Lizbon Uçak Bileti Al

Lizbon Uçak Bileti Fiyatları

Lizbon Hakkında

Lizbon Uçak Bileti

Ziyaret Etmek için En İyi Zaman

Lizbon Avrupa’nın en güneşli başkentlerinden biridir. En güzel aylar yemek ve müzik festivallerinin neredeyse her hafta olduğu, şehrin güneş ile ışıldayan kumsallarının kartpostal görüntüsünde olduğu veLisboêtas ‹ların bar ve restoranlara akın ettiği Mayıs ve Ağustos arasındaki aylardır. Lizbon yıl içinde oldukça kalabalık olsa da otel fiyatları Kasımdan Şubata kadar oldukça fazla düşmektedir ve hava ılık olarak kalmaya devam ederken bütçesinbi düşünen ziyaretçiler için ideal bir zaman olarak kalmaktadır.

Ulaşım

Lizbon bir Avrupa başkenti olarak oldukça düzenlidir ve özellikle Alfama ve Bairro Alto gibi sinematik mahallelerde yürümek için yapılmış bir şehirdir. Lisbon’un toplu taşıması Carris (biletler/günlük geçişler $2/$6,68) tarafından işletilmektedir ve buna otobüsler ve Lisbon’nun tarihi tramvayları, finikülerleri ve asansörleri dahildir. Metropolitano de lisboa (biletler $1,56’den başlıyor) şehrin metro sistemini işletmektedir. Taksi ve Über olduça yaygındır - ne de olsa şehirde bir çok tepe var.

Hava Durumu

Ocak ortalama 11 ºC ile en soğuk aydır. Temmuz ortalama 24 ºC ile en sıcak aydır.

Gitmeden Bilmeniz Gerekenler

Caşçada potuguesa olarak adlandırılan Lisbon’un ünlü artistik taş kaldırımları göze güzel görünsede kaygan oldukları için oldukça tehlikeli olabilirler - ayakkabılarınızın yeri iyi kavradığından emin olun ve topuklu ayakkabılarınızı Paris ve Milan’a saklayın. Ve her zaman elinizde nakit para bulunsun - şehrin barlarının, restoranlarının ve dükkanlarının çoğu sadece Multibanco olarak bilinen Portekiz plastiği kabul etmektedir.


Dil

Portekizce


Elektrik

F Tipi (iki girişli priz)


Para Birimi

Euro (€)

Lizbon Havalimanları

Lizbon Havalimanı

Lizbon Humberto Delgado Havalimanı (IATA: LIS), Portekiz’in başkenti Lizbon’da yerleşen uluslararası havalimanıdır.

Havalimanı Portekiz’e açılan ana uluslararası kapı ve Avrupa’nın önemli havacılık merkezidir. Yolcu sayısına göre Avrupa’nın en büyük 22. havalimanıdır. Havalimanı 2015’te 20 milyon yolcu ağırlarken, 2014’de de 94,300 ton kargo taşınmasına aracılık etmişti. World Travel Awards tarafından sekiz yıl üst üste Avrupa’nın Lider Havalimanı unvanını almıştı.

TAP Portugal ve alt kuruluşu TAP Express’in ana merkezi olan havalimanı ayrıca easyJet, Ryanair ve Azores Airlines için odak şehir ve tarifeli hava yolları euroAtlantic Airways, Hi Fly ve White Airways için de üs görevini görüyor. Havalimanı, Şubat 2013’ten bu yana Fransız Vinci Airports grubunu temsilen Aeroportos de Portugal (ANA) tarafından işletiliyor.


Kara Ulaşımı


Metro

Lizbon havalimanı, Terminal 1’in güney kısmındaki gelişler alanında yer altı Metro de Lisboa istasyonuna sahip. Metronun kırmızı hattı saat 06.30 ile 01.00 arası şehir merkezi ve diğer üç metro hattını havalimanına 6 ile 9 dakikada bağlıyor. Metro ile şehir merkezine ulaşmak 16 dakika, Gare do Oriente tren ve otobüs istasyonuna ulaşmak ise 5 dakika sürüyor.


Otobüs

Carris şehri otobüsleri Terminal 1 gelişler katının önünde duruyor ve otobüs güzergahı 783 ile Marquis of Pombal Meydanı ve Amoreiras’a ulaşım sağlıyor. Gece hattı 208 (00:30-05:35) Baixa merkez, Cais do Sodré tren istasyonu ve Gare do Oriente tren istasyonuna gider. İki Aerobus hattı ise havalimanını şehir merkezi ve Cascais tren hattı ile bağlamak için hazırlanmış. Aerobus 1, hafta içi 07:00 ve 23:20 arasında Cais do Sodré’ye her 20 dakikada bir hareket eder. Hafta sonu ve bayramlarda ise 7:00 ve 22:50 arası her 25 dakikada. Aerobus 2 ise finans merkezine 07:30 ve 23:00 arası ulaşım sağlar. Terminal 1’in 100 metre doğusundaki Av. de Berlim otobüs durağından ise üç Carris otobüsü şehrin farklı noktalarına yolcu taşır ve hat numaraları şöyle: 705, 722 ve 744.


Bisiklet

İki bisiklet yolu Terminal 1’in 300 metre güneyindeki kavşağa bağlanıyor ve bu yollar da şehrin 70 km’lik bisiklet ağ altyapısına. Yolun biri batıya doğru Av. do Brasil boyunca Universidade de Lisboa ana kampüsüne, Alvalade, Campo Grande ve Entrecampos merkez semtlerinden geçerek de diğer yol ile birleşerek Telheiras, Colegio Militar, Benfica ve Monsanto Forest Park’a çıkıyor. Diğer bisiklet yolu kavşaktan doğuya doğru Olivais, Gare do Oriente tren istasyonu ve Parque das Nações Expo 98’e doğru gidiyor ve Lizbon limanı, Santa Apolónia tren istasyonu, seyahat gemisi ve feribot terminali, tarihi merkez ve kuzeyde Caminho ile nehir kenarı boyunca Tejo hac yolumdan Fátima ve Santiago de Compostela’ya çıkıyor.

En Uygun Lizbon Uçak Biletleri

Lizbon Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Ryanair Viyana - Lizbon 1.438,06 TL
Türk Hava Yolları Sofya - Lizbon 3.153,03 TL
Swiss Antalya - Lizbon 3.670,97 TL
Lufthansa İzmir - Lizbon 4.470,5 TL
Aegean Airlines İstanbul - Lizbon 4.819,82 TL
Lufthansa Ankara - Lizbon 5.375,58 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Lizbon 7.241,35 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Lizbon 11.151,51 TL
Emirates İstanbul - Lizbon 16.759,46 TL

Lizbon Yönüne Uçan Havayolları

Lizbon Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  13°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  14°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  12°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  10°C

Haritada Lizbon

Lizbon Yönüne Uçuşlar