Kenya Airways Kenya Airways Uçak Bileti

Genel Merkezi

Nairobi

Kuruluş Tarihi

1977

Uçtuğu Nokta Sayısı

56

Uçtuğu Ülke Sayısı

41

Toplam Uçak Sayısı

39

Satış Durumu

Aktif

En Ucuz Kenya Airways Bilet Fiyatları ve Seferleri

En Popüler Kenya Airways Uçak Biletleri

KQ Kenya Airways 30 Temmuz 2024
İstanbul Antananarivo 28.593 TL
Satın Al

Kenya Airways Hakkında

Kenya Airways bilet

Kenya Airways, Afrika merkezli büyük hava yolu şirketleri arasında yer alıyor. Kenya Airways şirketinin 1977 yılında kurulduğu biliniyor. Kurulduğu zamandan bugüne kadar milyonlarca yolcuya hizmet veren Kenya Airways devamlı kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. East Afrika Airways’in çözülmesi ile birlikte kurulan bu şirketin genel merkezi Nairobi’de yer alıyor. Kenya Airways firmasının 2007 yılından beri SkyTeam üyesi olduğu biliniyor. Kenya Airways firmasının bünyesinde 2 çeşit uçak bulunuyor. Son zamanlarda filosunu artırmayı amaçlayan şirket farklı uçaklara yönelebiliyor.


Kenya Airways Rota ve Seferleri

Kenya Airways uçak bileti satın alanlar seferlerin saatini ve detaylarını resmi internet sitesinden öğrenebiliyor. Kenya Airways 55’ten fazla ülkeye uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşların çoğu direkt olarak gerçekleşiyor. Buna rağmen firma uçuş kalitesini artırmayı hedefliyor. Kenya Airways firmasının uçuş yaptığı ülkeler:
•Tayland
•Malezya
•Kolombiya


Check-in İşlemleri

Kenya Airways uçak bileti alan kişilerin uçuştan önce check-in yaptırması gerekiyor. Check-in yaptırılmayan biletler geçerliliğini yitiriyor. Check-in işlemlerini firma personelleri havaalanında gerçekleştirebiliyor. Ancak bu işlem için havaalanına gitmek istemeyen kişiler online check-in yaptırmayı tercih ediyor. Online check-in işlemleri çok daha fazla tercih ediliyor. Online check-in işlemleri çok daha pratik olarak görülüyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kenya Airways müşterileri, bagajlarını ücretsiz bir şekilde taşıyabiliyor. Ancak bu ücretsiz taşıma belirli bir adede kadar oluyor. Bu adedi aşan bagajlardan ekstra ücret talep ediliyor. Ancak talep edilen ücretler çok yüksek olmuyor. Yolcuların bagajları uçuştan önce ölçülüyor. Uygun özellikte olan bagajlar 1 adede kadar ücretsiz bir şekilde taşınıyor. 1 adedin üzerindeki bagajların kiloları belirleniyor. Bu kilograma göre ödeme gerçekleşiyor. Yurt dışı uçuşlarında daha fazla bagaj görülebiliyor.


Kenya Airways İkramlıklar

Kenya Airways şirketi, hem ekonomi sınıfı için hem business sınıfı için ikram sunuyor. Sunulan ikramların içeriği bazen çok farklı ve leziz oluyor. Bu sayede birçok kişi ikramlardan memnun kalıyor. Kenya Airways şirketi alkol severler için alkollü; alkolü sevmeyen kişiler içinse alkolsüz menüler sunuyor. İnce düşünce ile hareket edilmesi yolcuların dikkatini çekiyor. Daha önceden şirketin danışma hattı aranarak da özel ikram talep edilebiliyor. Bu talep çoğu zaman kabul ediliyor. Kenya Airways şirketi ikramlarında diyette olan kişileri de unutmuyor.


Koltuk Seçimi

Kenya Airways uçaklarında farklı koltuk türleri yer alıyor. Dileyen kişiler koltuklarını tercih edebiliyor. Çoğu kişi diz mesafesi geniş olan koltuğu tercih ediyor. Çünkü bu koltuklarda daha fazla hareket alanı bulunuyor. Koltuk seçiminin yapılabileceği birçok mecra bulunuyor. Dileyen kişiler web sitesinden, firma bürolarından, seyahat acentelerinden koltuk seçebiliyor. Seçilen koltuklar için ekstra ücret ödemek gerekebiliyor.

Kenya Airways Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Kenya Airways uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Kenya Airways uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Kenya Airways uçak biletiyle başlıca Ankara, Istanbul, Antananarivo, Istanbul, Eldoret yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Kenya Airways havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Mozambik, Hollanda, Kenya, Türkiye, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Kenya Airways havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Kenya Airways müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Kenya Airways uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Kenya Airways uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Kenya Airways Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok