Endonezya Uçak Bileti

Endonezya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Asia/Pontianak

TRANSLATOR

Dil

Indonesia - Indonesian

Para birimi

Indonesian Rupiah

Telefon kodu

62

Başkent

Jakarta

Endonezya

Endonezya Hakkında

Endonezya’nın rakamları şaşkınlık uyandırıyor: 8000’i ıssız olan ve 300’den fazla dilin konuşulduğu 17.000’den fazla ada. Pek çok macera sunan çekici bir ülkedir.
 
Neden Endonezya’yı Seviyorum?
 
Ryan Ver Berkmoes, Yazar
 
En parlak volkan manzarası ön camımı doldurduğunda güzel Flores’e doğru gidiyordum ve Ende’nin buğulu liman şehrinin doğusunda bir yerde köşeyi dönüyordum. Koni biçiminde bariz en son lavın aşağıya doğru akması ve tepeden yükselen küçük netameli enerji demeti. Ve o anda şöyle düşündüm: “Bu bugün üçüncü!”. Ve işte doğal güzelliğin içinde yaşayan insanlar kadar çeşitli olduğu Endonezya. Bali’de birinci kalite eğlenceye sahip olabilir ve bir sonraki gün inanılmaz Banda’da izinizi kaybettirebilirsiniz.
 
Plajlar & Volkanlar
 
Endonezya’ya gitmeye cesaret ettiğinizde üstünde yaşayanlar kadar çeşitli olan heyecanlandırıcı bir manzara göreceksiniz. Sumatra bazıları her an patlayabilecek neredeyse 100 volkanlık bir birlik ile hatlarını belirlerken Sulawesi’nin vahşi derecede çoklu uzuvlu sahil şeridi beyaz kumlu plajları ve uğrak dalış yerlerini kucaklıyor.
 
Zengin Çeşitlilik
 
225 milyon olan ve artan nüfusuyla dünyanın dördüncü kalabalık ülkesi ekvator boyunca 5000 kilometre koşan tutkulu bir kaleydoskoptur. Sumatra’nın Batılı ucundan Papua’nın Doğulu ucuna kadar, bu ulus homojenleştirmeye karşı gelir. Burası pek çok kültür, insan, hayvan, gelenek, bitki, manzara, sanat eseri ve 100 ülkenin bir araya geldiği yemeklerin ülkesidir.
 
İnsanlar her adanın üstünde yaşadığı erkek, kadın ve çocuğun eşsiz karışımıyla farklı kıtalardan geldiği için tamamıyla birbirlerinden farklıdır. Zamanla ruhsal Balili gizemlerinden Papua’nın Astmat halkının Batılı olmayan inanç sistemine kadar derin ve zengin kültürler gelişti.
 
Harika Gösteri
 
Heyecanlı manzaralar kaidedir. Ağaçta uzanan bir orangutan yüceliktir. Balili dansçının robotu oynak bir şekilde gösterecek kadar kesin hareketler yapması ustalıktır. Gök mavisi büyük dalgalar ile oluşan Sumbawa üzerinde göz kamaştıran beyaz kumun ıssız uzanması huzurdur. Pazar günü çok gösterişli, havalı Jakarta kapalı çarşısındaki çeteler akla ziyandır. Güzel Banda adalarının çarpık tarihinin kurgu için çok şaşırtıcı olan masalları merak uyandırıcıdır. Komodo ejderhasının kara tehdidi yürekleri durdurandır. Sumatra’da bir kadının çok fazla oldun ile iki büklüm olması aşağılayıcıdır. Güney Bali restoranı lezzetlidir. Tana Toraja’nın cenaze törenleri şok edicidir. Borobudur’un huzurlu ihtişamı kutsaldır.
 
Büyük Macera
 
Bu durmadan ilgi çekici ve baş döndürücü olan arazi dünya üzerindeki son büyük maceralardan bazılarını sunuyor. Java boyunca vızır vızır geçen trenin açık kapısında oturmak, Kalimantan’a giden feribot üzerinde zaman öldürmek, Flores’te bir mobilet arkasına tutunmak, tarihi West Timor köyünün esrarengiz köşesinin etrafında dolaşmak ya da daha önce hiç kimsenin görmediğine emin olduğunuz vahşiliğe doğru sadece trekking yapmak – Endonezya’nın 17.000 tuhaf adasının sonsuz çeşitliliğinin bitmeyen keşfinden zevk alacaksınız.
 

Endonezya Yönüne Uçan Havayolları