Qatar Airways Uçak Bileti

Qatar Airways Hakkında

Qatar Airways

Katar havayolları

Qatar Airways olarak faaliyet gösteren Qatar Airways, Katar'ın devlet bayrağı taşıyıcısıdır. Merkezi Doha'daki Qatar Airways Kulesi'nde bulunan havayolu, Afrika, Orta Asya, Avrupa, Uzak Doğu, Güney Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya'da 150'den fazla uluslararası varış noktasını birbirine bağlayan bir merkez barış ağını işletiyor. Hamad Uluslararası Havalimanı'ndaki üssü, 180'den fazla uçaktan oluşan bir filo kullanıyor.

Qatar Airways Group, 40.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve bunların 24.000'i doğrudan Qatar Airways için çalışmaktadır. Taşıyıcı, üç havayolu ittifakından biriyle imzalanan ilk Körfez gemisi olan Ekim 2013'ten bu yana Oneworld ittifakının üyesi.


Varış Yerler

27 Mayıs 2014'te, Doha'nın Hamad Uluslararası Havalimanı'ndaki Bahreyn'den bir uçuş gerçekleştirilmesi, Katar Havayolları'nın operasyonlarının Doha Uluslararası Havaalanı'nın yerine yeni bir merkeze devri ile işaretlendi.
Addis Ababa, Bağdat, Belgrad, Erbil, Gassim, Kigali, Kiliminjaro, Maputo, Mombasa, Perth, Saint Petersburg, Varşova, Yangon ve Zagrep de dahil olmak üzere 2012 boyunca Katar Havayolları ağına on dört ilave varış yeri eklendi.

Aralık 2014'ten itibaren Qatar Airways, Asmara uçuşlarının başlatılmasıyla 146 noktaya hizmet verdi. Havayolu, daha önce Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yedinci varış noktası Dallas / Fort Worth, Amerika'nın üçüncü hedefi olan İstanbul, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Houston, Hanedan, Miami, Edinburgh ve diğerleri arasında olmak üzere Texas'taki güzergah ağına ekledi. , Üçüncü puanı Türkiye'de, Cibuti'de. Haziran 2015'ten başlayarak, taşıyıcı Amsterdam'a hizmet edecek. Aralık 2015'ten itibaren havayolunun Durban'a hizmet vereceği açıklandı.


Kabin

Ekonomi sınıfı

Qatar Airways ekonomi sınıfı 2009 ve 2010 Skytrax Ödülleri'nde dünyada en iyi seçildi. Katar Havayolları, ekonomi sınıfı yolculara 34 inçlik bir koltuk sırası sunuyor. A330 / A340 uçaklarındaki ekonomik sınıf yolcularına koltuk sırtından bağımsız tekerlekli ekranlar sunuluyor. Boeing 777 ve 787 uçaklarında yolculara dokunmatik ekranlı TV'ler sunuluyor.

Katar Havayolları, ekonomi sınıfındaki her koltukta bireysel koltuk sırtlı kişisel televizyonlarla bugüne kadar çeşitli A320 aile uçaklarının teslimatını gerçekleştirdi. IFE, geniş vücut filosunda kullanılanlarla aynı Thales eğlence sistemi ile donatılmıştır. Diğer dört A321 ve iki A319LR, yeni IFE ile birlikte gelecek A320 ailesi uçak teslimatlarıyla donatılmış olacak.

Yeni ekonomi koltukları 787 lansmanıyla piyasaya sunulacak. Bu yeni koltuklar Recaro tarafından üretilecek ve 3-3-3 yapılandırması ile donatılmış olacak. 16.9 inç genişlik ve 32 inçlik bir adım, daha önce olduğundan daha az kişisel alan sunacak. Dahası, her koltuk, uçuş eğlencesi sunan 10.6 inç koltuklu bir TV monitörüne sahip olacak. Özellikler aynı zamanda Wi-Fi ve GSM telefon kullanımı imkânını ve dijital kameralar gibi kişisel eşyaları bağlamak için USB bağlantı noktalarını da kapsıyor.