American Airlines Uçak Bileti

American Airlines Hakkında

Amerikan Havayolları

American Airlines, merkezi ABD'nin Fort Worth şehrinde bulunan büyük bir Amerikan havayoludur. Filo büyüklüğü, gelir ve planlanan yolcu-kilometre uçuşlarıyla ölçülen dünyanın en büyük havayolu ve hizmet verilen destinasyon sayısına göre ikinci sırada yer almaktadır. Amerikalı, bölgesel ortaklarıyla birlikte, 50'den fazla ülkede yaklaşık 350 destinasyona günde ortalama 6.700 uçuş gerçekleştiren geniş bir uluslararası ve yerel ağa sahiptir.
Dallas'taki Dallas / Fort Worth Uluslararası Havaalanı, günde ortalama 140.000 yolcu ile toplamda 51,1 milyon yolcu taşıyan Amerikanın en büyük yolcu taşıma merkezidir. 2015 itibarıyla şirket, 113.300'den fazla çalışanı bulunmaktadır.


Filo

American Airlines, Temmuz 2016'dan itibaren 952 uçaklık bir filo işletiyor ve bu filo dünyanın en büyük ticari filosu haline gelmiş bulunmaktadır. Airbus, Boeing, Embraer ve McDonnell Douglas uçaklarının bir karışımı bu filoda bulunmaktadır.
Amerikan Havayolları uçaklarının üçte ikisinden fazlası, çoğunlukla Airbus A320 serisi ve Boeing 737-800 olmak üzere dar gövdelidir. Ayrıca Boeing 757, Embraer 190 ve McDonnell Douglas MD-82 / 83'ü de bulunmaktadır ancak bunların çoğunun beş yıl içinde aşamalı olarak devreye alınması planlanıyor.


Kabin

Kıtalararası
  • Boeing 767-300ER: 2-2-2 konfigürasyonlu yatan flat koltuklar. DC güç prizi ile donatılmıştır. Kişisel uçak içi eğlence ile donatılmamıştır.
  • Boeing 757-200: Legacy American 757s, 26 cm eğilebilir dokunmatik ekran ve DC güç prizleri ile donatılmış 2-2 yapılandırmada Recaro açılı yatan koltuklara sahiptir. Eski US Airways 757'lerde DC güç prizleri ile donatılmış 2-2 yapılandırmada 160 derece yaslanabilen koltuklar vardır. Bu koltuklar kişisel bir uçak içi eğlence sistemi ile donatılmamıştır, ancak bir Samsung Galaxy Tab ™ 10.1 tableti sağlanmıştır. Uluslararası olarak yapılandırılmış tüm 757'ler, tamamen yalan koltukları ve Wi-Fi içeren yeni iş sınıfı kabinlere uyarlanacak.
  • Birinci Sınıf: Koltuklar, doğrudan koridor erişimini sağlayan 1-1 ters tırnak ağacı konfigürasyonunda düzenlenmiştir. 39 cm dokunmatik ekran, evrensel AC güç prizleri ve USB bağlantı noktaları ile donatılmışlar. Bu koltuklar, Boeing 777-300ER'deki Business Class kabinindeki koltuklara benzer. Kıtalararası First Class yolcularına, New York JFK ve LAX'de amiral gemisi check-in gibi özel imkânlar ve uluslararası Business Class yolcularına verilen bir bakım kiti verilir.
  • Ticari Sınıf: Tamamen yatmayan koltuklar 2-2 konfigürasyonda ayarlanır. 39 cm ouchscreen monitör, iki adet üniversal AC güç prizi ve iki USB portu bulunur.
  • Tüm Transcontinental primi kabin yolcularına sunulan imkanlar, Amiraller Kulübü erişimi, birinci sınıf yiyecek ve içecek seçenekleri ve bir çift Bose QuietComfort Akustik Gürültü Önleyici Kulaklık içerir.


Salonlar

Amiraller Kulübü
Amiraller Kulübü, AA Başkan C.R Smith tarafından onurlu bir Texas Ranger yapımı yapıldıktan kısa bir süre sonra bir pazarlama promosyonu olarak tasarlandı. Kentucky albaylarından ve diğer fahri örgütlerden esinlenerek Smith, "Flagship filosu" nun "amiraller" ine özellikle değer verilen yolculara karar verdi (AA, uçağı "Flagship" olarak anıldı). Amirallerin listesi, birçok ünlü, politikacı ve diğer VIP'lerin yanısıra, havayoluna sadık olan daha "sıradan" müşterilerdi.