Of Samos, Aristotelis Apt, Astypalea Island, Athens Int E Venizelos, Diagoras , Dimitrios Vikelas, Dimokritos, Dionisios Salomos, Drama, Filippos , G.Karaiskakis, Hellinikon, I Daskalogiannis, Ikaria, Ioannis Kapodistrias, Ippokratis, Kalamata, Kalymnos, Kanaris, Karpathos, Kasos Island, Kefallinia, King Pyrros, Kithira, Leros havalimanı Yunanistan uçuşlarında kullanılır.
Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan Hakkında

Yüzlerce millik zümrüt yeşili sahil şeridi, güneş tarafından beyazlatılmış tarihi kalıntılar, sert Yunan peyniri feta, daha da sert Yunan rakısı uzo-Yunan toprakları heyecan uyandırıyor ve Yunan halkı siyaset, kahve, sanat ve dedikodu konusunda çok hırslı.

Neden Yunanistan’ı Seviyorum

Korina Miller, Yazar

Yunanistan’ı ilk ziyaretimde zeytin ve feta ile geçimini sürdüren, derin mavi Ege’de yüzmekten sürekli tuz bağlamış yavaş giden feribotların güvertelerinde uyuyan 18 yaşında bir gençtim. Fakat M.Ö. 3’üncü yüzyılda Epidavros Tiyatrosu’ndaki yıldızlı bir performans beni bu ülkeye aşık etti. Binlerce yıl kullanılmış şık şeyleri üzerime giyerek taş koltuklarda otururken ve önümde gerçekleşen Antik Yunan dramasını izlerken bir an zamanda sıçrama yaşadığımı hissettim. Ben Yunanistan’ı seviyorum çünkü onun gibi büyülü anları yaşamak burada çok zor değil.

Doğal Davet

Nasıl bu kadar fazla mit tanrısı ve devi tamamen açık gökyüzü ve adalarla noktalanmış deniz ile beyaz kum ve etrafı palmiyelerle çevrili plajların tadını çıkarırken günlerin birbiri ardınca eridiği geniş ve kapsamlı bu arazide kök bulduğunu anlamak kolaydır. Mükemmel açık havadan hoşlananlar için Yunanistan bir mıknatıs özelliği taşımaktadır. Parke taşlı Bizans patika yollarında dolaşın, volkanlarda yürüyüş yapın, yunus ve deniz kaplumbağalarını gözlemleyin ve yemyeşil ormanlarda bisiklet turuna çıkın. Dünyada birinci sınıf uçurtma sörfünü, dalışı, kaya tırmanışı yerlerini keşfedin veya bir tekneye atlayıp göz alıcı mavi ötesine yelken açın.

Muhteşem Ziyafet

Yunanlar kendileriyle mutfakları konusunda övünürler ve sizi iyi beslemek için biraz abartırlar. Cacığın keskin tadı ve souvlakinin (şiş kebap) aroması sadece bir başlangıçtır. Bölgesel peynir tatlarından tadım testine katıl-dağılan feta dan ballı yumuşak peynirlere..  Musakkanın dibine dalın veya sıcak Akdeniz güneşi altında olgunlaşan taze şaraptan yudumlayın. Türk tatları lezzetli tatlılarla kendi yolunu bulurken ıstakoz gibi Yunan spesiyalleri İtalyan efsanesi makarnayla mücadele halindedir. Midyeler ouzo ile buğulanır, ekmekler zeytinle fırınlanır ve balık denizde pişer...

Kültürel Zenginlik

Olimpik atletlerin yarıştığı alanda yürüyün. Kayalık zirvelerde askıdaymış gibi duran Meteora’nın manastırların inceleyin. Delphi’nin ihtişamında Oracle’ın kehanetleri hakkında düşüncelere dalın veya açık hava tiyatrosunda yıldızlarla aydınlanmış bir drama izleyin. En umulmadık mekanlarda, rembetika müziğinin hüzünlü notaları ve Ege’in altından yukarıya doğru serpiştirilen antik mermer heykel koleksiyonları gibi düşünceyi zorlayan modern sanat ile karşılaşacaksınız.


Yunanistan geçmiş, şu an ve geleceği dengeleyebilen birkaç ülkeden biridir. Sonuç sayısız kültürel uğraşıları olan bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal Ruha Sahip Ülke

Yunanlar gerçekten sosyal varlıklardır. Aileleri geniştir ve yeni gelenleri karşı kahve, uzo veya buzuki şarkılarıyla veya hararetli tartışmayla hemen iyi karşılarlar. Yunanlar hırslı insanlardır. Bu hırs başka hiçbir şey olmasa dahi şu anda yaşadıkları ekonomik sıkıntılara rağmen bile toplumu öne çıkarır. En zor zamanlarda bile hayat dolu dolu yaşanır ve burada zorluklarla delik deşik olmuş bir ülkenin nasıl yaşama aşkıyla tutuşan insanlarla dolu olabileceğini görebiliyoruz.

Yunanistan Yönüne Uçan Havayolları