Portekiz Uçak Bileti Satın Al

Portekiz Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Lisbon

TRANSLATOR

Dil

Portekizce

Para birimi

Euro

Telefon kodu

351

Başkent

Lisbon

En Ucuz Portekiz Uçak Biletleri


U2 easyJet 03 Nisan 2023
Madrid Lizbon 950 TL
Satın Al
FR Ryanair 27 Nisan 2023
Milano Lizbon 981 TL
Satın Al
UX Air Europa 03 Nisan 2023
Madrid Porto 996 TL
Satın Al
UX Air Europa 03 Nisan 2023
Madrid Lizbon 1.036 TL
Satın Al
FR Ryanair 26 Nisan 2023
Milano Lizbon 1.059 TL
Satın Al
FR Ryanair 03 Nisan 2023
Madrid Porto 1.074 TL
Satın Al
U2 easyJet 08 Mayıs 2023
Milano Lizbon 1.138 TL
Satın Al
FR Ryanair 15 Mayıs 2023
Milano Lizbon 1.338 TL
Satın Al
FR Ryanair 25 Nisan 2023
Milano Lizbon 1.369 TL
Satın Al
FR Ryanair 01 Mart 2023
Viyana Lizbon 1.438 TL
Satın Al
VY Vueling Airlines 22 Şubat 2023
Paris Lizbon 1.810 TL
Satın Al
TP TAP Portugal 06 Şubat 2023
Londra Lizbon 1.909 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Portekiz arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Portekiz uçak bileti fiyatı 949,65 TL kadardır.
Braga, Braganca, Chaves, Coimbra, Corvo Island, Covilha, Faro, Flores Island, Francisco Sa Carneiro, Graciosa Island, Horta, International, Joao Paulo Ii, Lajes, Lizbon, Madeira, Pico Island, Portimao, Porto Santo, Ribeira Grande, Santa Maria Island, Sao Jorge Island, Setubal, Sines, Vila Real, Viseu havalimanı Portekiz uçuşlarında kullanılır.
Portekiz Uçak Bileti

Portekiz Hakkında

Ortaçağ kaleleri, kaldırım taşlı köyleri, büyüleyici şehirleri ve altın plajları: Portekiz tecrübesi bunlardan birçok şeyi barındırabilir. Tarih, mükemmel yemekleri ve cennet gibi manzarası sadece bir başlangıç...

Geçmişin Hayaletleri

Keltler, Romalılar, Vizigotlar, Mağriplililer ve Hristiyanlar kendi vatanlarını İber yarımadası ülkesi için terk ettiler. Burada, Vila Nova de Foz Coa’da bulunan 20,000 yıllık kazıları inceleyebilir, gizemli Evora anıt taşlarının üzerinden gün batımını izleyebilir veya Tomar, Belem veya Batalha’da bulunan Unesco Dünya Mirası sit alanlarının ayrıntılı koridorlarında dolaşarak kaybolabilirsiniz. Gezi programınızı yukarıdaki gizemli ağaçlık yerler, sarp uçurum kaleleri ve inanılmaz şekilde korunmuş ilkel yerleşim merkezlerine gitmek için ayarlayabilirsiniz.

Sinematik Manzara

Şehirlerin dışında Portekiz’in güzelliği şaşırtıcı bir çeşitlilikle gün ortaya çıkmaktadır. Parque Nacional da Peneda-Gerês’in granit zirveleri arasında yürüyüş yapabilir veya eskiye özgü manzaraları ve çok azı keşfedilmiş Beiras’ın tarihi köylerini görebilirsiniz. 800 kilometrelik sahil şeridi içinize parıltı dolduracak daha fazla yeri sizlere sunuyor. Dünyadaki uçurumların sonundan çevreye göz atın, kumullarla kaplı plajlarda sörf yapın veya huzur içinde sakin mavi denize kıyı kum adalarında kısa bir şekerleme yapın. Iush Sado Estuary’de yunus balığı gösterisi izleyebilir, Rio Guadiana boyunca su kayağı yapabilir, unutulmaz yürüyüşler veya bisiklet turlarına katılabilirsiniz.

Portekiz’in Ritimleri

Festivaller Portekiz takviminde önemli yer tutmaktadır. Lisbon’daki Festa de Santo António veya Porto’daki Festa de São João gibi eğlencelerde gece boyunca istediğiniz kadar içki içebilir, dans edebilir ve ziyafet çekebilirsiniz. İç bölgelerde eğlence fuarları ve sahil boyunca rock müzik festivalleri düzenlenmektedir. Alfama’da yılın her anında kederli fado müziklerini duymaya, Bairro Alto’da dans partilerine katılma veya Porto’da, Coimbra’da ve Lagos’ta barlarda eğlenebilirsiniz.

Portekiz Sofrası

Taze pişmiş ekmek, zeytin, peynir, kırmızı şarap veya crisp vinho verde (taze şarap), kömürde ızgaralanmış balık, cataplana (deniz ürünleri yahnisi), füme et... Portekizliler yemek pişirme sanatında mükemmelleşmişler ve gayet sade ve lezzetli yemekler yapıyorlar. Bir masaya oturmak Portekiz’in cömert sahil şeridi ve bereketli kırsal kesiminin zenginliğini tecrübe edinmek istediğiniz anlamına gelmektedir. Tabii ki, oturmak zorunda değilsiniz, 1837’den beri Belem’de bulunan pastaneden piping-hot pastel de nata’nızı (muhallebili turta) alabilir veya Douro vadisinin kadifemsi limanlarındaki manzaralı üzüm bağlarını yudumlayarak dolaşabilirsiniz. Ürünlerle dolu marketlerde alışveriş yapabilir veya ülkenin en iyi yemek restoranlarında masa ayırabilirsiniz.

Neden Portekiz’i Seviyorum

Regis St Louis, Yazar

Manzarasına, köy hayatının ritmine ve Portekiz’in muhteşem (ve küçümsenmiş) yemek ve şarabına hayran kaldım. Costa Vicentina boyunca, Serra da Estrela’da ( hala daha gün batımında çobanlara rastladığım yer) resimsel yürüyüşler yaparak, Alentejo’nun en az gezilen yerlerinde dolaşarak, gizli plajları keşfetmeyi çok seviyorum. Burası Portekiz’in geleneksel ruhunu keşfedebilmek için sihirli bir yer. Fakat bu ülkeyi özel yapan şey de Portekiz’in kendisi. Bazen asık suratlı olsalar da (bu onların dış görünüşü) Portekizliler dünyadaki en nazik ve en sıcakkanlı insanlardandır.

Portekiz Yönüne Uçan Havayolları