Bilet.com Uçak Bileti Online Check-in

Online check-in nedir?

Online check-in, uçuş biletlerini satın alan yolcularımızın uçağa giriş yapabilmeleri için gerekli olan check-in işlemlerini internet üzerinden bulundukları yerden yapabilmelerine olanak sağlayan bir hizmettir. Online check-in'i kimler kullanabilir? Biletlerini satın tüm yolcularımız, online check-in hizmetine açık olan tüm uçuşlarda bu hizmeti kullanabilirler.

Online check-in ne zaman yapılır?

Online check-in süresi havayolu şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Genellikle uçuşa 24 saat kala başlayan online check-in süresi, uçuşa 90 dakika kalaya kadar sürer.

Online check-in nasıl yapılır?

Online check-in işlemi için yolcularımız satın aldıkları biletlerde yazan rezervasyon numarası (PNR), ad ve soyadlarıyla birlikte online check-in tıklamaları gerekmektedir. Butona tıkladıktan sonra yolcularımız uçuşlarını gerçekleştirecek oldukları havayolu şirketinin sayfasına yönlendirilecektir. Yolcularımız buradan online check-in işlemlerini tamamlayabilir, uçağın oturma planından koltuk seçimlerini de yapabilirler. Ancak unutulmamalıdır ki bazı havayol şirketleri koltuk seçimi için ekstra ücret istemektedir.