Avusturya Uçak Bileti Satın Al

Avusturya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Vienna

TRANSLATOR

Dil

Almanca

Para birimi

Euro

Telefon kodu

43

Başkent

Vienna

En Ucuz Avusturya Uçak Biletleri


FR Ryanair 10 Şubat 2023
Sofya Viyana 786 TL
Satın Al
FR Ryanair 01 Nisan 2023
Kopenhag Viyana 1.030 TL
Satın Al
W6 Wizz Air Hungary 29 Mart 2023
Yerevan Viyana 1.037 TL
Satın Al
FR Ryanair 29 Nisan 2023
Sofya Viyana 1.061 TL
Satın Al
PC Pegasus 01 Nisan 2023
İstanbul Viyana 1.107 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Mayıs 2023
İstanbul Viyana 1.107 TL
Satın Al
FR Ryanair 27 Nisan 2023
Sofya Viyana 1.199 TL
Satın Al
FR Ryanair 22 Nisan 2023
Sofya Viyana 1.216 TL
Satın Al
PC Pegasus 10 Mart 2023
İstanbul Viyana 1.230 TL
Satın Al
PC Pegasus 06 Şubat 2023
İstanbul Viyana 1.232 TL
Satın Al
FR Ryanair 25 Nisan 2023
Sofya Viyana 1.268 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 27 Şubat 2023
İstanbul Viyana 1.332 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Avusturya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Avusturya uçak bileti fiyatı 786 TL kadardır.
Blue Danube, Danubepier Hov, Graz, Hohenems Dornbirn, Innsbruck, Klagenfurt, Lauterach, Saint Anton, Sightseeing Flight, Vienna Intl, Wolfgang A Mozart havalimanı Avusturya uçuşlarında kullanılır.
Avusturya Uçak Bileti

Avusturya Hakkında

Hiçbir ülke Avusturya gibi bu kadar rahat şehir ve taşra arasında vals yapamaz. Bir gün Alplerin zirvesine ulaşıyorsunuz, başka bir gün kraliyet Viyanası’nda dolaşıyorsunuz.

Yüksek Kültür İşareti

Yüzyıllardır, Habsburglar diğerlerinin pul topladığı gibi saray ve kale toplayarak güzel sanatlar ve müziği muazzam zenginliğe yönlendirmiştir. İspanyol binicilik okulundanki Lipizzaner aygırlarının sıçrayıp oynamasını izleyebilir veya Kunsthistorisches Müzesindeki başyapıt Rubens’in gözlerine bakabilir veya MuseumsQuartier’de Klimt ve Shiele’i inceleyebilirsiniz. Bugün hala Habsburgların kültürel yansımalarını hissedilmektedir. Mozart, Strauss, Mahler, Haydn ve Schubert gibi klasik yıldızların çalışmaları oldukça gösterişli konser salonlarında ve Salzburg ve Bregenzer Festivalleri gibi müzik festivallerinde yankılanmakta, göl ve dağ yamaçlarında kurulan açık hava sahnelerinde gösterilmektedir.

Yerinde Yemek

Avusturya mutfağında çizme boyunda şnitzeller ve bowling toplarından daha ağır hamur tatlılarından daha fazlası var. Ülke yerel lezzet kaynaklarına karşı sadık kalarak yemek ile ilgili ilerleme kaydetti. Vejeteryan, organik, fastfood’da karşı yavaş yemek, slowfood: bunlar moda sözcüklerden fazlası. Pazarda olsanızda olmasanızda, eski çeşit bir meze veya güzel bir brunch mekanı veya Michelin yıldızlı bir restorant yemek yiyebilirsiniz.İlkbaharda kuşkonmaz, yazın kayısı, sonbaharda mantar, oyun ve yeni şarap... Avusturya yemeklerini, mevsiminde ve yerinde seviyor.

Derin Nehirler Yüksek Dağlar

Seyehat gerçekten Avusturya’daki bir nokta. Sizinki belki de geçmenin mümkün olmadığı dikey dağ yamaçlarını, Alpleri yaran tren rayları ile eski buzullar ve benekli çiçeklerle süslü çayırlardan geçerek derin oyuklu dolambaçlı vadilere ulaşan bir yolculuk olacak. Bununla birlikte, böyle şiirsel manzaralar ülkenin bu cezbedici bilinmeyen köşelerine ulaşmak için sizi bisiklete atlamaya veya yürüyüş ayakkabılarınızı bağlamaya yöneltecektir. Yaz mevsimi akarsu raftingcilerini ve kanyon severleri değerli taş gibi parıldayan buzul derelerine çağırırken kış mevsimi ise yamaçlar kayakçıların sesleriyle uğuldar. 

Neden Avusturya’yı Seviyorum

Kerry Christiani, Yazar

Avusturya haritada küçük görünüyor, fakat ülkenin çoğu dik yamaçlardan oluşuyor. Dolayısıyla her zaman saç tokası gibi eğilmiş bükülmüş başka bir patika, bilinmeyen bir köy veya büyüleyici bir Alp dağları manzarası bulabilirsiniz. Yürüyüş yapan biri olarak, Tyrol veya Salzburgerland’daki bir patikada 2000 metrelik uçurumda durup kırçiçeklerinin ilkbaharda fışkırırcasına açmasını veya son güneş ışığının dağların zirvesinde sürünmesini izlediğim kadar hayatımda mutlu olmamıştım.  Alpenglühen, onlar böyle diyorlar (Gün batımındaki kızıl ışık). Sonra Viyana’nın muhteşem kahve evleri ve olağanüstü sanatı, asma yaprağı dantelli Wachau romantizmi, Salzkammergut’un kristal gibi berrak gölleri ve Carinthia’nın ortaçağ köyleri... Heryerde bulunan sarayları, manastırları ve keklerinden bahsetmiyorum bile! Sevmeyecek neyi var ki?

Barok ve Ötesi

Avusturya düğün pastasına benzer kiliselerinin görüntüsüyle, Hapsburg karargahına benzeyen görkemli Schloss Schönbrunn sarayıyle ve Stephansdom gibi Gotik kibirli katedraliyle, her yerinden taşan ayrıntılarıyla insanı efsunlayabilir. Fakat ülke gösteriş ve saraylarının toplamından daha fazlasına sahiptir. Mimari havanın yeni bir nefesi ve yeni keşfedilmiş olmanın verdiği havalı his şehirleri “tarihi” ve “çağdaş” ın mutlu evlilikleriyle yaşatıyor. Kraliyet dönemine sadık kalınarak restore edilen MuseumsQuartier Viyana’da, renk değiştirme devi Rubik Küpü olan Ars Electronica Liz’de bulunmaktadır. Ayrıca, Kunsthaus Graz’da bilim kurgu yapımları altyapısı bulunmaktadır. Tamamen yeni bir ışık altında Avusturya’yı görmek için hazırlanamaya başlayın.

Avusturya Yönüne Uçan Havayolları