Brussels Airlines Brussels Airlines Uçak Bileti

Genel Merkezi

Machelen

Kuruluş Tarihi

2006

Uçtuğu Nokta Sayısı

78

Uçtuğu Ülke Sayısı

39

Toplam Uçak Sayısı

41

Satış Durumu

Pasif

En Popüler Brussels Airlines Uçak Biletleri

SN Brussels Airlines 02 Eylül 2024
Antalya Berlin 5.580 TL
Satın Al
SN Brussels Airlines 11 Aralık 2024
Berlin Gaziantep 48.184 TL
Satın Al
SN Brussels Airlines 24 Eylül 2024
Varşova Antalya 6.043 TL
Satın Al

Brussels Airlines Hakkında

Brussels Airlines bilet

Belçika’nın ulusal havayolu şirketi olan Brussels Airlines, 2006 yılında kurulmuştur. Star Alliance üyesi olan havayolu şirketi, 39 farklı ülkeye uçuşlar düzenliyor. Brussels Airlines uçak bileti ile 78 farklı noktaya ekonomik ya da business sınıfı yolculuklar yapabiliyorsunuz. Belçika bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olduğu için Machelen Belçika merkezli olarak hizmetlerini yurtiçi ve uluslararası olarak sunuyor.

Brussels Airlines firması, 7 Kasım 2006 tarihinde, Diegem, Machelen Belçika adresinde kurulmuştur. Filosunda 48 adet uçak bulunduruyor ve 6 kıtada, 39 ülke ve 78 farklı uçuş noktasına düzenli seferler yapıyor. 2009 Aralık ayından bu yana Star Alliance üyesi olarak güvenilir ve kaliteli hizmetlerini sunuyor. 2009 yılında Almanya Lufthansa Havayolları şirketi, Brussels Airlines havayolu şirketinin %45 hisselerini satın alarak ortak olmuştur.


Brussels Airlines Rota Ve Seferleri

Brussels Airlines havayolu, dünyanın her yerine uçuşlar yapmaya çalışıyor. Rota seçenekleri arasında, Afrika, Asya, Amerika ve kıta Avrupa’sının birçok yeri bulunuyor. Destinasyonları, New York, Osla, Stockholm, Tel Aviv, Erivan, Dakar, Luanda, Berlin vb gibi 78 farklı noktadan oluşuyor. Çok sayıda noktaya transit uçuşlar da yapıyor.


Check-in İşlemleri

Brussels Airlines uçak bileti satın alanlar, uçuş öncesinde check-in işlemlerini online ya da havalimanında kontuarlar üzerinden yapılır. Online check-in işlemlerini yapmak isteyenler, Brussels airlines web sitesine erişim yaparak işlemlerini yapabiliyor. Akıllı cep telefonlarından da işlemler kolaylıkla yapılabiliyor. 39 ülkeye yapılan uçuşlarda, online check-in işlemleri, uçuş öncesi son 48 saat içerisinde ve son bir saat kalana kadar yapılabiliyor. Havalimanlarında yapılacak check-in işlemleri kioskslar ya da kontuarlar üzerinden yapılabiliyor. Firmanın yapmış olduğu bildirimlerle misafirler, tüm işlemlerle ilgili yönlendirme yapılıyor ve güvenli işlemler yapmaları sağlanıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Brussels Airlines uçak bileti ekonomik ya da business sınıf olarak alınabiliyor. Bagaj hakkı seçeneklerini de kabin bagajı ve kargo bagajı olarak iki farklı seçenekle sunuyor. Kabin bagajı hakkını için ekonomik sınıfı biletlere 1 adet ve 12 kg’a kadar, business sınıfı biletler için 2 adet ve 16 kg’a kadar hak veriliyor. Ücretsiz kargo bagaj hakkı yolcu başına 32 kg’dır. 32 kg fazlası bagajlar için ek ücret tarifesi uygulanıyor. Ek ücret tarifeleri, uçuş yapılacak olan noktaya göre değişkenlik gösterebiliyor. Bagaj hakkı kuralları belirlenirken, bagajların ebat ölçü ve ağırlık sınırları belirleniyor.


Brussels Airlines İkramlıklar

Brussels Airlines havayolu şirketi, tüm misafirlerinin yolculuk sırasında rahat etmesini sağlıyor. Uçuşlarda, çeşitli ikramlıklar sunuyor. İkramlıklar uçuş süresine ve tarifeye göre değişiklik gösterebiliyor.
Ekonomi sınıfı uçuşlar için iki saate kadar olan uçuşlarda, salata, sandviç türü yiyecekler satın alınabiliyor. Uzun süreli yolculuklar için sıcak yemek seçenekleri de sunuluyor. Business sınıfı yolcular ücretsiz yemek seçeneklerinden faydalanabiliyor.


Koltuk Seçimi

Brussels Airlines havayolu uçuşlarında koltuk seçimleri, uçuş saatine son bir saat kalana kadar yapılabiliyor. Bilet check-in işlemlerini yaparken koltuk seçimlerinizi diz mesafesine göre ya da standart seçeneklere göre yapabilirsiniz. Geniş bacak boşluğuna sahip olan koltuk seçenekleri acil çıkış bölümlerinde bulunuyor ve yolcular koltuk seçimlerini buralardan yapabiliyor. Diz mesafesi fazla olan koltuklar, ücretli olarak seçilebiliyor.

Brussels Airlines Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Brussels Airlines uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Brussels Airlines uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Brussels Airlines uçak biletiyle başlıca Oslo, Monastir, Zurich, Zurich, Izmir yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Brussels Airlines havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Türkiye, İspanya, İngiltere, Türkiye, Türkiye olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Brussels Airlines havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Brussels Airlines müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Brussels Airlines uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Brussels Airlines uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Brussels Airlines Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok