Mısır Uçak Bileti Satın Al

Mısır Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Africa/Cairo

TRANSLATOR

Dil

Arapça

Para birimi

Egyptian Pound

Telefon kodu

20

Başkent

Cairo

En Ucuz Mısır Uçak Biletleri


MS Egyptair 07 Şubat 2023
Sharm El Sheikh Kahire 811 TL
Satın Al
FT Siem Reap Airways Intl 07 Şubat 2023
Sharm El Sheikh Kahire 1.084 TL
Satın Al
MS Egyptair 07 Nisan 2023
Kahire Sharm El Sheikh 1.085 TL
Satın Al
NP Nile Air 02 Şubat 2023
Kahire Luxor 1.147 TL
Satın Al
MS Egyptair 16 Şubat 2023
Sharm El Sheikh Kahire 1.197 TL
Satın Al
MS Egyptair 04 Şubat 2023
Kahire Hurghada 1.249 TL
Satın Al
MS Egyptair 01 Şubat 2023
Kahire Luxor 1.249 TL
Satın Al
MS Egyptair 02 Şubat 2023
Kahire Luxor 1.249 TL
Satın Al
PC Pegasus 28 Şubat 2023
İstanbul Hurghada 1.424 TL
Satın Al
PC Pegasus 25 Mart 2023
İstanbul Sharm El Sheikh 1.701 TL
Satın Al
PC Pegasus 01 Şubat 2023
İstanbul Hurghada 1.703 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Mayıs 2023
İzmir Hurghada 1.713 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Mısır arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Mısır uçak bileti fiyatı 811,2 TL kadardır.
Abu Rudeis, Abu Simbel, Al Alamain Intl, Asyut, Borg El Arab, Cairo Intl, Dakhla Oasis, Daraw, El Minya, El Nouzha, El Tor, International, Kharga, Mersa Matruh, Mubarak Intl, North, Port Said, Sharm El Sheikh Intl, Sidi Barrani, Taba International, Wadi Al Jandali havalimanı Mısır uçuşlarında kullanılır.
Mısır Uçak Bileti

Mısır Hakkında

Politik, mali ve sosyal karışıklığa rağmen, Mısırlılar gururlu ve cüretkar duruyor ve topraklarına gelen ziyaretçilerine hiç olmadığı kadar misafirperverdir.

İnsan İnceliği

Eskilerin dediğine göre Mısır’ın Nil’in hediyesi olması doğrudur: Nehir olmasaydı verimli toprak, yemek ve elektrik olmazdı. Ve insanların yaşamları gitgide artarak sudan fiziksek olarak koparılsa da, Nil hala eşsiz bir şekilde güçlü rolünü kullanıyor. Ziyaretçilerin şansına, Nil gezintisinin hala seyahat etmek için popüler bir yol olarak kalmasının bir sebebi olan en görkemli tarihi anıtları görmek için de Nil mükemmel bir yerdir.

Neden Mısır’ı Seviyorum?

Anthony Sattin, Yazar

Şimdiki zaman üzerinden şanlı geçmişin uzun gölgeleri savurmasının yolu bu mu? Gür Nil Vadisi’nin bir ayak adımından diğerine çölün haşinliğine boyun eğmesinin yolu bu mu? Az önce kahkahaya boğulan, bana kafede bir hikaye anlatan kişinin gözündeki ışık mı? İşte 3 sebep: ışık yoğunluğu, hayat aşkı, aile hissi bir çoğunun üçü.

Piramitler Ve Daha Fazlası

Kumla kaplanmış lahitler, sade piramitler ve yükselen Firavunlara ait tapınaklar ile Mısır hepimizin içindeki gezgini ortaya çıkarıyor. Luxor’da Tutankhamun’un lahitinin ortaya çıkarıldığı Krallar Vadisi’ni ziyaret edin ve Kahire’de Mısır Müzesi’ndeki göz alıcı keşifleri görün. Dendara, Edfu ya da deniz kenarındaki tapınaklardan birini ziyaret etmek için Nil teknesine atlayın, Abu Simbel’de 2. Ramses’in şaheserini görmek için Nasser Gölü’nü geçin ya da Romen ticaret karakollarının kalıntılarını bulmak için çölde yolculuk yapın. Hiçbir zaman bilemezsiniz – daha önceki keşiflerin bulunduğu gibi eşeğiniz rastgele bir keşif bulabilir.

İki Din

Mısır bir kez Galip Şehir, Kahire – Al-Qahira’dan bir imparatorluk yönetmişti. Başkent, Ortaçağ İslamiyeti’nin en iyi mimarilerinden bazıları olan yükselen minareler ve ortaçağ okul ve camileri ile doludur. Aynı zamanda, Mısır’ın yerli Hristiyanları, Kıptiler birçok yönden kilisenin dinsel iletişim dili ve geleneksel takvimi gibi firavunların zamanına bağlanan geleneklerini sürdürmüşlerdir.

Kumsallar ve Ötesi

Mum ışığında bir kulübeden başka hiçbir şey olmayan boş bir kumsal ve kıyıdan uzak olan bereketli mercan kayalığı: onlar Mısır’da sizleri bekliyor. Dünyanın en harika dalışlarından birine birden fazla gün boyunca gezinti yaparak keşif ya da bir öğleden sonra mercan duvarları boyunca şnorkelle dalma ile ödüllendiren Kızıl Deniz’in su yüzeyinde yalçın bir çöl güzelliği ve altında saykodelik bir titrekliği vardır. Mısır’ın engin çöllerinde oldukça fazla boşluk ve güzellik bulunur. Beyaz Çöl’ün güzel şekilleri arasında güneşin doğuşunu ya da Siwa Oasis’in sıcak baharının konforundan yanardöner ufuğu izleyin, Mısır’ın manzaraları sonsuz bir şekilde büyüleyicidir.  

Mısır Yönüne Uçan Havayolları