İstanbul New York Uçak Bileti

İstanbul - New York Uçuşu

Min Fiyat 7.361,45 TL
En Uygun Fiyatlı Firma TAP Portugal
En Çok Uçuş Yapan Firma TAP Portugal
New York Yerel Saat 10:21
Yaklaşık Uçuş Süresi 11 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 8060 KM

İstanbul - New York Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - New York Uçak Biletleri

İstanbul - New York Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - New York Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
TAP Portugal İstanbul - New York 06 Mart 2023 7.361,45 TL
Air Serbia İstanbul - New York 04 Şubat 2023 7.383,34 TL
Air Serbia İstanbul - New York 14 Şubat 2023 7.383,53 TL
TAP Portugal İstanbul - New York 16 Mart 2023 7.416,01 TL
TAP Portugal İstanbul - New York 15 Mart 2023 7.416,01 TL
Qatar Airways İstanbul - New York 11 Mayıs 2023 7.532,82 TL
TAP Portugal İstanbul - New York 08 Şubat 2023 7.622,42 TL
Qatar Airways İstanbul - New York 14 Haziran 2023 7.632,21 TL
TAP Portugal İstanbul - New York 29 Nisan 2023 7.641,66 TL
TAP Portugal İstanbul - New York 30 Mart 2023 7.709,22 TL
United Airlines İstanbul - New York 03 Nisan 2023 7.718,23 TL
TAP Portugal İstanbul - New York 01 Mart 2023 7.754,14 TL
United Airlines İstanbul - New York 08 Haziran 2023 7.937,1 TL
Qatar Airways İstanbul - New York 21 Nisan 2023 8.179,6 TL
Qatar Airways İstanbul - New York 07 Nisan 2023 8.179,7 TL

İstanbul - New York Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - New York arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 11 saat 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - New York arası uçak bileti en düşük 7.361,45 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - New York arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 8060 KM kadardır.
İstanbul ve New York arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - New York arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Turkish Airlines, US Airways firmalarıdır.
İstanbul - New York arasında Sabiha Gökçen, İstanbul, Newark Liberty Intl, John F Kennedy, La Guardia, Battery Pk City, East 34St Landing, Wall Street Spb, Marine Air havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

New York Hakkinda

New York, dünya üzerinde bulunan en kalabalık metropolitan özelliği bulunan merkez olmaktadır. ABD’nin en kalabalık şehri olmakta ve finans, ticaret, moda, medya, sanat, teknoloji, eğitim, araştırma hatta eğlence sektörlerinde de önde gelmektedir. Tüm dünyanın bu sektörlerde tercih ettiği bir kent olarak küresel kent özelliğinde olmaktadır. Dünyanın en büyük limanını barındıran şehir, nüfusu itibari ile bakıldığında göçmenlerden oluştuğu görülmektedir. 170 adet dil konuşulan New York şehrinde İngilizce dışında İspanyolca da konuşulmaktadır. Amerikan kültürüne özel hareketlerin doğum yeri olarak bilinen şehirde mutlaka görülmesi gereken özgürlük heykeli, dünyaca ünlü bir yer olmaktadır. Bunun yanında Times Meydanı, Empire State Binası, Central Park gibi görülmeye değer yerleri ile popülaritesi dünya çapında bir şehir olmaktadır.

Haritada New York