New York Uçak Bileti Al

New York Uçak Bileti Fiyatları

New York Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile New York arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı New York uçak bileti fiyatı 2.463,63 TL kadardır.
Battery Pk City, East 34St Landing, John F Kennedy, La Guardia, Marine Air, Newark Liberty Intl, Wall Street Spb havalimanı New York uçuşlarında kullanılır.

New york Hakkında

Amerika’da hiç bir eyalet New York’la kıyaslanamaz. Eyaletin kalbinin attığı yer ise New York şehridir. Ayrıca ‘Empire State’ ismi ile de anılan eyaletin diğer bölgeleri de var (Big Apple lakabını da taşıyan New York şehrinin sakinleri tarafından eyaletin geri kalanı çoğu zaman “upstate” olarak da adlandırılmaktadır). Küçük kasabaları, dağları ve Niagara Şelalesi gibi bir harikası olan bu güzel ve geniş kırsal bölgenin yanında ise şehir küçücük kalıyor. New York’u ziyaret ettiğinizde, sabah Beşinci Cadde'de bir taksi sağanağına tutulabilir, Hudson Nehri Vadisi’nde pastörel şarapçıları ziyaret edebilir ve öğle yemeği için de Hamptons’da kuma ayak basabilirsiniz. New York’a gezi size uzun bir gezilecek destinasyonlar listesi sunar. Bunlar arasında Times Meydanı, Broadway tiyatroları, Cooperstown’da Baseball Hall of Fame ve Lake Placid’deki olimpiyat buzunda paten yapmak yer alabilir. Bu New York gezi rehberini okuyarak kendinize bir plan hazırlayın.


New York’ta Kaçırılmayacak Şeyler

  • Times Meydanı
  • 11 Eylül Anıtı
  • Ellis Adası ve Özgürlük Heykeli
  • Catskill Dağları
  • Adirondack dağlarındaki Placid Gölü
  • Finger Lakes
  • Hudson Vadisi’ndeki Hyde Parkı
  • Long Island ve North Fork


New York’a Ne Zaman Gidilir

New York’u gezmek için en iyi zaman ilkbaharın ve sonbaharın sonudur. İlk baharda dağlar canlanırken, çiçek açan bitkiler de güzel bir manzara sunar. Klasik New York sonbaharı ise kırmızı, turuncu ve kızıl renklerdeki mozaik yapraklar seriyor sokaklara. Yazın New York şehri çok sıcak olabilir ancak “upstate” olarak adlandırılan Catskills, Adirondacks ya da Finger Lakes bölgelerinde dağa tırmanma, kamp yapma, kano sporu için ideal bir zaman.

New York Havalimanları

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (IATA: JFK) ABD’nin New York şehrinin Queens ilçesinde ve Aşağı Manhattan’ın 20 km güneydoğusunda yerleşen ülkenin en başlıca uluslararası havalimanlarından biridir. Burası ABD’ye uluslararası hava yolcularının giriş yaptığı en işlek, ABD’nin en yoğun kullanılan beşinci havalimanıdır. Ayrıca 2015’te 56,827,154 yolcu ile New York’un en çok kullanılan havalimanıdır. Doksandan fazla hava yolu şirketi bu havalimanını kullanırken, dünyanın altı kıtasındaki destinasyonlara aralıksız ve direkt uçuşlar yapılıyor. Havalimanında altı yolcu terminali ve dört uçuş pisti bulunuyor. Burası American Airlines ve Delta Air Lines’a ana üs görevini görürken, JetBlue Airways’ın da öncelikli üslerindendir. Geçmişte ise JFK Eastern, National, Pan Am, ve TWA’nın ana merkezi görevini görmüştü.


Kara Ulaşımı

Demiryolu

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı, New Yprk Şehir Metrosu ile Long Island Demiryolu’na AirTrain JFK ile bağlanıyor. AirTrain JFK, bütün terminallerde, araç parkı istasyonlarında, otel duraklarında, araç kiralama yerleri, Jamaica LIRR İstasyonu, IND Rockaway Hattı’nda (tren hattı) JFK Airport - Howard Beach ve Sutphin Bulvarı - Archer Caddesi - Archer Caddesi Hattı’nda (E J Z treni) JFK Havalimanı istasyonlarında durur. Aşağı Manhattan - Jamaica/JFK Ulaşım Projesi’nin ise AirTrain’i Aşağı Manhattan’a bağlaması öngörülüyor.


Hat Otobüsü

NYC Airporter, New York Şehri Ulaşım Departmanı ve New York ile New Jersey liman işletmelerinin (havaalanı işleticisi) tek ve resmi otobüs hizmeti sağlayıcısıdır.


Otobüs

JFK’yi New York Şehri Metrosu ve Long Island Demir Yolu’na bağlayan bir kaç otobüs hattı vardır. Q3,Q6,Q7,Q10,B15 numaralı hatlar havalimanından metroya ulaşım için ücretsiz hizmet veriyor. B15, Q3 ve Q10 eski Terminal 6 için kullanılan otobüs durağından Merkezi Terminal Alanı’na ulaşımı sağlar (diğer terminallere ulaşım AirTrain JFK ile sağlanır, Terminal 5 için ise direkt yürüyüş yolu mevcut). Q6 ise sadece doğu Kargo Alanı D ve USPS Havalimanı Posta binasına hizmet verir. Q7 de sadece karo Alanı C’ye ulaşım sağlar. Ayrıca Manhattan, Hudson Vadisi ve Long Island’a ekspres ulaşım sağlayan çok sayıda özel otobüs hattı var. .

Havalimanı işletmesi Federal Circle AirTrain durağı, havalimanının kargo alanları ile uzun süreli ve havalimanı tarafından işletilen personel araç park alanlarına ücretsiz hat otobüsü seferleri sağlıyor. Bu otobüsler, Servisair tarafından sözleşmeli olarak işletiliyor.
 

Taksi

New York City Taxi & Limousine Commission lisansı altında çalışan New York Şehri sarı taksileri JFK havalimanından Manhattan’a bahşiş ve otoyol geçiş ücretleri hariç, 52$ sabit ücret öneriyor. 30 Kasım 2006’dan itibaren bu sabit fiyat (bahşiş ve otoyol ücretleri hariç) Manhattan’dan JFK’ye ulaşım için de geçerlidir. Günün saatine bağlı olarak JFK’den Manhattan Merkeze ulaşım en kısa 35 dakika en uzun ise 90 dakika sürer. Door-to-door Car Service hizmetleri de başka bir popüler ulaşım seçeneğidir.
 

Araç

JFK Havalimanı Queens’in güneyinde yer alıyor ve Van Wyck Expressway (I-678) yolu üzerindedir. Buraya Belt Parkway, Grand Central Parkway ve Queens Bulvarı’ndan ulaşılabilir. Belt Parkway ve Van Wyck Expressway, havalimanı terminallerine yan yol ile bağlanıyor. Havalimanı, müşterilerine 17,000’den fazla park yeri sunuyor; bunlar arasında çok katlı garaj, Merkezi Terminal Alanı’daki yerler, uzun süreli araç parkı ile vale parkı yer alıyor. Tesla Motors’un havalimanında araç şarj etme durağı bulunuyor. Ayrıca havalimanı dışında da özel araç parkı yerleri var.
 

Helikopter

US Helicopter, Terminal 3 ile East 34th Street Heliport arasında her saat yapılan tarifeli helikopter seferleri hizmeti veriyor. Havalimanına helikopter ile gelen yolcular güvenlik kontrolünden JFK’de değil, helikoptere biniş alanından geçiyorlar. 14 Mayıs 2007’de US Helicopter, hizmetlerini Terminal 9’dan Terminal 3’e taşımıştır.

En Uygun New York Uçak Biletleri

New York Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Delta Air Lines Miami - New York 2.463,63 TL
American Airlines Şikago - New York 3.149,22 TL
Singapore Airlines Frankfurt - New York 7.166,05 TL
Vueling Airlines Berlin - New York 7.490,09 TL
United Airlines Des Moines - New York 8.438,91 TL
TAP Portugal Londra - New York 8.636,77 TL
Qatar Airways İzmir - New York 9.541,91 TL
Qatar Airways Ankara - New York 9.603,09 TL
Qatar Airways İstanbul - New York 9.612,62 TL
Qatar Airways Larnaca - New York 9.974,75 TL
Austrian Podgorica - New York 10.150,56 TL
Türk Hava Yolları Erzurum - New York 10.423,13 TL
SunExpress Adana - New York 13.565,36 TL
SunExpress Trabzon - New York 13.570,15 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - New York 13.701,22 TL

New York Yönüne Uçan Havayolları

Haritada New York

Amerika Şehirleri

New York Yönüne Uçuşlar