Ryanair Uçak Bileti

En Popüler Ryanair Uçak Biletleri

FR Ryanair 20 Ekim 2023
Dalaman Bratislava 4.019 TL
Satın Al
FR Ryanair 07 Ekim 2023
Atina Roma 4.735 TL
Satın Al
FR Ryanair 12 Haziran 2024
Bari Roma 1.071 TL
Satın Al
FR Ryanair 20 Kasım 2023
Barselona Prag 2.605 TL
Satın Al
FR Ryanair 13 Kasım 2023
Berlin Milano 1.249 TL
Satın Al
FR Ryanair 15 Ekim 2023
Bolonya Sofya 1.367 TL
Satın Al
FR Ryanair 12 Ekim 2023
Bratislava Dalaman 1.894 TL
Satın Al
FR Ryanair 09 Ekim 2023
Brüksel Milano 968 TL
Satın Al
FR Ryanair 03 Ekim 2023
Bükreş Paphos 3.316 TL
Satın Al
FR Ryanair 03 Ekim 2023
Dublin Άμστερνταμ 5.219 TL
Satın Al
FR Ryanair 04 Ekim 2023
Eindhoven Porto 12.825 TL
Satın Al
FR Ryanair 25 Ekim 2023
Frankfurt Fes 2.126 TL
Satın Al
FR Ryanair 10 Ekim 2023
Καρλσρούη/Μπάντεν Μπάντεν Londra 936 TL
Satın Al

Hızlı Erişim

Ryanair Hakkında

Ryanair bilet

Dünyanın en ünlü düşük bütçeli havayollarından Ryanair, 1984 yılında Dublin’de kurulmuştur. Merkezleri Dublin Havaalanı ve London Stansted Havaalanı’dır. Avrupa’nın en büyük düşük bütçeli havayolu firmasında 309 uçak bulunur. Filosundaki uçak modelleri arasında 1 tane Boeing 737-700, ve 308 tane Boeing 737-800 yer almaktadır. Sürdürebilirliğe önem veren Ryanair, düşük karbondioksit emisyonuna sahip uçak siparişi vermektedir.

Ryanair Rota ve Seferler

Ryanair, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da 40 ülkeye uçuşlar düzenlemektedir. Firmanın Türkiye uçuşları arasında Milas Bodrum Havaalanı ve Dalaman Havaalanı bulunmaktadır. Ryanair iç hat uçuş rotaları Waterford Havaalanı, Shannon Havaalanı, İrlanda Batı Havaalanı Vuruşu, Kerry Havaalanı, Galway Havaalanı, Dublin Havaalanı ve Cork Havaalanı’dır.
Ryanair dış hat uçuşları şu ülkeye gerçekleşir: Ermenistan, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İsrail, İtalya, Ürdün, Letonya, Lübnan, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Karadağ, Fas, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna ve İngiltere.


Check-in İşlemleri

Flexi Plus bileti yolcuları uçuşlarından 60 gün öncesinden itibaren online check in yaparak koltuk seçimi gerçekleştirebilir. Koltuk seçmeyen yolcular uçuşlarından 48 saat önce online check in yapabilir ve kendilerine atanan ücretsiz koltuklarda seyahat edebilir.


Bagaj Hakkı Kuralları

El bagajları ücretsiz olarak taşınır ve boyutları en fazla 40x20x25 cm olabilir. Kabin içi bagajlar ise 55x40x20 cm’den büyük olamaz ve 10 kg’dan az olmalıdır. Check in bagajları 81cm x 119cm x 119cm boyutlarında 10 ya da 200 kilo olabilir. 1 parça 32 kg’dan fazla olamaz. Her yolcu en fazla 20şer kiloluk 3 check in bagajı taşıyabilir. Ekstra bagaj ücreti havalimanlarında 40 euro online satın alımlarda 25 eurodur. Bebek ve çocuk eşyaları, arabaları ya da pusetleri için havalimanı ücreti 20 euro, online check in ücreti ise 15 Euro’dur.

Ryanair İkramlıkları

Uçuş sırasında Ryanair çok çeşitli atıştırmalık ve içecek alternatifleri sunar. Menülerde tüm uçuşlar için sandviçler, sıcak ve soğuk içecekler ile bira, şarap ve alkollü içecek yer alır. Atıştırmalıklar arasında Su, Pepsi, Çay, Kahve, Kitkat ve Pringles bulunmaktadır. Yolcular, kendi yiyecek ve içeceklerini getirebilir. Fındık alerjisi olanlar kabin ekibini bilgilendirmelidirler. Uçuştan 48 saat öncesinde vejetaryen, çocuk ya da özel diyet yemekleri siparişleri verilebilir. Check-in sırasında ön sipariş yemekler seçeneği görünmüyorsa bunun nedeni uçuş kalkış saatinize 48 saatten az olması veya yemeklerin uçuşta satılması olabilir.


Koltuk Seçimi

Uçuştan önceki 48 saat haricinde yolcular koltuk seçimi yapma hakkına sahiptirler. Yetişkinler için koltuk seçimi 4 Euro’dan başlar. İlave bacak mesafesi koltukları 7 Euro, ön koltuklar 7 Euro ve standart koltuklar 3 eurodur. Müşteri maliyetlerini en aza indirmek için Ryanair, koltuk satın alan bir yetişkin başına en fazla dört çocuğa ücretsiz tahsis edilmiş koltuk sağlar. Özel misafirler, yardım gereksinimleri için Ryanair personellerini konu ile ilgili bilgilendirmelidir.

Ryanair Özel Programları

  • myRyanair
myRyanair, sık sık Ryanair ile uçan yolcuların sahip olduğu ayrıcalık programıdır. Bu sayede yolcular her uçuşları için puan kazanırlar. Kazanılan puanlar ücretsiz ya da indirimli bir şekilde uçak bileti almayı sağlar. Ayrıca biriktirilen puanlar ile uçak içi hizmetlerden yararlanılabilir.


İletişim

Ryanair Hava Yolları Telefon Numarası: +353 1 945 1212
E-mail adresi:  contactform.ryanair.com
Web sitesi: www.ryanair.com
Adres: Ryanair Customer Service Department, PO Box 11451, Swords, Co Dublin, Irlanda
 

Ryanair Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Ryanair uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Ryanair uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Ryanair uçak biletiyle başlıca Dublin, Dalaman, Bratislava, Bodrum yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Ryanair havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Slovakya, İrlanda, Türkiye, Türkiye, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Ryanair havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Ryanair müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Ryanair uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Ryanair uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Ryanair Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok