Rentgo Online Araç Kiralama

Rentgo Hakkında Bilgiler

Araç Sayısı
36
Şube Sayısı
58
Genel Merkezi
İstanbul
Kuruluş Tarihi
1989
Firma Puanı
5 / 5

Rentgo Firmasında Kiralanabilir Araçlar - Günlük Fiyatlar

 • Corsa
  Yenibosna
  Corsa
  veya benzeri
  Ekonomi
  1.719,00 TL
 • C Elysee
  Yenibosna
  C Elysee
  veya benzeri
  Ekonomi
  1.789,00 TL
 • Corsa
  İzmir-Merkez
  Corsa
  veya benzeri
  Ekonomi
  1.814,00 TL
 • Egea
  İzmir-Merkez
  Egea
  veya benzeri
  Ekonomi
  1.887,00 TL
 • Tourneo Courier
  İzmir-Merkez
  Tourneo Courier
  veya benzeri
  Ekonomi
  2.164,00 TL
 • Rio
  İzmir-Merkez
  Rio
  veya benzeri
  Ekonomi
  2.164,00 TL
 • Focus
  İzmir-Merkez
  Focus
  veya benzeri
  Intermediate
  2.447,00 TL
 • Corsa
  Diyarbakır Havalimanı
  Corsa
  veya benzeri
  Ekonomi
  1.703,00 TL
 • C Elysee
  Diyarbakır Havalimanı
  C Elysee
  veya benzeri
  Ekonomi
  1.772,00 TL
 • Rio
  Diyarbakır Havalimanı
  Rio
  veya benzeri
  Ekonomi
  2.032,00 TL

Rentgo Araç Kiralama Firası Hakkında

Yerli araç kiralama firmalarının öncüsü olan ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla adından söz ettiren Rentgo Rent a Car, yüksek müşteri memnuniyetiyle sektörde sağlam bir yer edinmiştir. Daima dürüst ve doğru çalışmayı kendine ilke edinen Rentgo, yüksek kaliteli ve ekonomik fiyatlarıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Sahip olduğu özellikleri ve müşteri memnuniyetini temel alan ilkeleriyle kısa sürede sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelen Rentgo Rent a Car, kendini durmaksızın geliştirmeye devam etmektedir.


Rentgo Araç Kiralama Fiyatları

Rentgo aracılığıyla araç kiralamak isteyen müşteriler, tercihlerine göre ödemeler yaparlar. Bütçe dostu tercihler yaparak kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşayabilir, konforlu ve ekonomik bir hizmet alırlar. Rentgo’nun araç yelpazesinde bulunan araçların fiyatları da bazı unsurlara göre değişir. Bu unsurlar aracın dahil olduğu sınıf ve aracın kiralanma süresi gibi oldukça önemli ayrıntılardır. Bu etkenler değişiklik gösterdikçe, fiyat aralıkları de değişiklik gösterecektir. Kiralanacak araçların belirli günlük kilometre sınırları vardır. Bu sınırlar aracın sınıfına göre değişiklik göstermekle birlikte, günlük 200-500 km arasında değişir. Aşılan her kilometre başına Rentgo’ya ödeme yapılır.
Ekonomi sınıfı araçlardan birini kiralamak isteyen müşterilerin ödemesi gereken günlük ücret 100-180 Türk Lirası arasında değişirken, orta sınıfa dahil araçlar için günlük 180-280 Türk Lirası arasında ücret ödenmesi gerekir. Üst ve lüks sınıf araçlarda ödenen ücret tutarı artış gösterebilir. Bu sınıfa dahil araçların günlük ücreti ise 280-550 Türk Lirası arasında değişir.
Araçların dahil olduğu sınıfa göre ödenmesi gereken belirli bir provizyon bedeli bulunur. Provizyon bedeli tercih edilen araca göre 500-2000 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir, sözleşme esnasında firmaya ödenir.


Rentgo Araç Kiralama Koşulları

Her araç kiralama firmasında olduğu gibi, Rentgo’dan araç kiralamak isteyen kişilerin de sağlaması gereken bazı koşullar bulunmaktadır.
Rentgo’dan araç kiralam isteyen müşterilerin aracın sınıfına gören en az 21 yaşında olması gerekmektedir. Yaş sınırı koşulu araçlara göre değişiklik göstermekte, minimum 27 yaşa kadar yükselmektedir. Buna ek olarak yaş koşulunu sağlayan sürücülerin en az 1 yıllık ve geçerli bir ehliyete sahip olması da sağlanması beklenen koşullar arasında yerini almaktadır.
Rentgo’nun araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka en az 24 saatlik kiralama işlemi yapması gerekir. Günlük kiralamalar için belirlenen süre dışında yapılmak istenen kiralamalar kabul edilmemektedir. 30 gün ve üzeri yapılan araç kiralamaları ise aylık kiralama olarak değerlendirilir ve farklı fiyatlandırma uygulanır.
Kiralanan araçların teslim süresinin geciktirilmemesi ve ilgili ofislere tam vaktinde ulaştırılması oldukça önemlidir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalındığı takdirde günlük olarak ödenen tutarın bir kısmı müşterinin kredi kartından tahsil edilir. Gecikmenin 6 saati geçtiği durumlarda 1 tam günlük tutar firmaya ödenir.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer koşul ise kiralanan aracın yakıt durumudur. Ofise teslimi gerçekleştirilen aracın, müşteriye teslim edilirken sahip olduğu yakıt düzeyinde olması gerekir. Yakıt ve geçiş ücretleri, trafik cezaları ve sonradan doğan ek harcamalar, müşterinin kendisine aittir.


Rentgo Ofisleri ve İletişim

Türkiye’nin her köşesinde ofisi bulunan Rentgo Rent a Car’ın şu an toplam 17 şehirde 30 ofisi bulunmaktadır. Kaliteli hizmetiyle sıklıkla tercih edilen Rentgo, ofis sayısını gittikçe arttırmaktadır. En çok ofisi İstanbul’da bulunmakla birlikte, bu şehirlerdeki havalimanlarında da hizmet vermektedir. Rentgo’nun İstanbul’daki ofisleri ise Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı, Taksim, Beylikdüzü, Levent ve Pendik’te bulunmaktadır.
 

Rentgo Araç Kiralama Firması SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Genelde tüm araç kiralama firmalarında olduğu gibi Rentgo firmasında da, sürücü belgesi, kimlik kartı ve kredi kartı bilgileri istenmektedir.
Genellikle şartlar tüm firmalarda aynıdır. Rentgo araç kiralama firmasında da 21 yaş ve üzeri olmak ve standart araçlar için 2 yıllık bir sürücü belgesine sahip olmaktır.
Rentgo araç kiralama firmasına ait tüm araçlar trafik sigortası kapsamındadır. Ekstra sigorta ile kiralayan kişi tarafından oluşabilecek masraflarda kiralama şirketi tarafından karşılanabilir.
Rentgo firmasından araç kiralanırken %90 depo tam dolu olarak verilmekte ve bu şekilde geri teslim edilmesi istenmektedir. Ancak farklı durumlarda, depo hangi kademede ise kiralama evrakına not edilir ve o seviyede teslim alınır.
Rentgo araç kiralama acenteleri dışında farklı bir yere teslim edilmemektedir. Rentgo firmasının lokasyonlarını araç kiralarken çıkan seçeneklerde görebilirsiniz.
Rentgo araç kiralama firmasında Corsa, C Elysee, Egea, Tourneo Courier, Rio, Focus tür araçlar bulunur.

Rentgo Hakkında Yorumlar

Çok İyi (2)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan
5
2 Değerlendirme

Serkan

****

05-07-2023

İzmit rentgo bayii çalışan arkadaşlarımız barış bey aziz beye diğer çalışanlarına cookkk teşekkür ederiz işlerini en iyisini yapiyorlarr


Mukbil

�****

28-08-2022

Ankara Esenboğa havalimanında rendgo çalışanı Fatih Koç beye teşekkür ederim