Flydubai Uçak Bileti

Flydubai Hakkında

Flydubai

Flydubai, Dubai Uluslararası Havalimanı 2. Terminali'nde merkez ofisi ve uçuş operasyonları bulunan devlet tarafından işletilen düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. Havayolu, Dubai'den Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avrupa'ya hizmet veren toplam 95 varış noktası arasında faaliyet göstermektedir.


Varış Yerler

Mayıs 2015 itibariyle flydubai, toplam 94 varış noktasına hizmet veriyor. Havayolu, kardeş havayolu şirketi Emirates'ten müşterileri koklamak istemiyor ve daha önce mevcut olmayan yeni rotalar üzerinde Dubai'ye misafir işçilerinin bulunduğu ülkeyle düşük maliyetli seyahat yerleri arasında bağlantı kurmayı hedefliyor.
Havayolu şu anda bir merkeze sahiptir ve Dubai Uluslararası Havalimanı 2. Terminalinden dışarıda çalışır. Bununla birlikte, flydubai, büyüyen havayolu şirketine ve DXB'deki ulusal havayolunun genişletilmesine uyum sağlamak için, 25 Ekim 2015'ten itibaren Al-Maktoum International (DWC) üzerinden seferler düzenlemeye başladı. Havayolu, haftanın 70 günü Beyrut limanı olan Amman'a başladı. Chittagong, Doha, Katmandu, Kuveyt ve Muscat'tan DWC'den.


Uçak içi özellikler

Ekonomi sınıfı

Tam bir yemek servisi Prag, Bratislava, Bükreş, Belgrad, Saraybosna, Sofya, Zagreb & Zanzibar, Dar es Salaam, Entebbe, Kigali, Bujumbura ve Juba için doğu Afrika uçuşlarında uçuşlar için sağlanmaktadır. Ana hizmet bittikten sonra alkollü içecekler ve ek atıştırmalıklar satın alınabilir.

Ağ içindeki diğer uçuşlarda, yolcular sıcak bir yemeği önceden kitaplayabilir ve 3 saatin üzerinde ve daha kısa uçuşlarda, tamamlanmış bir sarartma ve sandviç menüsü mevcuttur. Satın alma işlemleri mürettebattan veya her koltuktaki kişisel dokunmatik ekranlardan yapılabilir.
Gümrüksüz ürünler gemide satılmakta ve seçim her mevsimde değişmektedir.


İş adamı sınıfı

Haziran 2012'de işletme sınıfının bir hizmet olarak ekleneceği açıklandı. Haziran 2015 itibariyle flydubai'nin 85'inin 85'inde iş amaçlı hizmet var. Her iş sınıfı donanımlı uçak 42 inçlik bir koltuk aralığı ile 12 koltuk içerir. Gemide daha geniş bir koltuğun yanı sıra havayolu, aperitifler, yemekler ve içecek seçenekleri; 200'den fazla filme, bir elektrik prizine, battaniyelerin ve yastıkların ve gürültüyü sekteye götüren kulaklıklara erişim. Business Class hizmetleri seçilen havaalanları için de geçerlidir. Seçilen havalimanlarında öncelikli check-in ve güvenlik kontrolleriyle hızlı geçiş imkanı sağlanmaktadır.

Flydubai, 6 Temmuz 2014'te Dubai Uluslararası Havalimanı'ndaki ticari salonunun açılışını ilan etti. Salon, Terminal 2'de yer almaktadır ve ücretsiz Wi-Fi, İkramlar ve Atıştırmalıklar sunmaktadır.


Zemin taşıma

Flydubai yolcuları check-in sırasında bagajlarını Emirates ve Flydubai bağlantılarına bağlayabilirler.