easyJet Uçak Bileti

easyJet Hakkında

easyJet

EasyJet

EasyJet, Londra Luton Havaalanı'ndaki İngiliz düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. 32 ülkede 820'den fazla hat üzerinde yerli ve uluslararası tarifeli hizmet faaliyet göstermektedir. EasyJet plc Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir ve FTSE 100 Endeksinin bir unsurudur. EasyGroup Holdings Ltd (EasyJet kurucusu SirStelios Haji-Ioannou'nun ve ailesinin yatırım aracı)% 34,62 hisseye sahip en büyük hissedar (Temmuz 2014 itibarıyla). Avrupa genelinde, ancak çoğunlukla İngiltere'de yaklaşık 11.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.


Varış Yerler

EasyJet'in büyüklüğüne göre en büyük beş üssü Londra-Gatwick, Milano-Malpensa, Londra-Luton, Bristol ve Londra-Stansted. Toulouse havalimanı şu anda havayolu şirketinin iki uçaklı en küçük merkezidir.

EasyJet, yolcuların büyük bir havalimanında transit olarak uçak değiştirmesi gereken daha geleneksel havayolu merkezi ve konuşma modeli yerine, noktadan noktaya modelde uçuyor.

EasyJet'in 19 Avrupa üssü var. EasyJet, İngiliz havayolu olmakla birlikte önemli bir varlığı olmasına rağmen, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve diğer birçok Avrupa ülkesinde önemli bir yere sahiptir. Birleşik Krallık, havayolu şirketinin en büyük üssünü ve dokuz başkanın yanı sıra toplam altı altı havaalanı olmayan en büyük pazardır. Büyüklüğüne göre en büyük üç üssü Londra'nın Gatwick ve Luton havaalanları, ardından Bristol'dır. Stansted, bir zamanlar en büyük ikinci tabandı ama son yıllarda uçuşlar, Stansted ile aynı toplama alanındaki Gatwick'e ve en yeni İngiliz üssüne, Southend'e taşınırken önemli derecede azalma gördü.


Hizmetler

Kabin ve yerleşik hizmetleri
EasyJet'in uçak kabinleri, tek bir sınıftan, yüksek yoğunluklu biçimde düzenlenir.

Airbus A319 ve A320 uçaklarından oluşan havayolunun ana filosu, yerleşime bağlı olarak sırasıyla 156 ve 180 yolcuyu taşıyor. Tipik bir Airbus A319, tek sınıf konfigürasyonda yaklaşık 140 yolcu taşıyor, ancak EasyJet daha kısa uçuşlarda yemek yemediğinden, havayolu daha küçük tekneler tercih etti ve uçakların arkasındaki kullanılmayan alana bir tuvalet taktı. Daha küçük karyolalarla kazanılan alan 156 sandalyenin kurulmasına izin verildi. Bu oturma düzeneğinden dolayı, EasyJet Airbus A319 uçakları, emniyet gereksinimlerini karşılamak için çoğu Airbus A319 uçağında bulunan standart bir çift konfigürasyon yerine iki çift kanat çıkışı vardır.

EasyJet, uçuşlarında ücretsiz yemek veya içecek sunmaz. Yolcular, gemideki ürünleri "EasyJet Bistro" satın alınarak satın alabilirler. Ürünler arasında sandviçler, tost sandviçleri, çikolata, atıştırmalıklar, sıcak içecekler, alkolsüz içecekler ve alkollü içecekler bulunur. Dahili satışlar, havayolunun yardımcı gelirinin önemli bir parçasıdır.
EasyJet ayrıca kokular, kozmetik ürünleri, gadget'lar ve EasyJet markalı ürünler gibi gemilere havaalanı transfer hizmetleri veya tren biletleri gibi hediyeler satıyor. "The Traveller" adlı EasyJet dergisi aylık olarak basılır ve diğer havayolu dergileri serbest dolaşıma çıkar.