Thai Airasia Uçak Bileti

Genel Merkezi

Tayland

Kuruluş Tarihi

2003

Uçtuğu Nokta Sayısı

67

Uçtuğu Ülke Sayısı

15

Toplam Uçak Sayısı

45

Satış Durumu

Aktif

Thai Airasia Hakkında

Thai Airasia, Malezyalı AirAsia şirketinin düşük bütçeli havayolu firmasıdır. 2003’ten beri hizmet vermekte olan Thai Airasia, yurt içinde ve yurt dışında pek çok uçuş düzenler. Merkezi, Don Mueang Uluslararası Havaalanı ve Phuket Uluslararası Havaalanı’dır. 63 uçağa sahip filosunda 50 tane Airbus A320-200, 11 tane Airbus A320neo ve 2 tane Airbus A321neo model uçak yer alır. Firma, birçok futbol kulübüne sağladığı sponsorluklar ile bilinmektedir.

Thai Airasia Rota ve Seferler

Thai Airasia’nın yurt içi uçuş rotaları arasında Don Mueang Uluslararası Havaalanı, Buriram Havaalanı, Chiang Mai Uluslararası Havaalanı, Mae Fah Luang Uluslararası Havaalanı, Chumphon Havaalanı, Hat Yai Uluslararası Havaalanı, Hua Hin Havaalanı, Khon Kaen Havaalanı, Krabi Havaalanı, Nakhon Si Thammarat Havaalanı, U-Tapao Uluslararası Havaalanı, Phuket Uluslararası Havaalanı, Phitsanulok Havaalanı, Ranong Havaalanı, Roi Et Havaalanı, Sakon Nakhon Havaalanı, Surat Thani Havaalanı, Trang Havaalanı, Ubon Ratchathani Havaalanı ve Udon Thani Havaalanı yer alır. Uluslararası Thai Airasia seferlerinin gerçekleştiği ülkeler ise Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Endonezya, Brunei, Tayland, Çin, Avustralya, Güney Kore, Vietnam, Sri Lanka, Bangladeş, Japonya, Hong Kong, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Tayvan, Nepal, İngiltere, Laos, Makao, Myanmar, Mauritius, Malezya, Umman, Fransa ve Kamboçya’dır.


Check-in İşlemleri

50 kişiye kadar gruplar için online check in yapılabilir. Online check in uçuşlardan 14 saat önce başlar ve 1 saat önce sona erer. Hareket kabiliyeti sınırlı, özel yardıma gereksinim duyan, bebekler ile seyahat eden yolcular ve 12-16 yaş aralığında yalnız uçan misafirler kontuarlardan check in işlemlerini tamamlamalıdırlar.


Bagaj Hakkı Kuralları

Tüm yolcular en çok 56 cm x 36 cm x 23 cm boyutlarında bir kabin bagajı ve maksimum 40 cm x 30 cm x 10 cm boyutlarında bir el çantası veya dizüstü bilgisayar çantası taşıyabilir. Kabin içi bagaj hakkı 7 kg ile sınırlıdır. Ekstra bagaj ihtiyaçları için iç hat uçuşlarında 15 kg, 20 kg, 25 kg, 30 kg ve 40 kg’lık ek bagaj satın alınabilir. ABD uçuşları için bagaj hakkı 1 parça 20 kilogramdır. Ekstra bagajlar için ücret, uçuş destinasyonuna göre belirlenir.


Thai Airasia İkramlıkları

Düşük maliyetli havayolu Thai Airasia uçuşlarında yemekler isteğe bağlıdır ve bilet fiyatına dahil değildir. Yemekler uçak esnasında ya da öncesinde online olarak satın alınabilir. Online satın alımlarda %20 indirim uygulanır. 75 dakikadan kısa uçuşlar için, uçakta sıcak yemek satın alamazsınız fakat uçuş öncesinde sipariş verebilirsiniz


Koltuk Seçimi

Yolcular, istedikleri şekilde koridor kenarında, pencere kenarında ya da aile ve arkadaşları ile birlikte oturabilirler. Value paketini satın alan yolcular ile Premium Flex ve Premium Flatbed yolcuları koltuk seçimini ücretsiz olarak gerçekleştirebilir. Özel yardıma gereksinim duyan misafirler, check in sırasında durumlarını belirterek uygun koltuklara atanırlar.


Thai Airasia Özel Programları

  • AirAsia BIG
Thai Airasia, BIG programı ile yolcularına çeşitli avantajlar sağlar. Bu sayede yolcular, her seyahatleri için mil kazanırlar ve kazandıkları milleri ücretsiz ya da indirimli biletler için kullanabilirler. Ayrıca miller, uçak içi hizmetlerden yararlanmak için kullanılabilir. Kazanılan miller, uçuş destinasyonu ve BIG statülerine göre farklılık gösterir. RED üyeleri harcadıkları her 10 Malezya Ringgiti için 20, Gold yolcular 40, Platin yolcular 70 ve Black yolcular 120 puan kazanırlar.


İletişim

Thai Airasia Hava Yolları Telefon Numarası: +66 2 515 9999
E-mail adresi: [email protected]
Web sitesi: www.airasia.com
Adres: AirAsia 64000 Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı, Malezya

Thai Airasia Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tüm Thai Airasia uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Thai Airasia uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Thai Airasia havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Thai Airasia müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Thai Airasia uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Thai Airasia uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Thai Airasia Hakkında Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Ortalama Puan

0

Yorum Yok