Lufthansa Uçak Bileti

Lufthansa Hakkında

Lufthansa

Lufthansa

Lufthansa, en büyük Alman havayolu şirketidir ve yan kuruluşlarıyla birleşince hem taşınan yolcu hem de filo büyüklüğü açısından Avrupa'daki en büyük havayolu şirketidir. 270'den fazla uçaktan oluşan filo kullanarak Afrika, Amerika, Asya ve Avrupa'daki 78 ülkede 18 iç hat ve 197 uluslararası destinasyona hizmet veriyor. Lufthansa, 1997 yılında kurulan dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance'ın beş kurucu üyesinden biridir.


Kabin

Birinci sınıf
Birinci Sınıf, çoğu uzun mesafeli uçakta verilir. Her koltuk 2 metre yatağa, dizüstü bilgisayar prizlerine ve eğlence olanaklarına sahiptir. Yemekler isteğe bağlı olarak mevcuttur. Lufthansa, çoğu havalimanında özel First Class check-in kontuarları sunmaktadır ve Frankfurt'ta ve Münih'teki birinci sınıf lounge'ların yanı sıra Frankfurt'ta ayrılmış bir birinci sınıf terminal de sunmaktadır. Gelen yolcuların Lufthansa'nın Birinci Sınıf varış olanakları ve yeni Hoş Geldiniz Salonunu kullanma seçeneği var.


Business Class

Business Class, tüm uzun mesafeli uçaklarda sunulmaktadır. Daha yeni koltuklar, 2 metre (6 ft 7 inç) yatan yatağa dönüşüyor ve dizüstü bilgisayar güç çıkışları ve eğlence tesisleri içermektedir. Lufthansa, tüm havaalanlarında özel Business Sınıfı check-in kontuarlarının yanı sıra, çoğu havaalanında veya diğer havaalanlarında sözleşme salonlarında, ayrıca Frankfurt'a vardıklarında Lufthansa Welcome Lounge'da özel Business Class salonları sunmaktadır. Orijinal Ticari Sınıf, 150 derecelik dayamalı açılı yatan flat koltuklara sahiptir. Tüm Boeing 747-8s'de Business Class, tamamen düz yatak koltukları ve daha geniş bir koltuk sırtlığı eğlence ekranı özellikleri. Yeni koltuklar yavaş yavaş Airbus A330, A340, A380 ve Boeing 747-400 filosunun geri kalanında toplanıyor.


Ekonomi sınıfı

Uzun mesafeli uçaklarda Lufthansa'nın uzun mesafeli Ekonomi Sınıfı sunulmaktadır. Hepsi 840 mm'lik bir koltuk aralığı bulunan Airbus A380'ler hariç, 790 mm'lik bir koltuk değnekli. Yolculara yemek ve ücretsiz içecek ikram edilir. Dahası, tüm filo, Economy Class'da Audio-Video-On-Demand (AVOD) ekranlar sunuyor.


Salonlar

Genel bakış ve erişim
Lufthansa, dört çeşit salon hizmetinde faaliyet göstermektedir: Birinci Sınıf, Senatör, İş ve Hoş Geldiniz Salonları. Her gidiş salonuna hem seyahat sınıfında, hem de Miles and More / Star Alliance statüsünde erişilebilir; Hoş Geldiniz Salonu, yalnızca Lufthansa Grubu'nun ve United Airlines'un prim yolcuları ile sınırlıdır.