Japonya Uçak Bileti

Japonya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Tokyo

TRANSLATOR

Dil

Japan - Japanese

Para birimi

Japanese Yen

Telefon kodu

81

Başkent

Tokyo

Japonya

Japonya Hakkında

Japonya başka bir dünyadır – eşsiz bir medeniyetin geliştiği kültürel bir Galapagos ve bugün nefis bir geleneksel ve modern karşıtlığı içinde büyümektedir.
 
Yemek
 
Kendi mahallesinde Japon mutfağının tatlarının zevkine varmak Japonya’ya gelme sebebinin yarısıdır ve bölgesel ayrıcalık ve görkemli restoranlar arasında kolayca bir plan yapabilirsiniz. Üst kalite bir Tokyo sushi restoranında sadece bir yemek yiyin – ya da istasyon tezgahında taze erişteleri yutun – ve neden anlayacaksınız. Yemekteki en iyi malzemeler üzerindeki sunum ve ısrar detay ve yeteneğine önem veren Japonya titizliği mutfak dünyasında neyin mümkün olabileceği hakkındaki fikrinizi değiştirebilir.
 
Açıkhava
 
Japonya’nın doğal dünyasının harikaları iyi saklanan sırlardır. Japon Alpleri ve Hokkaidō’da yürüyüş yapmak birinci kalitedir ve kapsamlı bir kulübe sistemiyle sırtınızda sadece bir çantayla birden fazla gün yürüyüş yapabilirsiniz. Güneyde, Okinawa’ın mercan kayalıkları bir şekilde Tayland’a taşınıp taşınmadığınızı düşündürtecek. Ve Japonya’da doğadan uzaklaşmak için çok uzaklaşmanıza gerek kalmayacak: Kyoto gibi büyük merkezlerde kısa bir yolculuk ile şehir sizi ormanlık dağlara götürecek.
 
Kültür
 
İpek Yolu’nun Uzak Doğuya doğru olan sonunda durarak ve bütün kıtadan esinlenen Japonya, Asya’nın kültürel cömertliklerini alarak ve ince eleyip sık dokuyarak tamamen Japon bir şey üretmek için bin yıllık bir dönem harcamıştır. Kyotolu geyşa dansının görkeminden Zen kaya bahçesinin ince güzelliğine kadar, Japonya en bezgin gezgini bile büyüleyecek güçtedir. Geleneksel kültür hikayenin yarısıdır: gelişen modern sanat sahnesi, dinamik tasarım ve pop-kültür modasına olan gerçek bir açlığın hepsi eskinin yeniyle buluştuğu harika bir manzarayı şekillendirmektedir.
 
Ulaşılabilir Egzotizm
 
Japonya’ya giden gezginler kendilerini sırasıyla güzel, akıl etmez ve tamamıyla tuhaf olan kültür tarafından mest olmuş bir halde bulurlar. Ryokanda (gelenesel Japon misafirhanesi) konaklamak otelde konaklamaktan tamamen farklıdır. Tamami (dokuma yer paspası) üzerinde bir elbiseyle oturup çiğ balık ve dağ sebzeleri yemek muhtemelen evdeki yemek alışkanlıklarınıza benzemiyordur. Bir grup yabancıyla kaplıcaya girmek için soyunmak ilk başta garip gelebilir, ama denediğinizde bunu rahatlatıcı bulacaksınız. Ve yardımsever yerel halk, kusursuz olanaklar ve mükemmel toplu taşıma ile bu egzotizmi huzurlu bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Japonya Yönüne Uçan Havayolları