Azerbaycan Uçak Bileti Satın Al

Azerbaycan Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Baku

TRANSLATOR

Dil

Azerice

Para birimi

Telefon kodu

994

Başkent

Baku

En Ucuz Azerbaycan Uçak Biletleri


J2 Azerbaijan Airlines 09 Şubat 2023
Tiflis Bakü 1.737 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 10 Şubat 2023
Tiflis Bakü 1.737 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 11 Şubat 2023
Tiflis Bakü 1.737 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 12 Şubat 2023
Tiflis Bakü 1.737 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 13 Şubat 2023
Tiflis Bakü 1.737 TL
Satın Al
PC Pegasus 21 Nisan 2023
İzmir Bakü 1.990 TL
Satın Al
PC Pegasus 19 Mart 2023
İstanbul Bakü 2.089 TL
Satın Al
PC Pegasus 24 Şubat 2023
İstanbul Bakü 2.096 TL
Satın Al
PC Pegasus 12 Şubat 2023
İstanbul Bakü 2.096 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 01 Aralık 2023
İstanbul Bakü 2.117 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 14 Ağustos 2023
Ankara Bakü 2.174 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 24 Haziran 2023
Ankara Bakü 2.174 TL
Satın Al

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Azerbaycan arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Azerbaycan uçak bileti fiyatı 1.736,86 TL kadardır.
Ganja, Heydar Aliyev Intl, Lankaran, Nakchivan, Zabrat , Zaqatala havalimanı Azerbaycan uçuşlarında kullanılır.
Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Hakkında
 

Azerbaycan Doğu Avrupa ve Batı Asya’nın kesişim noktası olan Kafkasya bölgesinin güzel ülkelerinden biridir.  Kafkasya’nın en büyük ülkesi olmakla birlikte Hazar Denizine de kıyısı bulunmakta. Oldukça zengin kültürel mirasa sahip olan Azerbaycan, tiyatro opera gibi sahne sanatlarına oldukça önem veren bir ülkedir. Başkenti Bakü olup Azerice konuşulmaktadır. Gelenekselliğini korumakla birlikte modernliğe de ulaşmış olan Azerbaycan gelenlerini oldukça etkileyen bir ülkedir. Yüksek dağları, derin vadileri ve nehirleri, meşe ormanları ve daha niceleri ile pek çok el değmemiş doğal güzelliğe ev sahipliği yapan ülke, eşsiz antik eserleri, zengin tarihi ve kültürel mirası da barındırmaktadır. En konforlu yolculukla her yönden güzel olan bu ülkeye ulaşmak için Azerbaycan uçak bileti sahibi olup en kısa zamanda Azerbaycan’ı gezmeye başlayabilirsiniz.

 Azerbaycan’da Gezilecek Yerler
 

Sizler için Azerbaycan’ı şehir ve kasabalarındaki ve gezilecek yerler olarak listeledik:
-Bakü: Kafkasya’nın en büyük şehri ve Azerbaycan’ın başkentidir. Sahil boyu uzanan parklar, yürüyüş yolları, şehrin merkezindeki yeşil alanları ve mimarisi ile ilk görüşte kendini sevdiren bir şehirdir. Tarihi ve modern yapıları burada bir arada izleyebilirsiniz.
               Kız Kulesi: Bakü’nün simgelerinden biri olan Kız Kalesi geçmişte Hazar Denizinin dalgaları arasındayken şimdi “İçeri Şehir”in güneydoğu bölgesinde yer almaktadır. Artıkmüze olarak faaliyet göstermektedir.
               Şirvanşahlar Sarayı: İçeri Şehir’in en ihtişamlı yapısıdır. UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Ana saray binası dışında, divan haneden, mezar tonozları, minareli bir cami ve hamam kalıntılarından oluşuyor.
               Gobustan Çamur Volkanları Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Merkezi ve Azerbaycan Edebiyatı Müzesi’ne uğramayı da unutmayın.
-Şeki: Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan yemekleri ve tarihi, doğası ve en çok yemekleriyle turistlerin kalbini çelen şirin bir kenttir. 2016 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmiş Şeki Azerbaycan’ın çok sayıda tarihi ve kültürel anıtına ev sahipliği en eski şehirlerden birisidir.
               Şeki Han Sarayı: Orta Çap mimarisi ile yapılmış en güzel saraylardan birisidir.  Şeki Han Sarayı’nın en ilginç özelliklerinden birisi de yapılırken çivi veya yapıştırıcı bir madde kullanılmamasıdır. Han Sarayı, Kışlık Saray ve Uygulamalı Halk Sanatlar Müzesi ile sarayın giriş ücreti 5 Manat.
               Kiş Tapınağı: 12. yüzyılda yapılmış olan bir Alban kilisesidir.  Önceden kaidesinde Pagana tapınağı olan kilisenin çevresinde üzerleri camla kapatılmış mezarlar görülebiliyor. Giriş ücreti 4 Manattır.

 Azerbaycan Uçak Bileti Fiyatları 

Doğal güzelliği, tarihi, gelenekleri ve modernliği ile gelenlerini büyüleyen Azerbaycan’ı gezmek için Azerbaycan uçak seferleri sizler için en uygun, güvenilir ve rahat yolculuk yapmanız için bilet.com güvencesiyle sizleri beklemekte. Azerbaycan uçak bileti fiyatları arasından en uygunu sayfamızda sizleri beklemekte.

Kendi reklamını “Ateşin Ülkesi” olarak yapan Azerbaycan ayrılıklar ve tezatlar ülkesidir. Ne Avrupa ne Asya, Azerbaycan kadar eski tarihi krallıkların bir bağlıdır, fakat aynı zamanda petrol gelirlerinin verdiği zenginlikle kendini hızlıca dönüştüren “yeni” bir ulustur.

Kozmopolit başkent, Bakü, baş döndürücü 21’inci yüzyıl mimarisiyle Unesco listesinde bulunan tarihi kökleri çevrelemiş ve petrol zengini Hazar Denizine konumlanmıştır. Çevresindeki yarı çöl alan çamur volkanikler ve nadir ateş fenomenlerden oluşmaktadır. Fakat, ancak 3 saatlik araç sürüşünden sonra zamanla ilgisi olmayan taşra köyleri, yeşile bürünmüş sulu meyve bahçeleri ve arkasında büyük Kafkas dağları tarafından desteklenmesi dramatik bir tezat oluşturmaktadır. Böyle yerlerin çoğunda yabancılar çok nadir görülür fakat dilsel becerinin karşılığında kayda değer oranda misafirperverlik göreceksiniz. Ve birkaç taşra karakolu ailesinin yanında kalanlardan havalı kayak ve golf otellerine kadar birçok yerin turist rehberlerinin İngilizcesi çok tuhaf.

Azerbaycan Yönüne Uçan Havayolları