Flydubai Uçak Bileti

Flydubai Bilgileri

Genel Merkezi

Dubai

Kuruluş Tarihi

2009

Uçtuğu Nokta Sayısı

90

Uçtuğu Ülke Sayısı

40

Toplam Uçak Sayısı

57

IATA Kodu

FZ

Flydubai Hakkında

flydubai, Dubai devletine ait havayolu firması olarak 2008’den beri hizmet vermektedir. Merkezi, Dubai Uluslararası Havaalanı’dır. Firma, dünya genelinde Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Asya’ya uçuşlar gerçekleştirir. 3300’den fazla çalışana sahip flydubai, 54 uçaklık filoya sahiptir. Filosunda 40 tane Boeing 737-800, 11 tane Boeing 737 MAX 8 ve 3 tane Boeing 737 MAX 9 bulunmaktadır. Firma, Air Moldova ve Emirates ile iş ortaklıklarına sahiptir. Ekonomi ve Business olmak üzere iki yolcu sınıfına sahip flydubai, ‘’It’s that easy’’ sloganına sahiptir.


flydubai Rota ve Seferler

flydubai, 23 ülkede 90 noktaya uçuşlar gerçekleştirir. Firmanın Türkiye uçuşları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılmaktadır. Flydubai iç hat uçuşları Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki terminallerden yönetilir. Uluslararası flydubai uçuş rotası sırası ile sıralandığı gibidir: Suudi Arabistan, Suriye, Mısır, Ürdün, Türkmenistan, Bahreyn, Azerbaycan, Lübnan, Sri Lanka, Cibuti, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Türkiye, Afganistan, Nepal, Pakistan, Sudan, Kuveyt, Hindistan, Umman, Rusya, Ermenistan.


Check-in İşlemleri

Online check-in işlemi uçuş kalkış saatinden 48 saat önce başlar ve 90 dakika önce sona erer. Yolcular, online check-in yaptığında, check-in yapacak bagajları yoksa ve check-in kontuarında seyahat belgesi, vize veya kredi kartı doğrulaması yapmaları gerekmiyorsa doğrudan güvenliğe geçebilir. flydubai.com internet sitesi ve flydubai mobil uygulaması ile online check in gerçekleştirilebilir. Kalkıştan en az 60 dakika önce güvenlikten geçilmiş olması ve 20 dakika öncesi kapıda hazır olunması gerekir.


Bagaj Hakkı Kuralları

flydubai Ekonomi sınıfı yolcular laptop çantası, el çantası gibi 1 kişisel eşya ve 1 kabin içi bagajı ücretsiz olarak taşıma hakkına sahiptirler. Business class için kabin içi bagaj hakkı 2 parçadır. Ekonomi sınıfı 7 kg ve Business Class 15 kg’lık bagajı taşıyabilir. Boyutlar en fazla 56 cm x 45 cm x 25 cm olabilir. Check in bagajları, Ekonomi sınıfı için 20 kg’dır ve bagajlar 32 kilogramdan ağır olamaz. Business class yolcuların check in bagaj hakkı, 3 parça – 40 kilogramdır. 1 parça 32 kilogramdan ağır olamaz ve ölçüleri 75 cm x 55 cm x 35 cm’den küçük olmalıdır. Economy Class yolcuları, bagaj sınır aşımları için ücretlendirmeleri uçuş destinasyonuna göre yapar.


flydubai İkramlıkları

Business class yolcuları, 30.000 fit manzarası eşliğinde lezzetli atıştırmalık ve içeceklerin tadını çıkarır. flydubai menüleri uçuş rotalarından esinlenilerek oluşturulur. Ekonomi sınıfı yolcuları value-flex ile seyahat ettiklerinde ücretsiz olarak ikramlıklardan faydalanabilir. Vejetaryen yemek siparişleri uçuştan önce yapılmalıdır. Servis edilen yemekler, uçuş uzunluğuna bağlıdır. 


Koltuk Seçimi

Koltuk rezervasyonu sadece flydubai üzerinden yapılan rezervasyonlarda ve flydubai tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda mevcuttur. İş ortağı havayolu şirketlerinde rezervasyon yapan yolcular, koltuk rezervasyonu yapmak için iş ortağı havayoluyla iletişime geçmelidir.
flydubai Özel Programları

  • Skywards

flydubai yolcuları, her seyahatlerinde Skywards aracılığı ile mil biriktirirler. Skywards statülerine göre biriken mil miktarı gittikçe artar. Ayrıca uçuş detinasyonları, farlı miktarda mil kazanımı sağlamaktadır. flydubai yolcuları, biriken milleri ile indirimli ya da ücretsiz olarak uçak bileti alabilir. Bununla birlikte ekstra bagaj hakkı, özel yemekler ve öncelikli check in gibi uçak içi hizmetlerden de milleri sayesinde indirimli veya ücretsiz olarak yararlanırlar.


İletişim

Flydubai Hava Yolları Telefon Numarası: (+971) 600 54 44 45, +971 4 231 1000, +971 4 295 11 11
E-mail adresi: cargo@flydubai.com
Web sitesi: www.flydubai.com
Adres: c/o Emirates Headquarters, PO Box 686, EKE Centre, Dubai, United Arab Emirates
 

Flydubai Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok