Cathay Pacific Cathay Pacific Uçak Bileti

Genel Merkezi

Hong Kong

Kuruluş Tarihi

1946

Uçtuğu Nokta Sayısı

90

Uçtuğu Ülke Sayısı

35

Toplam Uçak Sayısı

174

Satış Durumu

Aktif

En Popüler Cathay Pacific Uçak Biletleri

CX Cathay Pacific 07 Temmuz 2024
Ankara Tokyo 26.265 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 19 Temmuz 2024
İstanbul Hong Kong 19.541 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 31 Mayıs 2024
Atina Tokyo 22.724 TL
Satın Al
CX Cathay Pacific 07 Haziran 2024
Wuhan Ankara 20.401 TL
Satın Al

Cathay Pacific Hakkında

Cathay Pacific bilet
Cathay Pacific şirketi Dünya’nın en büyük kargo hava yolu şirketi olarak biliniyor. Firma, kargo taşımada her geçen gün kendisini geliştiriyor. Cathay Pacific şirketinin 1946 yılında kurulduğu biliniyor. Şirket kurulduğu ilk günden itibaren havacılık alanında hizmet veriyor. Cathay Pacific şirketi Çin merkezli bir şirket olarak adlandırılıyor. Şirketin genel merkezi Hong Kong’ ta bulunuyor. Cathay Pacific, Hong Kong Ulusal Havaalanı’nı kullanıyor.


Cathay Pacific Rota ve Seferleri

Cathay Pacific firmasının dünya üzerinde 52 ülkeye uçuşu bulunuyor. Bu 52 ülke içerisinde 200 noktaya sefer gerçekleşiyor. Hava yolu firması bununla yetinmeyip daha da kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. Yapılan araştırmalarda Cathay Pacific firmasının en iyi 10 hava yolu şirketi arasında olduğu görülüyor.
Cathay Pacific filosunda 143 tane uçak bulunuyor. Bu uçakların gerekli bakımı aksatılmadan yapılıyor. Cathay Pacific firmasının uçuş gerçekleştirdiği noktalardan bazıları:
•Pekin
•Tokyo
•Londra
Cathay Pacific firmasının seferlerine resmi internet sitesi üzerinden bakılabiliyor.


Check-in İşlemleri

Cathay Pacific firması uzun yıllardan beri yolcularına hizmet veriyor. 

Cathay Pacific uçak bileti satın alanlar check in işlemlerini vakit geçirmeden tamamlıyor. Firmanın check in işlemlerini uçuştan önce tamamlamak gerekiyor. Check in işlemlerini tamamlamayanlar farklı sorunlarla karşılaşabiliyor. Cathay Pacific firması check in işlemlerini uçuştan 48 saat önce başlatıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Cathay Pacific firması yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı bagaj kuralları uyguluyor. Ancak hem yurt içi uçuşlarda hem de yurt dışı uçuşlarda yolculara ücretsiz bagaj taşıma hakkı sunuluyor. 8 kilograma kadar olan bir bagaj ücretsiz bir şekilde taşınıyor. Yolcular bir bagaj için ücret ödemiyor. 1 bagajdan sonraki bagajlar için ücret ödemek gerekebiliyor. Ödenecek olan ücret bagajın kilogramına göre değişiyor. Yolcuların eşyaları uçuştan önce tartılıyor. Cathay Pacific firması el çantaları için ekstra ücret talep etmiyor. El bagajları uçağın içerisine alınıyor.


Cathay Pacific İkramlıklar

Cathay Pacific şirketi yolcularına sunduğu ikramlara büyük önem veriyor. Cathay Pacific uçak bileti satın alanlar uçuşlarda farklı ikramlarla karşılaşabiliyor. Çünkü firma, dünya lezzetlerini yolcularına ikram ediyor. Verilen ikramların hijyenik olmasına büyük önem veriliyor. Cathay Pacific firması verdiği her ikramı kapalı paketler içerisinde sunuyor. Bu sayede yolcuların temizlik ile ilgili bir sorusu kalmıyor. Bundan dolayı yolcular zevkli bir yolculuk gerçekleştiriyor. Ekstra yiyecek ve içecek için firmaya ücret ödemek gerekebiliyor.


Koltuk Seçimi

Cathay Pacific firmasından uçak bileti satın alanlar check in işlemleri sırasında koltuk seçimini tamamlıyor. Check in işlemleri sırasında beraber oturmak isteyen kişiler birlikte koltuk seçebiliyor. Aileler de yan yana oturabiliyor. Koltuk seçiminde diz mesafesi geniş olan koltuklara daha fazla talep gösteriliyor. Cathay Pacific uçaklarında standart koltukların yanında Premium ve Premium Plus koltuklar da bulunuyor.

Cathay Pacific Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm Cathay Pacific uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Cathay Pacific uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Cathay Pacific uçak biletiyle başlıca Ankara, Jakarta, Istanbul, Bangkok, Ankara yurtdışı şehirlerine gidebilirsiniz.
Cathay Pacific havayolu'nun gittiği popüler ülkeler Çin, Vietnam, Yeni Zelanda, Çin, Hong Kong olarak sıralanmaktadır.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Cathay Pacific havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Cathay Pacific müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Cathay Pacific uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Cathay Pacific uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Cathay Pacific Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok