Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Hakkında

Türkiye'nin en prestijli ve en çok tercih edilen havayolları arasında başı çeken Pegasus, yurtiçinde 33 yurtdışında yurtdışında 69 olmak üzere, 40 ülkede toplam 102 noktaya tarifeli sefer düzenleyerek, yıllardır siz değerli müşterilerine keyifle seyahat etme fırsatı sunuyor.
 
Bünyesinde toplam 77 uçak mevcut olan Pegasus’un, 66 adet uçağı pegasus, 8 adeti İzmir havayolları, 3 adeti ise Air Manas LLC. CO. adına uçuş yapmaktadır. 50 adet Boeing B737 - 800, 12 adet AİRBUS A320 - 214, 4 adette A320-251N marka ve model uçakla hizmet vermektedir.
 
Türkiye'nin en uygun fiyat politikasını benimseyen havayolu özelliğini taşıyan Pegasus, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding ortaklığı ile kuruldu. Mayıs 1990 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirdi. 2005 yılında Esas Holding tarafından satın alındı. Yönetim kurulu başkanı Ali Sabancı, Mehmet Nane ise, Genel müdür olarak görev yapmaktadır.
 
Sürekli büyümeye ve gelişmeye devam eden Pegasus, 2012 yılında koltuk kapasiteleri de göz önünde bulundurularak, Avrupa'nın 25 en büyük havayolu şirketi arasında, Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu olarak belirlenmiştir. En ucuz bilet ilkesiyle yola çıkan Pegasus, Türkiye'nin en yeni uçuş eğitim merkezini kurmanın da haklı gururunu yaşıyor.
 
Pegasus misyonunu 'uçuş herkesin hakkıdır' diye nitelendirmekte, Vizyonunu ise, yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu ve en ekonomik havayolu olarak, bölgesinde lider konumda kalmak, olarak tanımlamakta.
 
En uygun pegasus bileti satın alındıktan sonra, Avantaj veya Extra paket alan misafirlere, paket kapsamında içerisinde bulunan ikramlıklar, isteklerine göre takdim edilmektedir.