Kayseri Uçak Bileti

En Ucuz Kayseri Uçak Biletleri

Kayseri Hakkında

Kayseri Kayseri, İç Anadolu’nun güney kesiminde yer alan bir sanayi kentidir. İpek yolu buradan geçtiği için, her zaman önemli bir konumda olmuştur. Klasik çağda Kapadokya adı verilen bölgeye dahildir ve pek çok uygarlığa başkentlik etmiştir. 1935 yılından sonra, Ürgüp Nevşehir’e bağlanmıştır ve Kapadokya bölgesi de böylece ikiye bölünmüştür.

Günümüzde de ülkemizin en önemli sanayi merkezleri bu bölgede yer almaktadır. Dünyanın ilk organize sanayi bölgesinin Kayseri’de kurulduğu yapılan çalışmalarla ortaya çıkmıştır. İhracat da oldukça başarılı olan Kayseri, ortalama 2 milyar dolar ihracat gerçekleştirmektedir.

Kayseri hava, kara ve demir yolu ile ulaşılabilen bir şehirdir. Havalimanında yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. İş adamlarının sık sık ziyaret ettiği farklı şehirlere uçak yoluyla ulaştıkları bilinmektedir. Bu nedenle bazen en ucuz uçak bileti kampanyaları düzenlenmekte, bu sayede turistik açıdan da birçok imkan sunulmaktadır.

İç Anadolu’nun en modern ve gelişmiş kenti olan Kayseri, pastırması ve sucuğu ile de oldukça meşhurdur. Kayseri mantısı yemek için gelen turistleri ile meşhurdur.


Kayseri Turistik Değerler

Selçuklu ve Osmanlı devrinden kalan birbirinden güzel şaheserlerin bulunduğu Kayseri, köklü bir tarihin izini her noktasında hissettirmektedir.

Turistik olarak Kayseri gezisi tercih eden ve en uygun uçak bileti kampanyalarını takip eden birçok insan bu şehre geldiğinde kendine bir gezilecek yerler listesi yaparak yola çıkması uygun olacaktır. Çünkü görülecek birçok mekan, tadılacak birçok farklı lezzet vardır. Kayseri kentini ziyaret edenlerin en sık tercih ettiği mekanlar ;
 • Kayseri kalesi,
 • Develi kalesi,
 • Şahmelik kalesi,
 • Birçok külliye ve medrese,
 • Camiler,
 • Saraylar,
 • Kümbetler,
 • Kültepe ve Asur kalıntıları.
Ayrıca Kayseri’de Erciyes Dağı, birçok içme ve kaplıca da bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile modern bir şehir olan  Kayseri, her insanın beğeneceği bir kültürel mirasa sahiptir.

Daha önce Kayseri iline bağlı olan Ürgüp daha sonra Nevşehir’e bağlanmıştır ve Cumhuriyet dönemi itibarıyla Kayseri, sanayi, eğitim ve ticaret konusunda oldukça önemli bir merkez haline gelmiştir. 

Kayseri Erkilet Havalimanı Hakkında

1998 yılında sivil hava trafiğine açılan Erkilet Havalimanı, Amsterdam, Billund, Kopenhag, Rotterdam, Stuttgart, Berlin, Düsseldorf, Viyana, İzmir, Antalya, İstanbul, Köln, Ankara bölgelerine sefer düzenlemektedir.

Kayseri havalimanına birçok yerli ve yabancı turist geldiği için, otel seçeneği de oldukça fazladır. Havalimanına en yakın olan oteller,
 • Novotel Kayseri,
 • İbis Kayseri,
 • Cadde Palace,
 • Raddison Blu Hotel,
 • Hilton.
Oteller dışında şehri gezmek isteyenler için birçok kiralık araç seçeneği ve yöresel lezzetlerin bulunduğu alan vardır. 
 

Kayseri Erkilet Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Modern ve aktif bir şehir olan Kayseri, 24 saat her türlü ulaşım imkanından yararlanabileceğiniz bir şehirdir. Ekonomik olması açısından toplu taşıma, lüks seçimler içinse VIP araç transfer gibi hizmetler verilmektedir.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminallerin önünde 24 saat hizmet veren taksi bulmak mümkün olmaktadır 0352 337 71 11 numaralı telefondan havalimanı taksi hizmeti alabilirsiniz.


Servis ile Ulaşım

Havaş servisi uçağın inmesinden yarım saat sonra hareket etmektedir. 444 0 487 numarasından detaylı bilgiler ve güzergah konusunda destek alabilirsiniz.


Toplu Taşıma

Şehir merkezinden her 20 dakikada bir karşılıklı olarak otobüs seferleri düzenlenmektedir. Sefer saatleri hakkında bilgi almak için 0352 222 8 999 aranabilir.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti almak için 0352 235 60 34 ve 0352 232 77 47 numaralarından rent a car ofisleri ile görüşebilirsiniz. 

En Uygun Kayseri Uçak Biletleri

Kayseri Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Şanlıurfa - Kayseri 617,37 TL
SunExpress İzmir - Kayseri 690,99 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Kayseri 720,18 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Kayseri 734,7 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Kayseri 738,29 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Kayseri 879,67 TL
Türk Hava Yolları Ağrı - Kayseri 884,97 TL
Anadolu Jet İstanbul - Kayseri 1.051,4 TL
Anadolu Jet Van - Kayseri 1.125,76 TL
Pegasus Batman - Kayseri 1.143,33 TL
Anadolu Jet Bursa - Kayseri 1.160,23 TL
Türk Hava Yolları Hakkari - Kayseri 1.205,72 TL
Pegasus Bodrum - Kayseri 1.236,88 TL
SunExpress Viyana - Kayseri 1.274,25 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Kayseri 1.297,74 TL

Kayseri Yönüne Uçan Havayolları